Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 90

Thread: Tajland 2024

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Cena 500 din po komadu?!!

    Jeftino ,a Japan !!

    Još ako je i divlja a ne iz uzgoja.

    Možda im je manja veličina , 150 g npr. , pokušavam proceniti po japanskim posudama pored.

    U Thai je ulična usoljena grill riba ,set, po toj ceni 150 THB ( 450 din) ali to je od 800-1000 g.

    Attachment 8527
    Ta japanska "ayu" pastrmka se ne uzgaja. Ima je toliko, reke su pune nje. Mozda, nahvataju ih pa ih stave u bazen u hotelima da ih deca pecaju, max 3, treba 15 minuta da ih se 3 komada upeca. Jeste, negde oko 150 grama.

    Ta riba od 250 THB je iz uzgoja. One, uhvacene sa mora su 350 THB (skoro 9 EUR). To su zubatci, sea bass. Imam negde slike, trazio sam sat vremena, od milion slika, nisam mogao da nadjem. Slikacu kada sam u Thai, za 3 nedelje.

    Thai, koji ne koriste so u ishrani, ribu uvaljaju u krupnu so, da se ne lepi za rostilj.
    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Umro ?!!

    Pa ko da smo juče pisali da igra sa decom fudbal !!?

    Još kažu da druženje sa decom, unucima itd..produžava život.

    Nesretnik , zar nije išao u Holandiju da nešto zaradi..I ovi Thai su ga pritiskali.Ko zna šta je preživljavao u sebi?
    Eto,.. mislio je da je u Thai provinciji našao svoj mir...Sudbina..

    Uh...šta mi napisa


    A ja sad odoh na 40 C , paklenoj vrućini kakvu nije ni na Thai,
    na " moje" jezero, na kupanje, ....mislim ja da imam 20 g...

    Uhh...
    Holandjanin nije imao para da dobije vizu a familija nije htela (ili nije imala) da mu te pare pozajmi. Na kraju, on je muz a ne trut koji nista ne radi.
    Zena mu (skolska drugarica moje zene, 100m kuca) uzela na kredit Mazda MX5, da on otplacuje, sa socijale iz Holandije. On je muz, treba da obezbedi auto, ona mu gleda dvoje dece, cerku i sina. Sta ce sad? Ode auto u reposession.
    Kredit je na 7 godina, 12,000 THB (300 EUR mesecno), on je to otplacivao, dobio socijalni smestaj, garsonjeru, u Holandiji, poslali ga u lokalnu biblioteku na 1,000 EUR da ipak radi nesto. Gladovao tamo i dosao u Thai da umre.
    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Starbucks terasa šoping mola Icon Siam

    Name:  20240712_131244.jpg
Views: 3007
Size:  26.8 KB

    Na njegovom dvospratnom staklu/izlogu,vidi se ,kao u ogledalu, šta je iza fotografa: panorama Chao Praya i oblakoderi uz dokove.

    Najviša zgrada, sa zlatnom kupolom na vrhu, je Lebua at State Tower.
    Jedan od boljih vidikovaca u Bangkoku ( najbolji ,za izlazak, je ,kažu , Siroco od hotela Banyan Tree)

    Name:  20240712_125331.jpg
Views: 2931
Size:  34.3 KB

    Gore,pod kupolom, kao da si kod Panteona,pogotovo uveče

    Name:  20240712_130216.jpg
Views: 2972
Size:  23.7 KB

    Ali, praktično svaka visoka zgrada u BKK, ima vidikovac.

    Naš hotel na 33 spratu ima taj vidikovac u vidu Luz tapas bara , kako i priliči španskom hotelu

    Name:  20240627_075940.jpg
Views: 2983
Size:  21.5 KB

    Brz Hitachi lift,sa ekranom do njega

    Name:  20240627_220152.jpg
Views: 2958
Size:  35.6 KB

    Gore nisu gosti hotela već,pretežno, thai koji su došli u izlazak

    Name:  20240713_160123.jpg
Views: 2930
Size:  32.0 KB

    Ovo na stolu: dve čaše sangrie ,koje nisu ličile na vino, pire sa oktopodom ,koga nisam uočio, lignje za u "šupalj zub" bilo je 1300 THB.
    To je najskuplje što smo platili za 19 dana u Thai.

    Sva ta mesta,vidikovci, su jako skupa za standarde thai cena i više su prestižna mesta za izlazak.

  4. #44
    Sukumvit ulica , kod BTS stanice On Nut

    Name:  20240627_080107.jpg
Views: 2923
Size:  54.1 KB

    Sa visine, ovaj široki beli krov,spojen sa BTS sa desna, to je Lotus ,supermarket,restorani...( Tesco-Lotus se zvao ,ranije)

    Name:  20240719_135103.jpg
Views: 2986
Size:  55.9 KB

    Unutra,thai restorani,food hall,sa retkim engleskim natpisima

    Name:  20240623_160303.jpg
Views: 2910
Size:  38.3 KB

    Popularan za thai .Čak i starije thai/kineskinje sa štapovima.

    Sećam se ,pre 12 godina , bilo je uvek gužve tu ali je bilo nekako ruralno, bube po štandovima.

    Sada je uredno.

    Misliš da znaš nešto o thai jelima, kad tamo sve nešto neprepoznatljivo, i uglavnom piše na thai.

    Name:  20240719_134628.jpg
Views: 2957
Size:  20.2 KB

    Uzmem ovo, na slici izgledalo kao seafod stir fry , u voku, a on ga ,na krahu, zalije sa ovim sosom.
    E sad dali je sos sladak, ljut..?
    Bilo je ok tačnije jestivo i zasiti.

    Name:  20240627_174652.jpg
Views: 2939
Size:  31.4 KB

    Žena uzela neki milk tea buble napitak , da proba.

    Name:  20240719_135847.jpg
Views: 2963
Size:  12.9 KB

    Što je više konzumirsla sve joj se više dopao.

    Sa druge strane BTS stanice On Nut je link sa ovom zgradom

    Name:  20240718_120528.jpg
Views: 2985
Size:  28.6 KB

    Kondo Avani, ali ono što je važnije, da su donji spratovi Century Plaza Cinema On Nut.
    Ne sećam se te zgrade od ranije.
    Uglavnom japanski restorani.

    Name:  20240717_092951.jpg
Views: 2992
Size:  22.7 KB

    Svratim u ovu japansku izakayau.

    Name:  20240717_111557.jpg
Views: 2960
Size:  37.5 KB

    Da probam taj ramen

    Name:  20240625_174156.jpg
Views: 2931
Size:  38.2 KB

    Uzeo sam ovaj Tonkatsu ( svinjski), izabrao nudle..

    Name:  20240625_174807.jpg
Views: 3000
Size:  35.6 KB

    Stiglo je ovako, mala porcija, uz brojne priloge sa kojima nisam znao šta ću ( zaboravih ih slikati)

    Supa mi je ličila na našu baretinu ( kad se kuvaju svinjske glave,iznutrice, kod svinjokolja).

    Pa , moglo se pojesti..Kad se navikne-dobro je.

    Bilo je tu i točenog japanskog Asahi piva

    Name:  20240717_111631.jpg
Views: 2947
Size:  36.6 KB

    Eto, interesantno isprobavanje nepoznatih jela, oko hotela.

  5. #45
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    "Ringer Hut" u slici je japanski lanac, minoran u Japanu. Bio sam jednom, nisu losi, kolega me odveo, niske cene a publika su uglavnom omladina i studenti.

    Tonkatsu (odrezak svinjske snicle, kao becka snicla) , ton=svinjsko, katsu = odrezak (katsu = japanski izgovor za "cut").
    Taj ramen se u Thai mozda tako zove, nije isto kao u Japanu.

    Za nepreproznatljiva jela, Thai jedu stvari i jela koje i ne mogu da ih gledam kako to sa uzivanjem jedu.

    Thai i Japan su veliki prijatelji, pre svega kraljevine, antikomunisti. 2011. tsunami i Fukushushima, jedina zemlja koja je poslala pomoc, ne finasijsku (Japan je stalno tvrdio da im ne trebaju pare), nego agregate, sto je im je stvarno trebalo je bila Thai. Na brodove, 6 agregata, stigli za nedelju dana. Panika sveta je bila beznacajna, jedino sto su Thai uradili je to sto je ista pomoglo. Da, agregati su bili japanske proizvodnje, smesta upotrebljivi.
    Azija, moja dežela.

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Ovo je tonkatsu, japanska verzija becke snicle. Restoran. Pravio sam i kod kuce, bilo je pre.

    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Misliš da znaš nešto o thai jelima, kad tamo sve nešto neprepoznatljivo, i uglavnom piše na thai.

    Name:  20240719_134628.jpg
Views: 2957
Size:  20.2 KB

    Uzmem ovo, na slici izgledalo kao seafod stir fry , u voku, a on ga ,na krahu, zalije sa ovim sosom.
    E sad dali je sos sladak, ljut..?
    Bilo je ok tačnije jestivo i zasiti.
    To je "Thai lad na" noodles. Kinesko jelo, usvojeno u Thai. Nudle se prvo isprze u palminom ulju.
    Azija, moja dežela.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Sukhumvit ulica , kod BTS stanice On Nut

    Bilo je tu i točenog japanskog Asahi piva

    Name:  20240717_111631.jpg
Views: 2947
Size:  36.6 KB

    Eto, interesantno isprobavanje nepoznatih jela, oko hotela.
    Ima tu i "high ball" u slici. Navodno, japanski izum. 0.5 dl viskija, 2 dl sode i led. Led je u lopticama, ispliva na povrsinu, otuda ime "high ball". Omiljeno pice Japanaca.

    Asahi pivo, ako je toceno, znaci i da je sveze, lokalno proizvedeno, onda je mnogo dobro.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Ne znam da li sam sada poceo da primecujem i da li je toga pre bilo u Laguna Gamagori. High ball.

    Bezalkoholni, kao lemon squash



    Ili ovaj, sa viskijem

    Azija, moja dežela.

  10. #50
    Hvala na ovim objašnjenjima za jela i pića, meni manje poznata ili nepoznata.

    Nisam ,u tom restoranu, pio taj "high ball" ( prvi put čujem za njega) a ni Asahi točeno pivo.
    Pivo mi nije išlo uz ramen,pa sam mislio da ću drugi put,koga nije bilo.

    Za ramen, naravno, verovatno zavisi gde se i kako sprema.
    Eto,ćerkina drugarica , po povratku iz Japana , priča da je uživala u ramenu i tvrdi da Japan nije tako skup kako se priča.

    Takođe moje iskustvo sa miso supom: prvi put sam je probao ,odavno,na Puketu ( hotel Le Meridien) i nije mi se svidela.Ovih godina ,na nekom pitovanju , mislim u Dominikani, probam i oduševim se.Dosipao sam.

    O ukusima ne vredi raspravljati a i menjaju se stvari.

    Naprimer -voće.

    Ove godine , u Thai, jeli smo uglavnom ovo:

    Name:  20240719_123709.jpg
Views: 2945
Size:  24.4 KB

    Mangostin..

    Name:  20240719_123905.jpg
Views: 2927
Size:  22.9 KB

    Mango ( žuto, isečeno, gore) i passion fruit( marakuja), prepolovljena,dole, takođe.

    Na Puketu, uveče, kruži kamion sa voćem i ponudom.
    A u ponudi mango, papaya,mangostin, dragon frut,lichi,tangerine, čak i jabuke.Nema ananasa.

    Name:  20240612_205358.jpg
Views: 2981
Size:  51.2 KB

    Npr. mangostin, 3 kg za 100 THB

    Name:  20240722_105540.jpg
Views: 2919
Size:  24.2 KB

    Bilo ga je masovno.Da li mu je sada sezona,šta li..


    Name:  20240722_105558.jpg
Views: 2894
Size:  15.5 KB

    Sočna ukusna unutrašnjost koja izgledom podseća na čenove belog luka.

    Pasion frut je ukusniji i slađi od onog iz Dominikane i Zanzibara.
    Bio je preukusan i sok/shake od marakuje

    Name:  20240722_105522.jpg
Views: 2981
Size:  33.2 KB

    Ono što smo ranijih godina najviše voleli, ananas , bilo je malo razočaranje .

    Name:  20240722_111523.jpg
Views: 2943
Size:  112.2 KB

    Em ga je osetno manje u ponudi ( ni nema ga u onom kamionu na slici gore) em su to uglavnom ponude onih sorti koje nam se manje dopadaju ili uopšte ne dopadaju kao ovaj mali Phulae, suv,crunch,skoro bez soka a presladak.
    Ma, čini mi se da sam jeo i taj mali ,ranijih godina u Hua Hinu, i bio je sočan ali ovo nije to.

    Name:  20240722_111406.jpg
Views: 3020
Size:  116.1 KB

    Ili ,slično, ovaj manji Puket ananas.

    To nam je nekako i bilo razumljivo na Puketu , lokalna vrsta ,ali je ista ponudu bila i u Pataji i BKK.

    Šta je bilo sa onim lokalnim, sočnim, krupnim ananasom sorte Sri Racha, Chonburi ili Trat?
    Sočan,topio se u ustima.
    Ovaj.

    Name:  20240722_111342.jpg
Views: 2994
Size:  18.4 KB

    Nije da ga nije bilo ali morao se potražiti.

    Ranijih godina,skoro sav ulični ananas je bio taj sočni Chonburi/Sriracha/Trat.

    Name:  20240722_111556.jpg
Views: 2954
Size:  38.5 KB

    Potražih na netu te vrste i karakteristike.

    Na hotelskom doručku bilo je ponude voća

    Name:  20240619_080841.jpg
Views: 2919
Size:  42.3 KB

    Ali..dinje tvrde, lubenice blago slatke,ananas osrednji..

    Ove lubenice ,što jedemo ovih dana u Srbiji, su i slađe i jeftinije-40 din/kg.
    Tamo je kriška ,na ulici, 20 THB ( 60 din).

    Name:  20240722_105635.jpg
Views: 2936
Size:  33.1 KB

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Quote Originally Posted by onnut View Post

    Za ramen, naravno, verovatno zavisi gde se i kako sprema.
    Eto,ćerkina drugarica , po povratku iz Japana , priča da je uživala u ramenu i tvrdi da Japan nije tako skup kako se priča.
    To gde turisti jedu, nikada nije ni bilo skupo, osim vecere sa dizajniranom govedinom.
    Ramen je u Japanu kao corbast pasulj u Srbiji, nikada nije ni bilo skupo.

    Setices se, stalno sam, od 2011., pisao kada su cene u kadru, "cena kao u dinarima".
    Sada je to 50% manje, Yen je toliko pao da je strancima sve dzabaluk. Avionske karte su ostale iste a cene ko vec stigne u Japan, njemu je jeftino.
    Yen je dobar samo da se trosi u Japanu. Bilo gde van, Japancima (i meni, kada odem u Thai) sve je 50% skuplje.
    Nije Yen pao zbog slabosti japanske ekonomije nego su investitori i currency manipulators otisli tamo gde su kamate vece (US Dollar). Kada se to promeni, ojacace i Yen.

    Primer: americka finansijska kriza 2009. investitori su bili navalili na Yen, meni je tada plata u Japanu postala kao plata Condolezza Rice, Drzavni sekretar (No.2 u Americi) a da prstom nisam mrdnuo.
    Australijski dolar, za koji danas treba 108 Yen, tada je trebalo 38 Yen. Skoro tri puta manje.
    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Ujutru ( po srpskom vremenu), otvorim da vidim kako putuje kolega Yoyogi.

    Name:  20240726_084827.jpg
Views: 2893
Size:  33.8 KB

    Evo ga iznad Da Nang,Vietnam.

    Name:  20240726_084811.jpg
Views: 2848
Size:  26.2 KB

    Tačno sat do sletanja.
    Sad mu je stigao sladoled.

    Name:  20240726_084746.jpg
Views: 2824
Size:  22.7 KB

    Let je kasnio 38 min.
    Gledam , nov avion, 5.8 godina star, mašina RR Trent.
    Dobar je ThaiAirways, videćemo šta on kaže,kako je bilo.Nikad nisam leteo sa njima.
    Da se čovek oporavi od poslednjeg leta Quantasom.

    Name:  20240726_084726.jpg
Views: 2864
Size:  23.9 KB

    Da on preuzme " palicu" , na ovom tredu, pa da se ja zavalim i pratim uvek zanimljive postove iz Thai.

    Evo ga-sleteo je.

    Name:  20240726_095943.jpg
Views: 2903
Size:  26.1 KB

    Sretno kolega na ovom, posebnom, dolasku " kući u Thai" ,bez poslovne stiske iz stana, sa željom da vam se kockice nadalje sudbine najbolje sklope.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Bas ti hvala, OnNut sto si pratio. Ono sto nisi mogao da pratis je uzasan let, od 6 sati 4 je bilo bez servisa, propadanja, preko tajvanskih tajfuna.



    Vreme je to, nije Thai firma. Thai su zadrzali dostojantvo , servis im je odlican. Hrana, maltene restoranskog kvaliteta.



    Nisu pali nisko kao QANTAS da ti za obrok daju kao da si vojnik u rovu.

    Primetio sam, onako, u prolazu, Thai su uradili cost cutting, stvari koje nisu neophodne.
    Da vise nema stampe. Nekada sam uzimao na ulasku u avion Bangkok Post.
    Nema vise Thai Airways Sawasde zurnala revije.
    Kolica sa picima su nekada prolazila bar 2 puta, picence pre obroka , jos jedno uz obrok. Samo jedanput sada.
    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Na stolu mi je kalendar od poslednjeg dolaska u Thai. Januar 2020. Stoji 6. januar kao dan povratka.



    Prvi dan relaksacija posle paklenog leta kroz tajfune.




    Na drugu stranu, mali trzni centar



    11. sprat



    Parking, jedan po stanu. Parking kartica pamti ulaz i izlaz, ne moze da se peske prodje pa da se na nju utera drugi auto, auto mora da i udje i izadje sa istom karticom.



    Moj rentacar za ovaj put, Toyota Yaris, sa repom. Dali su mi taj veci jer je rental 26 dana neubicajeno dug.



    Glavna prednost stana je bazen i park, sve je tip-top i posle 16 godina, jos je i zelenilo bujnije



    Dzoging staza 340m kroz tropsku bastu





    Trzni centar preko puta, nije u kompleksu. To je isto vazno, cim su u prizemlju zgrade radnje, restorani, to generise promet ne-stanara i stalno neki problemi.

    Azija, moja dežela.

  15. #55
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Bas ti hvala, OnNut sto si pratio. Ono sto nisi mogao da pratis je uzasan let, od 6 sati 4 je bilo bez servisa, propadanja, preko tajvanskih tajfuna.



    Vreme je to, nije Thai firma. Thai su zadrzali dostojantvo , servis im je odlican. Hrana, maltene restoranskog kvaliteta.



    Nisu pali nisko kao QANTAS da ti za obrok daju kao da si vojnik u rovu.

    Primetio sam, onako, u prolazu, Thai su uradili cost cutting, stvari koje nisu neophodne.
    Da vise nema stampe. Nekada sam uzimao na ulasku u avion Bangkok Post.
    Nema vise Thai Airways Sawasde zurnala revije.
    Kolica sa picima su nekada prolazila bar 2 puta, picence pre obroka , jos jedno uz obrok. Samo jedanput sada.
    Da nisi spomenuo štampu ne bih se setio da je ikad postojala.
    Nekad smo je i mi dobijali , na ulasku u avion u npr. Frankfurtu, na letovima za Thai.

    Kolica sa pićem , na svim mojim poslednjim letovima,isto tako.A nekada, na noćnim letovima za Thai, kada ne prolaze zbog buđenja,a ožednim budu postavljena iza zavese na pultu kod stjuardesa,kod toaleta, pa pij šta hoćeš i koliko hoćeš.

    Losos ( ako dobro vidim) sa barenim povrćem, za obrok, deluje odlično.Ne sećam se da sam tako nešto imao u obrocima u avionima.

    Važno je da se stiglo pa idemo dalje.

  16. #56
    Na mom povratnom letu iz BKK,prepodnevnom, po neverovatnom čistom sunčanom danu ,tek što je avion ušao u fazu penjanja, vidim te kućice.Celo naselje.

    Name:  20240727_064420.jpg
Views: 2877
Size:  25.7 KB

    Usmerim pogled na "vrh" naselja, kad ono 4 visoke ugaone zgrade.To je to .Šteta , telefon mi je ostao gore u prtljažniku pa nisam slikao.Pa još bio i zaokret tačno iznad BKK downtown.

    Kompleks je neverovatno dobro očuvan posle 16 godina.
    Tako izgleda na slikama a čitao sam i recenzije.

    Obično je održavanje kondoa u BKK takvo da se posle 12 godina renovira krov a od 15-20 godine i liftovi,pa nadalje stolarija...Bar sam tako čitao dok sam bio u fazi proučavanja toga.

    Ovde ništa od toga a da ne pričam da ti je stan praktično neamortizovan.

    Iznenadio sam se kad sam video koliko se traži za stanove tu.Za jednosobne 1,8- 2,2MB a za dvosobne 66/67 kvm oko 3,2-3,9 MB .Ne znam šta se može dobiti , ali to je ,mislim,oko 50 % više nego u izgradnji.Dobro, nije ista vrednost novca 2008 i sad, ali kad se uzme u obzir i inflacija koja je u tom perodu bila 15-25 %, deluje da se još može i zaraditi.

    A pričali smo da su stariji kondoi u BKK skoro neprodavljivi, da se zapuste i sl.

    Pazi ovo, iz sobe mog hotela , na Sukumvitu vidim ovu zgradu

    Name:  20240718_120945.jpg
Views: 2930
Size:  47.8 KB

    Kondominium "Base" ,u ulici On Nut 77, tačno preko puta Big C Extra, i nekih 200 m od Sky Train.

    Negde oko 2012 se gradio.Obiśao sam ga tada.Uglavnom jednosobni i dvosobni stanovi.Tamo sam video i thai porodice koje su bile u obilasku.To je bilo nešto najpovoljnije ,tada , a da je u zoni Sku Train

    Name:  20240718_120844.jpg
Views: 2851
Size:  26.3 KB

    Sećam se da je tada u izgradnji to bilo 55.000 eura,za najjeftiniji.Prosti, mali ,bazični stanovi.Danas vidim traži se ista cena ili malo viša.Da ne pričam da je tu bazen znatno manji jer u centru ni ne može biti velik.

    Sećam se da su se u to vreme tebi ismevali ( na drugim forumima) gde si se to smestio u periferiji.

    Gledaj danas.

    Uopšte,trend je odlazak iz centra.

    Super ti je lokacija,bazen,zelenilo..

    Ni ja to nekad nisam razumeo ,pa sam gledao condoe u zoni BTS.

    Ove godine ,dok sam bio na hotelskom bazenu gore , uhvatim sebe da nemam više nikakvu želju da idem u ono ludilo grada a još sam turista.

    Da živim tamo ,bežao bih što perifernije.Tu mi treba samo automobil , supermarket, velik bazen i da je civilizovano.

    To sve imaš tu.

    Još je to deo grada,saobraćajno,kao Novi Beograd,širokih ulica,bez Thai " ciganije", moderna bolnica pored.

  17. #57
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Bang Na ima 100,000 stanovnika, samom Bangkoku je kao sto je Zemun Beogradu. Mozes da prozivis vek u Bang Na a da nikada ne odes u grad Bangkok. Sve ima, svi shopping malls, nijedan razlog da se ode u BKK. Sada ima i novi voz, pored mene pa je i to jos lakse ako treba da se ide.
    Od 2008. kada sam kupio stan, bio sam u BKK dva puta, da se nadjem sa kolegama za rucak. Ovaj put cu verovatno da odem do Icon Siam na river-dinner cruise. Nisam znao da Icon Siam postoji, hvala na napisu.
    Azija, moja dežela.

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Na mom povratnom letu iz BKK,prepodnevnom, po neverovatnom čistom sunčanom danu ,tek što je avion ušao u fazu penjanja, vidim te kućice.Celo naselje.

    Name:  20240727_064420.jpg
Views: 2877
Size:  25.7 KB

    Usmerim pogled na "vrh" naselja, kad ono 4 visoke ugaone zgrade.To je to .Šteta , telefon mi je ostao gore u prtljažniku pa nisam slikao.Pa još bio i zaokret tačno iznad BKK downtown.

