Results 1 to 20 of 104

Thread: Japan - leto

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    leto je meni tesko podnosljivo u Japanu, omorina ubija, ne popusta no nocu. sreca, uvek ima hladnog piva!

  2. #2
    Neko na drugom Forumu, da ispadne fraer, dovukao jedva prepoznatljivi video sa nekog bazena u Tokiju. Evo za nas, rucno radjenog samo za ovde, Laguna Gamagori, 16. Avgust. 2011.


    (ima ton, smanjiti)





    Isto mesto, sa druge strane ovog bazen/jezera. Vidi se da u plicaku nije velika guzva. Umesto peska je meka neklizajuca guma.






    Svenk sa visine, bazen iz prva dva kadra se i ne vidi. Lazy river i jezero sa kamenim ostrvcetom:
    (ovo je u sred kratkotrajnog pljuska)






    Aquabic. Slabo se razaznaje, ima dve zenske na mostu koje daju ritam, ovi u vodi ispred njih (gde je guzva) igraju i vezbaju kako one pokazuju:







    Sto je najvaznije, sve ovo je na samoj obali mora. Nema teorije da more bude ovako cisto, zato na plazu retko ko i ide iako skoro svi ovi zive na morskoj obali ceo zivot.

    Snimljeno sa onog ferris wheel koji se vidi u prethodnim kadrovima.


    Last edited by Genki_des; 24-08-11 at 00:31.

  3. #3
    Skoro svako mesto ima svoj letnji festival. Kraj jula i bas ovo doba avgusta.

    I da ti niko ne kaze, primeti se ogroman broj ljudi, pre svega omladine, u tradicionalnim nosnjama. Bio sam na 5-6 njih, nisu sve slike iz iste godine.



















    Igra se ulicom, u krug, svi imaju po 5 (istih) nastupa na centralnoj bini gde je i ziri:




    Mada svako ima svoju koreografiju svi igraju uz istu pesmu. Zivahna pesma koja je beskrajna, moze da se ponavlja u nedogled, nesto kao La-Bamba.











    Primetimo sa leve strane da jedan vuce kolica. Svaka trupa ima svoj "support cart" sa vodom, peskirima, osvezenjem...to je na 35-40C.




    U pauzi igranja, deca imaju svoju tacku, posebno zapazeno i snimano:









    Ovo ne znam sta su..Tirolke?












    Crvenperke....






    Ovo je kineska kreacija. Ove sexy haljine se zovu "qipao", kako samo naglasavaju zenske obline a nisu svecana (bar ove) nego obicna nosnja



  4. #4
    Negde zadnji vikend u avgustu je kada sazreva seedless grozdje. Za placenu ulaznicu (20$) moze da se jede do mile volje ali nema nosenja kuci. Tu ima stvari da se napravi celodnevni izlet a obicno se ostaje od 10-13h, sa ruckom.

    Bio sam 4 puta, slike su od raznih godina.

    Sa ove slike je tesko reci da je ovo vinograd. Ja ovo pre nikada nisam video i postrojeni cokoti su bili ono sto sam znao.




    A jeste vinograd, sve kao da je sakriveno pod maskirnu mrezu.





    Ispod je citavo decje igraliste, rostilji, stolovi









    Svako grozd je pojedinacno uvijen u poroznu hartiju









    sa celofanskim prozorom da se vidi koliko je zreo









    Vinograd daje korpicu i makazice da se grozd odsece u peteljci, to svako dete mora da proba






    Ovako to oni jedu. U ledenu vodu pola sata





    Ne jedu se opne, meso se usisa iz puceta





    U potok uz vinograd, vlasnik pusti 100-nak zlatnih ribica i deca ih hvataju rukama.







    Neki uhvate i vise nego sto im treba:





    Ima posakrivanih zetona po vinogradu, deca ih nadju i onda vide sta su dobili na toj lutriji





    Padne i japanski bbq:



  5. #5
    4. septembar, jos je zvanicno leto. Water park rade jos sledeci vikend i onda gotovo za ovu godinu.


    Mino - Nagara river


    Nije cistoca vode i kupanja samo u perfektnim waterparks sa kontrolisanom temperaturom vode i uzorcima i analizama na svakih sat vremena.

    Divljina je isto tako cista, samo manje uredjena.

    Od nedelje, Mino, yanaba fishing na Nagara reci.


    Ideja je da se sa "yanaba" branom uhvati "ochi" ayu - riba (Wikipedia: ayu , japanska pastrmka) koja je polozila jaja negde uzvodno i vraca se "prazna" nazad prema donjem toku reke gde ce da okonca svoj jednogodisnji zivotni vek.

    "ochi" = stara, vec omrescena riba, vraca se sa mrescenja

    Tu ih presretnu i ulove za rostilj.

    Ovo je ideja:



    Da se brana na rukavcu u kome ima dosta ribe otvori i pusti na bambusovu prepreku (yana). Voda prodje kao kroz sito a riba ne moze i tu ih deca (i ko god plati kartu) hvataju golim rukama.

    Na plakatu pise "od 15. avgusta" samo jos nije bilo. Toplo je bilo leto i povratak rasterecene ribe je pomeren. Jos nema dovoljno.


    Second best: ima ovaj bazen sa ribom, plati se karta i ima se pola sata. Prve 2 ribe kostaju 10$, posle toga na meru. Obicno, za porodicu od 2 odrasla i 2 dece, 6 riba je vise nego dovoljno.





    I ovo, za manju decu, da hvataju rukama:




    Uz samu reku, ima 2 ovakva restorana, mislim 800 sedecih mesta, puno ko oko, ceka se sat vremena na sto:



    2 ovakva restorana, ovde se vidi mozda 50% ukupne povrsine:





    Jelovnik: ovaj prvi izbor, 3,000Y (~35$) je dovoljan za dvoje odraslih i 2 manje dece.



    Naravno, restoran ne peca svaku ribu posebno, imaju oni za to prirucni ribnjak:





    Kada se konacno doceka slobodan sto, na njemu ova masina: za pechenje ribe samo sto plamen dolazi odozgo (broiling):




    Sveza riba (ono sa jelovnika oni spreme, mi smo sami pekli), ociscena, se dobro pospe solju da ne pregori i da joj peraja ostanu posoljena na mestu, da ne otpadnu:



    Vidi se da riba ima i zube, neka deca se plase kada ovo vide da ih hvataju zive rukama:

    I tako..uz pogled na reku i planinu, pece se riba:






    Jedan kuriozitet, ovo nisam video 30 godina: bocu od 190cl, kao nekada "vitasok". Mislio sam da su pola litre standardne. Ne ovde. Jos uvek ove male a casha je kao za "malu kiselu":




    200m uzvodno, mada se ne vidi od okuke, ima jos lepse mesto, jedno od najprijatnijih iskustava ovog leta: cista, hladna (za waterparks hladna, za ovde 22C nije hladno, dete ostane u vodi 2 sata) planinska reka, kao Tara. Stena, skakanje...

    U planini:







    Ispod stene je 3.5m duboko, super za skakanje:



    I moje dete, u zuto-pink overall se nakanjuje da skoci:



    Odeee:



    Voda moze da se pije, tako je cista:




    Ne pije svako vodu u kojoj je. Ovaj tip pije pivo iz konzerve dok sedi u friskoj vodi i hladi se. Bila je neka pesma od "Rokeri sa Moravu", "Turio Ljubisa pivo da se ladi".

    Ovoga tipa je "turilo pivo da se ladi" pa zaboravilo da ga izvadi:


  6. #6
    Kao ostrvu, Japanu ne bi trebalo da nedostaje morske obale. Opet, zbog kretanja struja, pacificka obala je mahom zasuta svime sto struje nose (plasticne boce oranzade "San Miguel" sa Filipina kojih nema da se kupi u Japanu, to je 6 sati leta od Tokija).

    To je jedan vazan ako ne i najvazniji razlog za silne waterparks - tu se zna sta ima i nema u vodi.

    Opet, kolega ima dozvolu za motorni camac do 15m pa 2 puta preko leta odemo porodicno negde na usamljenu plazu na nekom ostrvcetu. Obicno na stranu prema Koreji (Sea of Japan) tu je obala cistija.



    Mnoga mesta uz obalu imaju zakon da plovila koja nisu u upotrebi ne smeju da se drze u luci (niti su dozvoljene marine).
    Razlog je da je opet lakse ako naidje tsunami i napadne te samo voda a ne 10 ili 100-tonski brod koji on nosi.

    Ima parking za camce i jahte iza lukobrana:




    Tu se camac/brod uzmu, dovuku do vode i kran ga spusti u vodu, posle isto tako podigne i vrati nazad na parking:







    More je cisto a pesak je crn, vulkanski:








    Ovo je obavezna stvar za plazu, to svako igra: suikavari (suika = lubenica, vari = razbiti).

    Jednome (svi prodju kroz to dok se lubenica ne pogodi i razbije za jelo) vezu peskirom glavu, zavrti se 5 puta oko stapa da izgubi orijentaciju koju pamti







    i onda na slepo, ide na nadje i razbije lubenicu. Drugi ga vode "levo, levo...desno, desno...)








    Cak i kad narihta vodjen komandama





    Kao od sale promasi





    Obicno traje 20 minuta dok neko konacno ne pogodi


  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,546
    Odjava japanskog leta 2011.

    Danas je dozadnji dan da Laguna Gamagori otvoreni water park radi. Zatvara se 10. septembra.

    Sa vodene linije:




    U samo naredna 3 meseca do kraja godine: prestaje leto, dolazi i prolazi lepa jesen, i upada i pocetak snega i skijanja.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •