Results 1 to 20 of 145

Thread: Japan - proleće

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Jos jedno cvetanje za ovo prolece, visterija.



    One dolaze na red posle tresnji, breskvi i azaleja, bas za ovaj 1.majski vikend.

    Ovako je izgledalo pre 3 nedelje dok su cvetale tresnje:




    Ovako izgleda danas:




















    To traje 3-4 dana, posle cvet opadne i bude ovako:

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544


    Nishio, Aichi, poznato ribarsko mesto i prirodni rezervat skoljki. Male "clam shells".



    Kako se ljudi okupe po lepom vremenu kada se podesi oseka. Ovde je bila od 11-13h i svi se daju u vadjenje skoljki iz blata. Ima ih u neogranicenim kolicinama i jedna puna kofa za 2 sata nije nista specijalno.





    Porodicno, u parovima, omiljeni dnevni izlet za sve. Da neko veceras vidi ove zenske kako luduju u disku, ne bi verovao da su dan provele riskajuci po blatu.



    Ovako je lokacija izgledala po plimi:






    Od kraja marta do avgusta (kada voda i blato nisu hladni), ovo je svakodnevna zabava i izlet:











    Mada skoljki ima u neogranicenim kolicinama, ima dve vrste. Obe su jestive a ova svetlija je manje ukusna (i baca se):



    Posto one jedu pesak, uhvacene u kofu treba da se ostave 1 dan u morskoj vodi da ga ispljunu. Onda se kuvaju u "clam chowder" corbu.

    Ovi su ih nahvatali podosta:

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Kourankei, isto mesto kao iz “Japan jesen”, tada ima spektakularne jesenje boje.

    Mesto je uvek lepo, bar jednom mesecno idem tamo.

    Prolecne slike:




    Tacno se vidi koje drvece daje one predivne jesenje boje u "Japan - jesen" topiku.




    Mesto je uvek lepo, bar jednom mesecno idem tamo.





    Gore, neka guzva:




    To je za pecanje ayu pastrmke. Plati se karta, 300 Yen (3 EUR), dobije se broj kao za kros i nosi se preko odece.

    Ima red cekanja:





    Ima se pola sata, sta se uhvati, uhvati se. Obicno, cele porodice idu u to, uvek neko uhvati, u proseku 1.5 riba po ucesniku.








    Upecano, ide profesionalcima da ih stave na "skew". Nije potpuno necisceno, sa raznjicem prodrmaju ribu i povade "guts":





    Onda na rostilj:








    Moze i u obliznjem restoranu, za vece pare:




    Cak i ceo "setto" = set, sa soba noodles, cena 10 EUR:




    Ima tu jos sadrzaja, ceo dan da se provede. Bubnjarski orkestar:




    Pravljenje mamaca, to i deca rado rade:





    Ili patterna na drvetu:





    Koje majstori iseku na licu mesta (moze svako sam ili otac/majka ako hoce da rukuju masinom):

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Pirinac, najvaznija stvar za ishranu. Ista je rec za pirinac i za obrok ("gohan"). I u Thai je ista rec ("Khao").

    Upravo sada se sadi (setva), u maju mesecu. Rezervoari vode (vestacka jezera) se sada prazne I koriste za navodnjavanje do kraja juna, tada pocinje kisna sezona I traje 2 meseca pa vode bude I na pretek.

    U malim parcelama to se radi rucno, prstima se zabada svaka stabljika. Zato nisam siguran da li je setva ili sadjenje prava rec. Sada to ide masinama:






    Masina ima kao hvataljke kojima izvlaci mladice iz kasete i zabada u zemlju.




    Tek zasadjen prinac:




    Ovako posle, kako raste, ovo je otprilike stanje na svake 2 nedelje:












    do kraja septembra kada je zetva:



    I, tu zavrsi. U rice cooker. Obavezna stvar u svakoj kuci, cak i samci i studenti ovo imaju. Domacinstvo moze da nema peglu ali ima ovaj aparat.


    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Chausuyama, jedino skijaliste u japanskoj prefekturi Aichi (Nagoya) zimi, pretvara se u cvetnu bastu u prolece.

    Tu smo naucili da skijamo, zimska slika:



    U prolece izgleda ovako. Skijaski travelator izgleda vise kao nepotreban most koji vodi nikuda:




    Brdo koje je zimi samo sneg:



    Ova tabla i kaze kako je to u prolece:




    I stvarno:



    Ide se ski liftom, jedinstvena prilika kada ski lift ima putnike u oba smera:







    Kako se prilazi vrhu, pojavljuje se cvece:




    Fantasticna basta, pogled iz skilifta, 2.2 ha, 400 hiljada strukova cveca (isto cvece samo u raznim bojama). Na 1354m nadmorske visine:




    Cvecka je Phlox subulata, cesto se vidja po parkovima i oko privatnih kuca. Cak je i u dnu wiki strane slika iz Japana.






    Sada na teren:



    Ako se kasno dodje, neke su i precvetale:











    Spektakularne boje:







    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Kuragaike park, 5km od Toyota City.

    Ruze:



    "Devojke iz Gruzhe, lepe su k'o ruzhe":

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Azaleje su u Tokiju procvetale 5 dana kasnije nego u Nagoji (koja je malo juznije). Ispred Head Office Tokyo Mitsubishi Bank:




    Ispred Tokyo Opera City:



    Odmoriste na auto putu, Kuragaike:

    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •