Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 141 to 143 of 143

Thread: Japan - proleće

  1. #141
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ne odustajem od svoje biciklističke staze kroz ruralne krajeve. Istina, treba mi pola sata da dođem do polazne tačke, 10km, onda još pola sata da se za završne tačke vratim do kuće.
    Nije ni to loše, čini 20km biciklom svezajedno. Kad se radi i školuje od kuće, bar ta aktivnost.

    Novi pirinač, nikada nje prestalo da me impresionira



    U pozadini IKEA, svratio sam da drugaru (Japancu) kupim za decu (3 sina) popularne Swedish meatballs, palačinke, hot dogs i lepinjice, i badem tortu.
    Sutra se viđam sa njima. To je njima specijalitet kao u Srbiji sushi. Da ih ja, kao Evropljanin, malo obradujem.

    Azija, moja dežela.

  2. #142
    Nagoya, Japan, Moricoro park. Rezervoar za navodnjavanje pirinčanih polja. Ima lokvanje. Niko ih ne podseca i ne sprečava da obuhvate celo jezero, samo, oni kao da se ustežu da navale do kraja.



    Ima kao malih "džepova" gde lepo uživaju





    U čemu je stvar? Lokvanj može da od korena do površine vode gde je list i cvet da digne nos max 1.5m. Ako je voda dublja, nema ih.

    Ovo jezerce u istom parku (nije bara, ima protočnu vodu) ima lokvanje po celoj površini.



    Istina, bele. Max dubina - 70cm. Verovatno je to kultivisano da tako bude.



    Ne bi bilo posete Moricoro parku da se ne ode na vidikovac odakle se vidi model kuće iz anime "My neighbor Totoro" uz koji su odrasli svi Japanci rođeni posle 1980. Ghibli Studios.



    Mislim da sam tamo bio toliko puta da imam sliku ove kuće sa istog mesta iz skoro svakog dana u godini. Opet su je otvorili za posetioce, posle skidanja zabrana oko virusa.
    I like to watch.

    (clone of yoyogi)

  3. #143
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prvi dan proleća 2022. U Japanu državni praznik prolećne ravnodnevnice.

    Cveće se zove "pseći zubi" i cveta baš za početak proleća.



    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •