Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 61 to 80 of 104

Thread: Japan - leto

  1. #61
    Shibamasa Water Park,



    na 3 sata od Nagoje, autoputem (220km).



    Ogromno mesto, za 15,000 ljudi. Locker room je tolika da ima mapu



    4,000 lokera



    U water-park su satori zabranjeni. Ovde su maltene obavezni



    Glavni bazen (svi su slatkovodni) ima "infinite edge", na horizontu je more, Sea of Japan (Koreja ga zove "Istocno more", da ne koristi ime drzave Japana).



    Na svakih 10 minuta pre punog sata, svi napolje iz vode, 10 minuta



    Tobogani su medju najvecima u Japanu.



    Dok se na ovom jednom ceka 2 sata



    Ovaj drugi kao da nema nikoga



    Ima, ima, i te kako. Samo za njega cekaju pod satrom, ne na suncu



    Prvo sam mislio da su satori od samog parka ali ne, to su individalno vlasnistvo



    Moze da se iznajmi i njihov na 1 dan



    Tobogan mora da je ludnica kada cekaju po 2 sata na suncu i 40C da se spuste



    Glavni bazen



    i 2 "lazy river"



    Ima i jedna unutrasnja, ta radi i zimi



    More na horizontu



    Pogled sa ivice





    Sa druge strane je javna, besplatna plaza



    Zalazak Sunca u zemlji poznatijoj po njegovom izlasku. Svi trce da uzivaju sa ivice bazena



    Ode Sunce u Koreju



    Jos jedna specijalnost ovog parka je nocno kupanje, do 10 uvece








    U 8 uvece, vatromet koji se gleda iz vode









    Posto se ostaje do 10 uvece, malo je daleko bez spavanja jer 3 sata znaci dodje se kuci u 1 ujutro.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  2. #62
    Lake Biwa, Mizunomori vodena botanicka basta, lokvanji u sezoni.



    Ovaj tanjirasti, kao posluzavnik, posle vidim u manjoj posudi. Tezak je 5kg, ispod ima bodlje gore nego kaktus, valjda da mu se neko "ne podvlaci pod trap".





    Nego, zbog ovoga smo dosli. Jezero sa lokvanjima koje je u junu izgledalo dosta jadno



    Juce, 8. avgusta, je bilo mnogo bolje



    Mada cveta nije bilo kako smo se nadali, samo sporadicno



    Zato tamo, u samoj basti, na "pitomom", gde ima manje lokvanja, bilo je vise cvetova






    U posebnim posudama, lokvanj "indiana"






    Lokvanj "ultraviolet"





    Lokvanj "bull's eye"



    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #63
    Letnja scena sa planine Fujimidai (1739m)



    Neko bi rekao, blago zatalasana planina, idilicni zlatiborski pasnjaci, samo fale bele krave sa crnim flekama, kao na pakovanjima sira



    Ne, ta trava se zove "sasa" i u stvari je niskorastuci bambus. Listovi su jestivi (u smislu dodatka necemu), cesto se i gaji po Japanu za ukras.
    Visoka je do ramena



    Kao sto se vidi ovde, ovaj covek izvlaci model letelice kojom je upravljao daljincem i ona pala u travu. Kada sam video da pada, ostao sam tu nekoliko minuta i video ga kako trazi, kao da pliva kroz travu - u pogresnom pravcu, iz njegovog ugla se nije video vrh krila koji je malo virio. Sa daljine od 100m sam mu pokazivao levo-levo-malo desno...dok je nije nasao.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  4. #64
    Letnji "Yukata festival" u Hikone, Shiga prefecture, to je zona sa i oko Biwa jezerom.

    Glavna turisticka ulica neposredno uz Hikone zamak, Kyobashiguchi, ima natpis i nema saobracaj



    U samoj ulici, omladina pohrlila da bude vidjena u yukatama









    Deca su posebno slatka u njima





    Standovi sa lakom hranom



    A bio je i orkestar, sa masinama za instrumente koji nisu na podijumu



    Dok sam ovo slikao, svirali su i pevali "Let it go", iz filma "Frozen". Lepo je islo na 35C.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #65
    Cela prosla nedelja je bilo ili oblacno ili kisa. Voda nije topla (32C je po vrucinama) zbog toga se nije zagrejala pa nije isto. Mada, 3 sata sunca i postane topla.

    Ako izgleda kao guzva, ovo je polovina onoga u "spicu", pre 2 nedelje kada je jos bio i skolski raspust.



    "Lakse se dise", opet, idemo tamo jer je jos sezona otvorenih (ne onih kao u sajamskim halama koji rade svaki dan u godini).



    Ovo se zatvara 23. septembra.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  6. #66
    Pozno leto, septembar 13. Pirinac sazreva, vozeci bicikl kroz ruralne krajeve, primetim ovu pticu u pirincevom polju



    To je obozavana japanska caplja

    Nije stetocina, ne jede pirinac nego zabice i kukce koji se oko pirinca muvaju.

    Evo je, malo uvecano



    Odlete, valjda nije mislila da joj spremam nesto nazao




    To je ta ptica sa japanskih aviona, znacajan simbol



    Sada ponovo vracaju taj logo na repove JAL aviona

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #67
    Nagoya, Moricoro park, letnji sajam bastenske opreme i dizajna, ima za decu ovaj udesaj (i biznis). Da naprave kisobrane sa svojim likom.



    Mogu da se uzmu, gotovi, posle sat vremena, da stoje malo izlozeni i da posao radi

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #68
    Leto je pocelo sa kisom, kao i uvek. Tako ce biti do ~20. jula.



    Uz samu kucu, cvece kisne sezone, "ajisai", hortenzije, uzivaju u natopu sa neba



    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  9. #69
    Modna sezona leto 2016. Samo pogledati nekoliko izloga elitnih radnji u Sakae, Nagoya







    i nekoliko slucajnih prolaznica su vec u tim dezenima.





    Kao i ova gozpodja, vidjena nesto kasnije i nesto dalje



    Ovo su vec modeli za nesto vise od setnje





    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Voznja biciklom kroz ruralne krajeve Japana. Lepota zelenila, pirinac u rastu.



    U pozadini je Mt Sanage, 611m, to je kao 100m visa od Avale. Pre sam mislio da je brdo. Tu smo bili bar 200 puta dok smo stanovali u Toyota City. Ima odlicnu banju, bilo nam je 20 minuta kolima.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537

    Kupanje u reci Tome

    Mesto poznato po spektakularnim jesenjim bojama je uvek lepo, po vrucini je prijatno i uvek ima ljudi na pikniku i kupanju u reci.



    Voda u reci nije hladna, mozda 25C i na vazduhu od 35C je prijatno osvezenje bez potrebe da se navikava na temperaturu vode.



    Posle svake vece kise, reljef se promeni, ovaj put su stene bile dramaticnije nego inace.





    Piknik umesto nedeljnog rucka. Peceno pile iz brazilske radnje (Japancima je to nepoznato), brazilske pufnaste zemicke, salatica





    Iako se sedi pod direknim suncem, nije neprijatno, svezina struji kroz klisuru. To ime Kourankei i znaci: svezina iz klisure.



    Pod recnom vodom. Svi aquapark su sa slatkom vodom, ovde je bilo neobicno sto je nehlorisana.



    Dubina vode oko stene gde sedi familija je preko 2m.

    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    "Shiroyuri", beli ljiljan, cveta u pospanom selu Magome mesec dana kasnije, zbog planinske klime, nego drugde.



    Zvonast,



    Po okucnicama



    Kao i svaki cvet, lepo ga je videti.
    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Ispracamo leto 2016. Za sledecu nedelju, od sutra, najavili su 7 dana kise. Zna, se Nagashima resort, najveci water park u Japanu, Nagoya.

    Ima dve "lazy river", jedna je slatkovodna.



    Tu se masovno (mozda 30% posetilaca) "muva", mladici i devojke. Ide "zenski" plovak, ide "muski "plovak", ashikuje omladina.



    Talasni bazen







    Tobogan je komlpikovan, ima in 5 dodatno, ne samo obi



    Cenovnik jela u restoranu, ima ih 8, za japanske uslove to nije skupo, cak je i jeftinije nego u gradu. Cene su kao u dinarima. Toceno pivo je 600 dinara.



    Placa se na masini, osoblje nema dodir sa novcem. Dobiju tiket i usluga je za nekoliko minuta



    Slobodno zauzimanje stolica i stolova



    Kada svi moraju da izadju iz vode, na svakih sat 10 minuta pre punog sata na 10 minuta, sednu u toplu vulkansku vodu (sa 1,600m dubine), ima ih 4.



    Ako se promeni prognoza ujutro, idemo u drugi water park, Laguna Gamagori.
    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Kada se pojave metlice na (besplodnoj) susuki travi (Japanese silver grass) to je znak jeseni.

    Moricoro park, od danas.



    U pozadini je "Linimo", Maglev voz bez posade, potpuno robotizovan.

    Same metlice, jesu ukrasne da se odnesu kuci.

    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Da načnemo japansko leto 2017. ovim postom.

    Bio je 2. jul 2017. japanski školski raspust počinje 22. jula, razlog da je riva u Laguna Gamagori bila praznjikava.



    Bilo je nešto kupača



    Imaju sada ovaj dodatak, cvetna laguna



    Tamo, hortenzije





    Voda je obojena ali nekako se boja ne taloži, ostaje da daje ovu boju, verovatno se reciklira i nikad ne umara



    Imati ručak u ovom restoranu (malo ko zna da postoji) je premija

    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Bilo je nešto kupača

    Isto mesto, noćno kupanje, 8. jul 2017. Firma Laguna Gamagori je otišla u bankrot, pre 3 godine ih je preuzeo "Ten Bosch" pa novi vlasnici nastoje da naprave pare na i prethodno postojećoj velikoj poseti.
    Uveli su nove stvari, jedna je noćno kupanje subotama.



    Za to, treba da se doplati 400 dinara na kartu od 3,000 dinara. Ove gume za plivanje koje imaju svetla u sebi, su još 600 dinara.



    Bilo je i malih partija na naduvanim zrnima pirinča



    Ono što je bilo primetno bilo je prisustvo mladih model ženskih.



    Njih uvek ima samo su 10% posetilaca, za ovo noćno kupanje ih je bilo 90%



    Taman posla, nisu neprijatne za oko









    Bilo je i profesionalnih fotografa, na desetine, možda su i plaćeni od firme da ovo prvo noćno kupanje stave na Internet





    Onda poče vatromet, da se odslikava u vodi (iz bazena su svi morali da izađu). Trajao je pola sata



    Uz njega, light show



    Laseri na ovom jajetu (balon koji se naduvao dok je bio mrak i čekao spreman)



    Lepotice snimaju i šalju na lajkovanje



    Kada show prođe, opet u vodu



    A i riva je živnula, mada skoro sve radnje i restorani zatvoreni, još se nisu sinhronizovali







    Kao slabost, trebalo je 40 minuta da se izađe sa parkinga



    Nema veze, to nam je 45 minuta od kuće. Ostaje kao lep utisak sa mesta koje svake godine posetimo 5-6 puta, ovaj put i noćno.
    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Isto mesto, noćno kupanje, 8. jul 2017. Firma Laguna Gamagori je otišla u bankrot, pre 3 godine ih je preuzeo "Ten Bosch" pa novi vlasnici nastoje da naprave pare na i prethodno postojećoj velikoj poseti.
    Uveli su nove stvari, jedna je noćno kupanje subotama.


    Ovo lepo.
    Slike kao sa Marina iz Singapura.
    Vidim na mapi - uz more a nije more.

    Nisam pratio kakvo je vreme tamo u Nagoji ali ovde u Istambulu je oko 30 C ali uvek duva sa mora a u Srbiji ,koliko čitam,od prekosutra me čeka 38 C.

  18. #78
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Ovo lepo.
    Slike kao sa Marina iz Singapura.
    Vidim na mapi - uz more a nije more.

    Nisam pratio kakvo je vreme tamo u Nagoji ali ovde u Istambulu je oko 30 C ali uvek duva sa mora a u Srbiji ,koliko čitam,od prekosutra me čeka 38 C.
    Vreme je 32-35C, vlažno. Thai i Singapur su vazdušna banja leti poređeno sa Japanom. Idemo opet na isto mesto u subotu, 26. avgust.
    Azija, moja dežela.

  19. #79
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537

    Shibamasa Aquapark

    Shibamasa Aquapark. Bilo je i pre, bar dva puta.
    Jeste dobar park ali je 3 sata vožnje od nas, odemo jednom godišnje. Imamo odlične i oko nas, na manje od sat putovanja.

    A tamo - ludnica, puno, školski raspust + nedelja kolektivnih godišnjih odmora.









    Tek kada svi moraju da izađu iz vode ( na svakih 10 minut apre punog sata, na 10 minuta) uspevao sam da uhvatim familiju za slikanje



    Šta je novo u odnosu na prethodna dva posta (iz 2015. i 2016.) je - masovno selfiranje i slanje na društvene mreže.
    Ja sam uvek slikao, nikada sebe, samo slikao mesto da od 500 fotografija ovde postujem možda 10.



    kao da niko ništa drugo i ne radi nego se selfuje



    Primetan je porast tog običaja



    Vatromet, isto je važnije poslati na FB nego uživati u njemu



    Primetili su to i vlasnici Parka, postavili su ovo srce da se omladina (koja i dolazi tu da ašikuje i da se udvara) islika pa posle priča ko je bio u srcu, kakva je to veza. Ima i red čekanja de se uslika.



    Kada počne vatromet u 20h, sve su ekrančići smart phones

    Azija, moja dežela.

  20. #80
    Već sam sa prethodnih postova hteo da komentarišem tu gužvu u Shibamasa ali sam (radi pristojnosti) odustao.
    Ali kada si i ti to spomenuo..

    Katastrofa.

    Mogu da zamislim , nije ni blizu, 3h, a na to naiđeš.Deca koja prskaju,udaraju,galama...
    To moji živci više ne mogu podneti.

    Ali razumem...to je porodično...mora biti kompromisa.

    Jeste leto i visoka temperatura pa šta ćeš nego u vodu...ali ...nešto mi pred očima onaj kanjon sa rekom i brazilskim pečenim piletom...tamo mora da bude niže od tih 32-35 C....i najvažnije nije valjda ovolika gužva, makar ima neko skrovito mesto gde se može i osvežiti u onoj reci.(kao tvoj post #71 ovog treda).

    Čak i moje bežanje,ovde,na "divlje" jezero nije više bez tog problema.Pogotovo vikendom.Nema gde da se parkira.Tada ne idem ali sam u subotu popodne ipak bio a gužvu i destrukciju sam izbegao tako što sam otplivao na sredinu jezera i tamo "špartao" , bez gužve, dobrih 3,5 h i preplivao 8x400 m .Kad sam završio gužva se već razišla a ja pomodrio.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •