Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 81 to 100 of 104

Thread: Japan - leto

  1. #81
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pogledaš post #17, ima i osvrt kako je to kod kuće.
    Gužve gore od japanskih a ništa nije pravljeno. Narod, kao u naletu, jednostavno izbio na vodu. A obala i voda, šta je bog dao, to im je što im je. Mutna, hladna, topla, kako se zadesilo.

    Gužve su jer je raspust, sledeći vikend 26/27 je poslednji, biće još gore. Aquapark je mesto bezbednosti, čistoće, funkcionalnosti, organizacije, pravljen da se tamo ide.

    Za troje, dan ne može da prođe bez 150 EUR (ako je dalje, jos 100 EUR za putarinu) pa je obično subota neki od tih velikih aquaparkova, nedelja park (koji ima zatvoreni aquapark veličine sajamske hale ali 5 EUR ulaz) ili Korankei reka. Čak i da je ulaz besplatan, ne možeš dva dana uzastopce u gužvu.
    Azija, moja dežela.

  2. #82
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Laguna Gamagori, u kadru su lazy river i mirna laguna sa ostrvcetom.



    Glavni veliki bazen sa talasima



    Bile su i veće gužve od ove od juče



    Video (ima ton) iz sred bazena dok talasi njišu



    U 17:30 svi napolje, nema više kupanja..



    osim od 19h kada je od 9. jula do 31. avgusta noćno kupanje, bio je ranije post o tome.
    Azija, moja dežela.

  3. #83
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Pogledaš post #17, ima i osvrt kako je to kod kuće.
    Gužve gore od japanskih a ništa nije pravljeno. Narod, kao u naletu, jednostavno izbio na vodu.
    Nisam ja napisao da su gužve na vodi u Japanu a u Srbiji-ne.

    Kad je toplo,tamo gde je uređeno za to ,mora biti gužve ,bilo gde-Japanu,Srbiji ..bilo gde.

    Akcent je bio na tome da ja više ne idem na takva mesta ako imam alternativu.

    Vidiš da tih slika letnje gužve nemam sa Ade,Štranda..a blizu mi je.
    Pre ću i na neuređeno jezero nego u tu destrukciju.

  4. #84
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od ovog leta, Laguna Gamagori ima i ovaj departman. "Flower Laguna". Bio sam 3 puta u zadnja 2 meseca, cveće se menjalo svaki put.

    Kako prođeš rivom,




    Na kraju, ima put (svira operska muzika) i onda u cveće



    Bujno, negovano, sezonsko



    Stakleni most iznad cveća



    Ko zna da čita, ima i pano koje su cvećke



    Gledane iz male daljine



    Pa sa male visine (koliba je restoran)



    Slavoluk od saksija cveća





    Saksije imaju rešetku, pa kada dube na glavi, ne ispada im zemlja



    To sve na 37C.
    Azija, moja dežela.

  5. #85
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Izbegavanje gužvi zadnja dva dana školskog raspusta. Planina Fujimidai. Do dobrog dela vodi put kroz šumu hinoki drveća, kvaltetnog čempresa od kojeg su napravljeni hramovi koji traju po 1,300 godina.



    Drvo je zakonom zaštićeno i sme da se seče samo tamo gde je namenski odgajano ili nasleđeno već izraslo pa se sadi zamena



    Tu nema hajkinga, medvedi su na sve strane, 2-3 puta dnevno neko prijavi da ga je video. Jedne godine (2015?) jedan isti medved je usmrtio troje ljudi za nedelju dana.

    Osim policije, samo strogo obučeni i provereni lovci smeju da imaju oružje. Seljak, koji živi istureno i kome medvedi obilaze oko kuće, ne sme da ima pušku.



    Gore, gde nema šume, nema ni medveda. Tu se planinari.



    Jeste džombasto ali nije teško



    Nije bilo čisto za dobar pogled. sa planine može da se vidi Mt Fuji, 250km daleko, otuda i ime.



    Pecivo iz radnje sa autoputa, na vrhu



    Pa dole u aqua park sa toplom mineralnom vodom

    Azija, moja dežela.

  6. #86
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dok leto još uvek traje, opet Nagoya Nagashima resort water park, jedan od najvećih u Japanu. Bilo je ljudi ali ništa kao za vreme japanskog školskog raspusta.



    Ovo nije bilo pre. Bili su ovi burići koji se izvrnu na 5 minuta ali sada su ih izdigli i povećali (vidi se razlika, post#6).

    To je bio (i ostao) dečiji park, sada odrasli dolaze da čekaju više atraktivno izvrtanje buradi sa visine



    Evo ga, na svakih 5-6 minuta se napuni i prevrne







    Ko nije uhvatio sliku, za 5 minuta ista radnja

    Azija, moja dežela.

  7. #87
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da zatvorimo leto 2017. Završiće se kalendarski pre sledećeg vikenda i pre nego što negde opet odemo.

    Devojke, imate čast da ga zatvorite



    Živi i zdravi bili, vidimo se ovde 21. juna 2018.
    Azija, moja dežela.

  8. #88
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Početak leta 2018. U shopping malls su "yukata", letnji kimoni na prodaju. To se nosi na letnjim festivalima koje svako mesto ima.

    Azija, moja dežela.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Početak leta 2019. Hortenzije ("adjisai") na biciklističkoj stazi, Nagoya, Japan



    Azija, moja dežela.

  10. #90
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Posle 50 dana u Thai, od ovog leta neću videti puno u Japanu. U Thai je bilo 10C manje vrućine nego u Japanu. Dan nakon povratka, Laguna Gamagori, 45 minuta od nas.



    Na obali okeana (100m) a slatka voda u bazenima



    Cena je 3,300 dinara za dan



    Mediteranska tema, Grčka, Italija, Španija



    Riva sa desetinama restorana



    Plaza na talasnom bazenu nije od peska



    Ovo je bilo na zatvaranju bazena, u 17:00. Šta čekaju ovi u kostimima?



    Noćno kupanje sa vatrometom



    Moj kratak klip

    Azija, moja dežela.

  11. #91
    Lepo su japanci uredili taj aqvapark.

    Sećam ga se iz ranijih postova.Nisu li tu oni turci sa kebabom?
    Ima tu i mnogo sadržaja,prostrano je.Samo što je uvek gužva a i kod nas, u lokalnim bazenima,bude gužva kad je toplo a pogotovo vikendom.
    Zato i idem u divljinu jezera.

    Kakva je ono piramida , na prvoj slici,u pozadini, ima i na klipu,rekao bih u pravcu mora?Možda je deo sadržaja aqvaparka,ali mi deluje dalje ili je ta laguna toliko velika ?

    EDIT: Sad sam pogledao google map i vidim da tu ima i street view.Malo sam virtualno obiśao okolinu i vidim da je ta "piramida" ustvari - krov Yacht cluba na obali.
    Ima tu,pored aqvaparka, i Festival Market sa onim točkom.
    Baš je lepo.

  12. #92
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je bila najveca guzva koja može da se desi. Poslednji dan organizovanih godisnjih odmora. Danas (ponedeljak) tu bi bilo 30% posete.

    Turci su tu, njihove smo kebabe rucali.





    Ovoga u ramu poznajem, ozenjen Japankom, dvoje dece.



    Imaju 5 radnji u Nagoji, obicno radi (on je radnik, ne vlasnik) u Bansoji (kao Skadarlija). Jednom sam bio jedini gost pa mi je prijala njegova balkanska iskrenost, sat i po. Razmenili podatke o viznim rezimima i o japanskom "green card". Drago mi je bilo da je čuo nešto novo od mene.

    Oslovljavamo se uzajamno sa "Mudur bey". Radio sam u Turskoj 1984. pa se nečega i sećam.

    Mudur = šef
    Bey = gospodin.

    Pre zatvaranja radnje, kupim još 3 kebaba za veceru. Odlični su. Japanska kontrola kvaliteta (ne baš te radnje) proizvođača ulaznih sirovina, mesa.
    Azija, moja dežela.

  13. #93
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Opet Nagashima Resort, kada ideš tamo 2-3-4 puta godišnje, uvek u isto doba, stalno ti se čini interesantnim za postovanje.

    Mesto je na flight path pri sletanju u Nagoju, ova slika je iz 2012





    Ima parking za 10,000 automobila + za autobuse.



    Ulaznica je 3,300 dinara.

    Locker room, samo što nema ulice i saobraćaj



    Najviši broj, toliko lokera ima



    Sve staze su pod ovim kao tepihom, da ne bi zagrejani pločnik palio tabane



    Ovo je najveći bazen, video se iz vazduha u prethodnim slikama



    Komplikovani tobogani, čeka se po sat vremena da se spusti




    Lazy river, 600m. Kako to izgleda. Svi imaju gume, reka ih nosi, nije dosadno



    Već upareni momci i devojke tu dođu na dnevni izlaz, plutaju u istoj gumi. Neupareni, krstare i udaraju čežnju






    Najveća gužva koja može da se zamisli, japanski školski raspust i odmori po firmama.

    Na svakih 10 minuta pre punog sata, svi napolje iz bazena.
    Kada se opet otvori na puni sat, "Juriiš". Ovo nije jedini bazen.




    Velika gužva na mestu gde su najveći talasi (nema čekanja ali zato nema ni limita koliko može da ih bude na tom mestu)





    A tek ovo da vidite, pravu gužvu na talasnom bazenu



    Nova atrakcija, ekstremna reka. Onaj red iza, to se čeka da se uđe, 120 minuta je bilo tog dana.

    Azija, moja dežela.

  14. #94
    Tehnički - odlično uređen akvapark.Samo da nije tolike gužve ali omladini to i odgovara.

  15. #95
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Te gužve su vikend 10-11 avgust, 17-18, 24-25. Inače je upola manje. U julu, kada se otvori (11. jul) a pre raspusta (21.jul) je 10% te posete.

    Treba i nahraniti tolike ljude, kada u rasponu od 90 minuta svi navale na ručak. Ima 4 punkta sa hranom + 3 sa sladoledom i napitcima.
    Smanjili su izbor, na svim mestima je jedno isto, cene kao u dinarima. Dole, desno, pivo je 600 dinara (0.33L).

    Na mašini se ubaci novac i pritisne broj jela, sa tim kuponom za štand. U podne može da bude 15 minuta čekanja (na mašini i na štandu).

    Azija, moja dežela.

  16. #96
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Još 1. jula je temperatura prešla 30C. Posle sam bio 50 dana u Thai, tada je u Japanu bilo i 44C. Danas, 19. septembar je bilo 33C. Ne da se leto. Sledeći vikend je dugi, praznik jesenje ravnodnevnice. Onda će vrućine da se umire.
    Do tada, aqua parkovi (Shibamasa World)



    Pod vodom izvodimo pretumbacije





    Azija, moja dežela.

  17. #97
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo nikada nisam uspeo da uhvatim, verovatno zato što smo uvek u ovo doba bili u Thai. Moricoro park, lavande u cvatu.





    Miris se oseti na 100m



    To je festival lavandi, može da se iseće nekoliko strukova (makaze obezbeđene) da se odnese kući. To završava u 16:00 a ja sam došao u 16:30.



    Nema danas lavande u vazi.
    Azija, moja dežela.

  18. #98
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Saemaida, hiljadu pirinčanih polja. Sada su najlepša za gledanje







    kao na bazenima, "infinite edge"





    Razrađivali smo nova kola pa opet otišli tamo, treći put u 2 meseca. Toyota city.
    Azija, moja dežela.

  19. #99
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ako su suncokreti po svetu simbol leta ( slika sa Shimoda, peninsula, Japan)



    Po Asia Pacific, to je hibiscus. Moja botanička bašta, Higashiyama, Nagoya (40% je Zoo, jedini u Nagoya, 60% je botanička bašta)



    Primetim jedan lep hibiscus



    Kad ono, ima ih 3 vrste, 3 boje







    Pa, veseli čoveka koji je došao da prošeta u pauzi za ručak.
    Azija, moja dežela.

  20. #100
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Aichi, Laguna Gamagori.
    Ovo je poslednja nedelja škole (12-16 jul) i tada se dešavaju ekskurzije. Video sam 6 autobusa na parkingu laguna aqua park.
    Školska deca u uniformama (obavezne uniforme 7-12 razred). I devojke i muškarci.





    Ono što upada u oči je da deca idu po aquaparku bez dozvole da se okupaju a park zvrji prazan. Baš me zanima ko je mislio da ih u nekoj hali, za vreme ekskurzije, nečemu uči umesto da ih puste da se iskupaju i zabave.



    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •