Pozdrav svima, a pre svega Yoyogiju, koji me je i uputio na ovaj više nego zanimljiv forum.

Ja i moja devojka, oboje filolozi sa odličnim znanjem engleskog (mada nismo studirali konkretno engleski), smo zainteresovani da nađemo posao u Tajlandu kao predavači engleskog. Koliko sam uspeo da shvatim, taj posao je relativno lako naći, međutim, ono što me je pre nekog vremena odbilo od Tajlanda je pitanje bezbednosti i političke nestabilnosti u zemlji. Yoyogi mi je napisao da to nije tačno i da nema potrebe da brinem, pa sam sad obnovio interesovanje za zemlju osmeha.

Elem, bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da napiše svoja iskustva iz života tamo, koje su cene, kolika bi otprilike bila plata, da da neke savete, i tako dalje, drugim rečima, da me malo uputi. Takođe, što se tiče bezbednosti, da idem sam ne bih brinuo ni najmanje, ali pošto ide i moja devojka, moram da mislim i na njenu bezbednost - postoji li opasnost od kidnapovanja, prodavanja u belo roblje, itd? Koliko je Tajland zaista opasan, ako izuzmemo celu tu priču o političkoj krizi i terorizmu?

Hvala vam svima!