Da zapocnemo ovaj tread. Moze da potraje danima dok se ne zavrsi. Tura je inicijalno bila zamisljena 4 max 5 dana ali je bilo 10 dana. Bilo je dosta voznje. U same gradove se malo zalazilo, atrakcije su bile van ili jednostavno nije bilo odlazaka u shopping malls osim u Koratu Terminal 21.
Ovakvu turu stranac ne moze da napravi bez Thai national.Bar 80% atrakcija nije ni bilo na engleskom da se nadje. Jos, dosta znakova i putokaza je bilo samo na Thai, pogotovo van glavnih puteva a tu se zalazilo.
Hoteli u provinciji su jeftini, pristojan smestaj sa svime ide od 350 THB (9 eura za noc za dvoje). Skoro da nema nista za preko 20-25 EUR, sve sa doruckom.
Isan je za mnoge strance tajna,tamo retko ko ide, sama provincija (vise njih, sve zajedno se zovu Isan) ima 22 miliona stanovnika (kao bivsa SFRJ). Mislim da sam na mnogim mestima bio jedini stranac.

Svih 2,500km pejzaz se nije menjao - nepregledna pirincana polja sa nekim drvetom tropske vegetacije. Prijatan i odmarajuci vidik. Mogla je trasa i da se optimizuje ali lokacije bile rastrkane, gde se prespava sta je sledece blizu.
Mapa je suprotno od kazaljke na satu. Sa desna na levo.





Sredina jeste ruralna i poljoprivredna ali po gradovima ima svega, primetna je sofistikacija gradskog stanovnistva. I po provincijskim hotelima usluga i cistoca su bili maltene na japanskom nivou.



Mogao bih da zivim u Koratu, Ubon Ratchatani, Khon Kaen - ali samo ako moram. Ima svega ali daleko od mora, imaju low coast letove do BKK. Do mora sati i sati voznje. Ne da iz BKK idem na more svaki dan ali znam da mogu ako hocu.

Opet, zavoleo sam Isan, njihovu opustenost a opet i vredan rad, kao sto poljoprivrednici oduvek rade. I njihovi skolovani profesionalci, njihova deca, imaju tu generacijama nasledjenu farmersku vrednocu i jednostavnu ljudsku dobrotu.