    Kompleks je neverovatno dobro očuvan posle 16 godina.
    Tako izgleda na slikama a čitao sam i recenzije.

    Obično je održavanje kondoa u BKK takvo da se posle 12 godina renovira krov a od 15-20 godine i liftovi,pa nadalje stolarija...Bar sam tako čitao dok sam bio u fazi proučavanja toga.

    Ovde ništa od toga a da ne pričam da ti je stan praktično neamortizovan.

    Iznenadio sam se kad sam video koliko se traži za stanove tu.Za jednosobne 1,8- 2,2MB a za dvosobne 66/67 kvm oko 3,2-3,9 MB .Ne znam šta se može dobiti , ali to je ,mislim,oko 50 % više nego u izgradnji.Dobro, nije ista vrednost novca 2008 i sad, ali kad se uzme u obzir i inflacija koja je u tom perodu bila 15-25 %, deluje da se još može i zaraditi.

    A pričali smo da su stariji kondoi u BKK skoro neprodavljivi, da se zapuste i sl.
    Neki prepodnevni letovi polecu na tu stranu. Danas, od 11 pre podne do lokalnin 15:30 nisam video ni jedan.

    Zgrade koje se zapuste dodju u to stanje pre svega preko developera pa onda preko stanara. Developer napusta (moze da napusti) odrzavanje zgrade posle 5 godina i da taj posao preda nekome drugome. Tu se prekida veza sa materijalima i stvarima za popravke i to je pocetak. Onda i stanari prestanu da placaju odrzavanje. Znao sam jednoga koji je imao stan u Redford ili tako nesto, Rama IV, gde je od 300 stanova neki lokalac imao 35, dobio na kocki ili nekako i nije placao nista, izdavao ih. Onda su i ostali prestali da placaju i zgrada se prevorila u slum.
    Kod mene u zgradi, neplacanje odrzavanja povlaci prekid vode i struje, stan vise nije nizasta. Tu infrastrukturu treba unapred dizajnirati da to omoguci, centralno upravljanje strujom i vodom, to imaju novije zgrade, ukljucujuci i moju iz 2008.


    Jos, developer ima nekoliko velikih investicija (ukljucujuci i one kuce koje vidim sa balkona) pa potencijalni kupci gledaju sta je bilo sa zgradama 16 godina starim, da vide sta ce njima da se desi. Ne razumem se u lokalne developere, ovaj izgleda da o tome vodi racuna.
    Azija, moja dežela.

  19. #59
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    E, ovo sam se pitao sta su sa time uradili u zgradi. Da zabrane AirBnB i bekpekere.




    Pre 10 godina sam pricao kako je kompleks od 1,360 stanova slabo useljen mada je sve prodato. To je bilo plodno tlo da se zapate bekpekeri. Ni tehnicki nije bilo moguce - ko ce da im daje sigurnosne kartice za ulaz u zgradu, zgrada nema ugovor ni sa kim ko bi to mogao da radi, za to treba recepcija a zgrada nije hotel a ima security 24x7 u svakoj zgradi i na ulazima u kompleks, sa rampom.
    Stanovi imaju klasicne kljuceve, ne kartice kao hoteli. Ko ce to da daje i da pazi da se kljucevi vrate.

    Sada je useljenost solidna, sudeci po znakovima zivota na terasama.



    Vertikale gde izgleda da ima neuseljenih ili retko nastanjenih stanova su garsonjere. Jedan vlasnik, covek u 30-im godinama, rekao mi je da radi u Rayong (180km od BKK) a da je garsonjeru kupio da dolazi za vikende i praznike.

    Azija, moja dežela.

  20. #60
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Prodaja alkohola u Thai je ogranicena, od 11-14h i od 17 - 24h. To se ne odnosi na licencirane restorane sa sedecim mestima.



    Ideja je, uvedeno, mislim 2002, da se alkohol ne prodaje u vreme kada se zavrsava nastava po skolama i kada se zavrsava radno vreme po gradjevinama i ostalim poslovima posle kojih bi ljudi rado nesto popili.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •