Results 1 to 2 of 2

Thread: Gero, onsen city

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Gero, onsen city

    Gero, nekad prvi nekad treci ali uvek medju 3 najbolja onsena u Japanu. Bio sam tamo 4 puta, razno doba godine, ne znam koja je slika od kada.

    U stvari, ceo grad je onsen, ima na stotine hotela i svaki ima onsen. Ima i javnih, platis i udjes mada i hoteli pustaju tako - za 10EUR. Gostima hotela je ukljuceno u cenu.

    Malo i lepo mesto:




    Sa 9-tog sprata hotela (gde smo otisli u punokrvni onsen za 10$ po osobi), druga polovina mesta je odakle sam slikao:



    Iz drugog hotela, sa druge strane reke, pogled iz onsena. Sve zgrade su hoteli sa banjskim bazenima:



    Iz treceg hotela:





    Ima i desetak gashou zukuri kuca, premestenih (rasklopljenih pa sastavljenih) iz mesta u blizini koje je poplavljeno vodom sa izgradnjom brane na reci.


















    Grad na dva dela deli reka Hiida, maltene kao reka kisele vode (bez mehurica). Banjske mineralne vode ima toliko da sikne gde god zakopas.



    Ovo je onsen, besplatan i na otvorenom. Prvi put kad sam prosao nije bio ogradjen:




    Tako je neogradjen bio vekovima, prosle godine su ga ogradili




    a opet se lepo vidi sa mosta. Naravno, odrasli ne idu tamo po danu, samo deca:



    Mogu da se nazru (gola) deca unutra.


    Ima gradski sluzbenik koji kontrolise da se nesto ne desi.





    Nocu, u 2 ujutro, dodju pijani parovi da "sede goli i sami" u neosvetljenom onsenu. Incidenti nisu zabelezeni decenijama.

    Kao sto rekoh, lokacija tog mesta nije nesto daleko i nedostupno kao na primer, lokacije nudistickih plaza. To je u centru grada.
    Polozaj je kao recimo, ici starim mostom preko Save pa da je ovaj onsen dole desno na starobeogradskoj strani gde je autobiska stanica.

    Vidljivo golim okom, vekovima. Pomislim na tredove po drugim forumima o americkoj pedofilskoj paranoji, mora da je nekako doslo do gradskih vlasti i imalo uticaja da se onsen ogradi.


    Riba iz reke Hiida, ayu (japanska pastrmka) je neverovatno je ukusna i jede se cela, kao girice mada je veca:





    U slici je i miso supa, levo. Ko je probao japanski restoran, tesko da je proslo bez te miso supe. Glavni sastojak je miso pasta, dobija se od soje. Na tome je narod po planinama (a i sada) ziveo.

    U hot-plate koji dodje, riba i hiida beef se peku u miso pasti. Jedan u slici je ayu riba, drugi je pola-pola, hiida beef + ayu riba.





    Hiida beef je nesto kao, da ti ne kazu i da jedes zatvorenih ociju, nesto kao puter koji se topi u ustima, bez zvakanja.

    Ovaj restorancic, po izgledu beznacajan, je majstor u tome.





    Kada si u Gero onsenu, cini ti se da si namazan uljem za suncanje.

    U jednom trenutku sam bio sam pa sam slikao unutra (ovaj onsen je skroman). Ima i pogled na grad, obicno su na poslednjem spratu hotela:








    Ima i napolju. Uzivanje kada pada sneg. Voda je 40C:




    Uz ulice, imaju besplatni "foot spa" da se sedne i umoze noge u toplu vodu.





    Vrlo je osvezavajuce i sto jej napolju hladnije to je uzitak veci:


    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da ne propadne, mada je bilo pre tacno 3 meseca: prednovogodisnji dan u Gero. Po dnevnom svetlu, parovi, grupe studenata, turisti, razmile se po gradu. Ovaj javni i besplatni onsen uz reku



    Parovi sa stiklama i Prada torbama se izuju



    Uvece, svi nose novogodisnje kape.



    Dobiju ih besplatno, ima kao stand gde se napise zelja da se stavi uz svecu i tu se dobije kapa.



    Svako dobije kapu, ja se cudio otkud bas svako da je nosi





    Postavi se casa sa svecom, omotana papirom na kojem je novogodisnja zelja



    Ovo dovoje (kao i mozda 30% ostalih) doslo u kimonima na "polaganje zelja"



    Pre odlaska u hotel (malo sta ima uvece), sedenje uz foot-spa.



    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Japan, onsen (banja): kupanje na golo
    By Genki_des in forum Japan
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-17, 19:41

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •