Results 1 to 20 of 104

Thread: Japan - leto

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537

    Japan - leto

    2011-ta. (Citajte dalje, ima i za danasnje dane)

    Nebitno za bas ovu godinu, uvek je ovako. leto pocinje sa tresnjama. Rekreativna berba, nije neka velika ali je jako popularno.

    Tresnje mogu da se kupe svugde, bez da se putuje 100km do farme ali to nije to: vezanost za selo i poljoprivredu u narodu nikada nije prestala. Niti poshtovanje za farmere. I da deca to vide i nauce.

    Guzve su velike, po svim farmama:






    Mora da se bukira preko Interneta a opet red za "broj" za ulaz na farmu:





    Unutra, prvo predstavnik farme procita pravila. Nema branja rukom nego secenje peteljki makazama, nema nosenja kuci. Svi imate 30 minuta:







    Svako dobije korpicu (zenska deca dobiju pink korpicu) , makaze, papirnu cashicu da pljucka semenke.

    Onda u tresnje:










    Obicno, prvo muzevi "idu na tresnju":






    Mada ni zenama to nije strano:







    Neki su zadovoljni onime sto je "low hanging fruit":











    Ukljucujuci i bebe:








    Na kraju "berbe", vrati se korpica, makaze i papirna casha sa ispljuckanim kosticama se bacu u kantu:







    Tu prodje 2,000 ljudi dnevno, 2 meseca tako, stvarno, sta bi bilo da svi pljucnu kostice na zemlju.


    Cena: 1,700Yen za odrasle, 800Y za decu. To je otprilike 20% manje nego da se ista kolicina tresanja kupi u radnji i pojede pred TV-om.

    Red i mir i tresnje pojedene. I deca da znaju da tresnje ne donosi "ujka krava" nego kako rastu i kako se beru.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537

    Water Parks

    Ova nedelja (avgust 6-10) je "Obon yasumi", za godisnje odmore. Sada su waterparks prepuni.
    Interesantno, ostrvska zemlja a nema 10 plaza. Ima, samo su morske struje takve da su plaze cesto natrpane otpatcima. Mogu da se vide plasticne flase napitaka firme "San Miguel" sa Filipina, sa takve daljine ih donose struje i tu ne moze nsta da se uradi.

    Samo nekoliko plaza nema taj problem.

    Obala je obicno zasuta betonskim konjima za odbranu od tsunamija, ovde se golim okom vidi da bi to sprecilo tsunami od 2-3 metra ali ne od 20 kao kod Fukushime.


    U Miyazaki prefekturi, dole juzno, uz more su napravili ovaj kompleks milijardu dolara:











    Kod mene ih ima, istina drugacijih, otvorenih samo za vreme skolskog raspusta 20 u krugu precnika 50km. Plus oni koji su cele godine, kao sajamske hale. Leti otvore jos 30% kapaciteta napolju. Lazy river ide i napolje.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Laguna Gamagori (lucki grad, kao Rijeka ili Bar).


    Od 8 nedelja skolskog raspusta, mnogi negde odu, pa se i vrate.

    Sta onda?


    Laguna amusement park, napravljen na obali mora:




    Ima kao mediteransko selo za temu:




    A , moze da bude i guzva, kao danas:



    Svakog leta tamo odemo bar 10 puta. Spavas u svojoj kuci, 35 minuta voznje, sve u jednom danu. A voda kristalno cista, ovi electric boats (to moze posle 7 uvece) kao da su amfibije koje lebde:


    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Vrela leta se provode po waterparks, ima ih na sve strane, svaki dan se ide u drugi. Na 5 do 30km daljine.

    Ovo je jedan manji, Foresta Hills





    Ulaz je upola jeftiniji nego po velikim, besplatan parking i nema tollway za autoput:




    I ovo je za troje nekih 50$.





    Za malu decu, ima ovaj bazen gde voda pada i siklja na razne nacine:




    Ovde ima kisha pod pritiskom, ubacis loptu za vodu a ona kao da je kosarkas zakucao:






    Besplatna stanica za (air station) za pumpanje decjih plovila:





    Tobogani (minimalna visina dece 120cm, rigorozno se pazi):









    Satori su za iznajmljivanje (18$), ne moze da se donese svoj sator:





    U kompleksu je i hotel i "wedding dome". Popularno za vencanja. Ograda waterparka je do pojasa, misim da je nezamislivo da neko proba da preskoci i udje besplatno.


    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Nagashima Resort, od juce. Ovo je jedan od najvecih i najskupljih waterparks. Sa autoputem, ulaz, rucak, moze da ispadne 150$ za troje.

    Ogromno je. Ovaj roller coaster (treba biti lud pa u njega sesti) je najveci u Japanu:








    Lokera ima 10,000. Posto se placaju (3$) ne verujem da svaki clan porodice uzima poseban za sebe. Kapacitet je mislim 40 hiljada posetilaca.







    Ima picnic pod krovom, tu je kada je guzva, ovako:










    Kada nije guzva, onda je bolje. Sve tatami:





    Ko voli tobogane, ima, nije da nema:









    Ima i kvaka. Ovo sto se vidi nisu mravi koji nose larve nego se ceka u redu da se spusti tim gumenim plovilom niz tobogan. Moze da bude i sat cekanja:







    Za body boarding, ima poseban deo:










    Tobogan za spustanje "na doope":







    Za manju decu, ima ova hala, pod krovom, mini water park i svakojake igde sa vodom:









    Odozgo, imaju i vodene topove da prskaju one dole:



    Last edited by yoyogi; 20-08-11 at 12:40.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Ovaj software ima bug. Stavio sam da nema limita na attached images, kaze mi da sam vec stavio 32. Sto ga briga kad nema limita?

    Jos dva posta pa da zavrsimo Nagashima Resort.



    Za vecu decu (7-10 godina) ima ovaj poseban bazen sa vodenim cudima. Vidi se bure koje se prazni na 2 minuta:





    Onsen pool. Prema tabli uz njega, voda dolazi, vulkanski zagrejana, sa 1,600m dubine:






    Onda, nikakvo cudo da su topli tusevi, "onsen showers" sa istom tom vodom:


    Last edited by yoyogi; 20-08-11 at 12:37.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •