Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 23 of 23

Thread: Učenje japanskog jezika

  1. #21
    Hvala na savjetu i na izdvojenom vremenu. Pisacu Vam ako budem imao nekih nedoumica

  2. #22
    živim u Novom Sadu i htela bih da počnem sa učenjem japanskog da li neko ima preporuku za školu, osobu i slično? Hvala unapred.

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Dobrodosla na Forum.
    Verovatno si procitala tred "Ucenje japanskog jezika". Za Novi Sad ili bilo gde u Srbiji, ne znam za native Japanese speakers koji su lokalno nastanjeni i da daju casove.
    Znam za "gildu" prevodilaca, bas iz Novog Sada, koji Murakamija prevedu na srpski pre nego sto knjige budu prevedene na engleski. Sve te knjige imam. Mozda i daju casove, ne znam.
    Studenti japanskog na Filoloskom fakultetu, kada diplomiraju, imaju otprilke znanje da rade jednostavne poslove, kao po robnim kucama.
    Sa Internetom, ima na stotine ako ne i hiljade online nastavnika, nisu jeftini.

    Nema ucenja japanskog bez citanja i pisanja. Jedan clan Foruma, on je sam naucio japanski do mere da dobije drzavnu stipendiju Japana i doktorira u Japanu, na japanskom. Takvi su toliko retki da mislim da je on jedan jedini koji je to ikada uspeo (jezik, struka mu je ionako bila vrhunska, tehnicke nauke, inzenjerstvo).
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •