Results 1 to 3 of 3

Thread: Soba (heljda)

  1. #1

    Soba (heljda)

    U skoli sam ucio da je heljda za planine ono sto je psenica za nizine, nikad nisam imao pojma kako to izgleda i kakvog je ukusa.
    10 godina posle dolaska u Aziju i stotine obroka "Soba noodles" i nisam znao da je to ta heljda.

    Evo ovde sam, sa drugarima i njihovim porodicama, na kursu za pravljenje soba rezanaca.

    Skola:



    Ima i japanska kamena basta:




    Polovinom novembra nova zetva sobe dolazi u kuhinje. Soba je biljka koja se melje i dobije se sivkasto brasno. Za planinske krajeve (Japan je 90% planinska zemlja) je pogodnije za uzgajanje nego psenica.
    Uglavnom se jede dve vrste rezanaca: ramen i soba, ovo je soba.


    U predvorju ucionice ima pribor za pravljenje i ova slika poljane pod usevom.





    Ucionica, sa desne strane je trpezarija gde se pojedu napravljene soba noodles posle casa. Instruktorku (stoji u centru) u kimonu. Posle sam je video kako seta psa, nosila je farmerke i jedva sam je prepoznao:






    Od ovoga se pocinje, to je i sve sto treba. Dve vrste soba brasna, da se pomesaju, ulije voda i umese:








    Mesi, mesi:





    Onda dodje do ove debele lepinje od umesenog testa. Beli prah sa strane je brasno da se pospe da se ne lepi glavni rad za oklagiju:




    Onda pocne razvlacenje testa:








    Instruktorka obilazi i pomaze svakome:




    Razvucena "kora" treba da se isece u rezance. To se radi rucno sa ovom drvenom plocom koja se izmice i uz nju ide ova satara i tako se seku rezanci:





    Evo kako su moji izgledali: debeli, pocetnicki.





    Za kraj, osoblje u kuhinji ti napravi rucak od tvojih rezanaca:





    Supa od soja sosa, u nju se umacu rezanci pre svakog zalogaja i tako se jede:





    Kako su debelo seceni, vidi se da su pocetnicki.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  2. #2
    Jelo na kraju prethodnog posta je bila hladna soba. Umace se u supu i tako jede.

    Ovaj restoran je specijalizovan za jela od sobe (heljde), ima svoju sopstvenu farmu i sam je uzgaja.






    Ovde su rezanci od sobe (heljde) u toploj supi. Kada se zavrsi sa rezancima, supa se popije, jako je ukusna.



    Tempura sa desna, pirinac sa pecurkama dole levo.

    Dok se ceka jelo, zacinjeni suseni rezanci od heljde kao meze:



    Ne sto sam to jeo prosli petak nego sto sam video na B92 kako je heljda malo poznata.

    B92: Sa Zlatara - heljdom u Evropu

    Komentari su indikativni koliko je ta zitarica, masovna po Aziji, malo poznata.

    Само да кажем да хељдино брашно која се може наћи у продавницама здраве хране није ни Х о хељдиног брашна, као прво упола је јефтиније од правог а друго нема боју и превише је бледо. Ја имам поља где је посејана хељда али само за потребе уже и шире породице


    Kako se prevodi: heljda, raž i spelta na engleski?


    buckwheat, rye, spelt

    Jel heljda buckwheet? "Roasted buckwheet" se neverovatno brzo skuva ima ukus i mnogo je bolje od pirinca.


    Mene su učili da Heljda nije Žitarica..
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #3
    Magome, moje drago malo pospano mesto,



    Na glavnoj ulici ima vodenicu za mlevenje heljde. Planinski kraj, tu heljda bolje uspeva nego pirinac:



    U pozadini se vide kameni avani za rucno tucanje.



    Onsen park uz Magome







    Ima nacve za ukras a verovatno i prodaju, mora da je 500EUR, pravljeno od hinoki drveta:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •