Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 32 of 32

Thread: Predavanje engleskog u Tajlandu

  1. #21
    Aha, udubicu se malo u to, precesljati sajt, pa cu aplicirati. Dosta sam ozbiljan po tom pitanju, iako mi je za sada plan B, sto ne mora da znaci, da nece vremenom preci u plan A. Prosao sam intervju za fitnes instruktora na prekookeanskim brodovima, ali put mi je zakazan tek marta meseca. Ne znam, koliko se otprilike ceka, ako me prime za predavaca? Nisam nikada predavao engleski, tek sto sam diplomirao, tako da nemam radnog iskustva. Zanima me isto, razlika u plati izmedju tog posla u Kini i Tajlandu?

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vidi isto i post #6, sada sam primetio da su slike bile sve jedna ista, popravio sam.

    Radno iskusto: skoro niko ko predaje engleski u Thai ga nikada nije imao. Platili i odslusali TESOL u Bangkoku i to je sve sto imaju.

    Nastavnici engleskog u Thai, ima ih mozda 100, 000 (sto hiljada), od svih njih, skolovani nastavnicu su mozda njih 50 do 100. Oni rade u International Schools ili na univerzitetima za platu kao u Americi (120,000THB = 3,000EUR) i placen smestaj.

    Ostalo su velshki mesari, moleri, limari, seksualni devijanti, bar pola ih nema ni srednju skolu. Ali, imaju maternji engleski.
    Za tvoj engleski, sigurno ce te intervjuisati telefonom. Naglasak neces moci da sakrijes ali oni znaju da naglasak Thai nece primetiti, mogu da te zaposle da ucis decu ili negde u provinciji.

    Ono sto traze sliku : to je da skartiraju crnce, americke ili juznoafricke (native English speakers), Induse. Thai se klone crnih i tamnih ljudi, ne veruju da neko obojen moze nesto da zna, niko ne bi platio da ih slusa. Sa Thai strane rasizam ali sa gledista ECC i ostalih skola izgubljen biznis ako se toga ne pridrzavaju. Masovno dolaze i Filipinci, to pre 10 godina nije moglo, sada je uobicajeno. Ako primaju njih, to je za tebe dobro, jos bolje jer si beo, Thai klijentela vise veruje belima nego nekome azijskog izgleda, kada dodje do engleskog.

    Plata ide od 12,000THB za predavanje u teskoj provinciji (sela), uobicajeno je 40,000THB (1,000 EUR) i to bi verovatno postigao.
    Ima 80,000THB ali to tek posle nekoliko godina predavanja.
    One od 120,000THB to je samo kada te neko posalje u International School, to su profesionalni nastavnici sa propisnom skolom.

    Ne bih ni pogledao Kinu, Thai je premija za njih. Neki su mi pricali da su plate upola manje (500 EUR) ali nisam siguran nan kom su oni nivou. Vece sigurno nisu.
    Azija, moja dežela.

  3. #23
    Vazi, hvala ti na odgovoru. Ovih dana cu da se ubacim u celu tu pricu i aplicirati na vise mesta, raspitam se jos na vise strana, pa cu se javiti ovde opet. Od moje majke koleginica ide u Kinu da predaje engleski, pa cu od nje cuti informacije, pa cu preneti ovde. Cujemo se uskoro

  4. #24
    Vidim u upitniku ima pitanje Religija. Ja sam,inace, Ateista i da li mogu to da stavim, tj. da li ce im to predstavljati neki problem?
    Da li je potrebno lagati i pisati par referenci i skola, kao da sam radio negde kao predavac ili ne? ( To je bilo normalno za mnoge poslove na brodu ) Da li ce se to odraziti na platu konkretno?
    Da li moram nositi diplomu tj. Uverenje o stecenom akademskom zvanju (jer zvanicno diplomu tek treba da dobijem decembra) kod sudskog tumaca da mi prevede na engleski, ili im mogu poslati originalni skenirani dokument?

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Stavi "Christian" za religiju. Ionako ces medju Budistima shvatiti da se od njih razlikujes pre svega tome - sto si odrastao u hriscanstvu. Thai je duboko religiozno drustvo, ono sto je Iran za Islam to je Thai za Budizam. Naglasavanje svoje nereligioznosti je samo problem ne za skolu nego za one (studente) od kojih zive. Staviti "ateist" je skoro ravno necemu kao "radical islamist" ili "anarchist", kao neko ko moze da izazove frikciju ili neki problem.

    Za radno iskustvo stavi "internship", kao praksa ili staziranje u skolama. Nije li to bilo normalno da se radi za studente nastavnickog smera?
    Samo stavi 2 puta po mesec dana ili i duze, ako izgleda realno. Jedanput za decu, jedanput za odrasle.

    Potvrda o diplomiranju je dovoljna. Koliko citam, treba da se donese original kada se dodje na posao, ponuda i viza ce se resiti i pre dolaska.
    Azija, moja dežela.

  6. #26
    hmm, kada sam poslao sva dokumenta na jobs@ecc.ac.th sa ovog sajta http://www.eccthai.com/jobs.asp , jednostavno mi salje nazad obavestenja o neuspeloj posiljci.
    Ne mogu da apliciram zbog toga. Ima li resenja tome?

  7. #27
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moguce da su se branili od spama i odustali. Ili im se to stanje periodicno javlja, inace bi sklonili email adresu.
    Iznenadjen sam da nisu stavili neku smisleniju poruku sta da se radi.

    Nista, zovi ih telefonom (oni su 7 sati ispred tebe) i kazi im da ne moze da se aplicira online, sta drugo da koristis.
    Verovatno ce ti dati broj faksa na koji da posaljes aplikaciju, pitaj za ime osobe koja treba da primi fax.
    Ili ce ti reci neku drugu mail adresu.
    Azija, moja dežela.

  8. #28
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pre sat vremena sam poslao mail na jobs@ecc.ac.th i nije se vratio. Obicno je to trenutno.
    Slao sam sa Yahoo mail adrese, bez attached files.

    Ako se vrati, dopisacu.
    Azija, moja dežela.

  9. #29
    Nece ni preko yahoo mail adrese, vratio mi je, ali sada vidim da je u spam folderu vracena poruka... Poslacu na druge adrese i objasniti im zasto saljem njima...pa valjda srede to ili nadju neko resenje.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Druze, to je verovatno nesto drugo. Ako su od provajdera sa kojeg pristupas, bez obzira sa koje adrese, dobijali spam, celog su ga blokirali.
    To se meni desilo. Moj rodjak, direktor firme u Bg nije dobijao moje mejlove jer su blokirali bigpond.com, najveceg australijskog Internet provajdera. Bez obzira da li sam slao sa yahoo, hotmail ili adrese sa samog bigpond.com. Ceo provajder je bio blokiran od strane provajdera primajuce strane.
    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    ...postoje indicije da cu da predjem u bangkok ove godine ili pocetkom sledece.

    ...mozes mi reci koji tefl bih mogao da trazim da mi firma plati. koji je opste priznat na Thailandu i ako mozes linkove da mi posaljes.
    Bilo je to ranije, i mi ovde treba da googlamo da to nadjemo, mi bi trebali kandidate za nastavnike da pitamo da nam oni kazu a ne obrnuto.

    Ovaj kurs je CELTA, 3 nedelje, 1,600$. Sa stanovanjem 2,100$ (znajuci Bangkok, mogu ti reci da sam ne mozes da nadjes smestaj po toj ceni za tako kratko vreme).

    Kurs je pun "Welsh butchers" i tipova kojima je engleski maternji a koji nemaju ni srednju skolu.


    ili ovaj:

    U samom Beogradu ima CELTA in Belgrade, у БГ. 900 фунти стерлинга. Трећи hit на "celta certification belgrade" google претрагу

    To su kursevi predavanja jezika, odlican engleski se vec podrazumeva.
    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je od vlasnika sajta:

    Molimo vas da pitanja koja imate stavite na Forum, ne da idete preko PM. Mi mozemo da damo ekspertske savete (Japan, Thailand) a za uzvrat trazimo da to bude svima vidljivo.
    Ako imate nesto sto je delikatno, PM je OK ali za opste savete, otvoreni Forum je mesto.

    Nama ne trebaju niti nas zanimaju vasi licni podaci (nista kao FaceBook).
    Mi vam ne stavljamo reklame niti vase uclanjenje ovde ide bilo gde i bilo kada. Vidite i sami da se od vas nista licno ne trazi.

    Ovaj sajt je nekomercijalan a opet, kada dodje do Japana ili Tajlanda, kompetentan, vise nego bilo koji drugi u blogosferi.
    Ukratko, ne postoji sajt na planeti gde se na srpskom mogu dobiti bolji saveti kada dodje do Japana ili Tajlanda.

    Pozdravljam vas izbor da dodjete kod nas i pitate i dobijete odgovor, hvala vam.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •