Results 1 to 6 of 6

Thread: Sri Ratcha, 100km od Bangkoka

  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    646

    Sri Ratcha, 100km od Bangkoka

    Sri Ratcha, tu retko ko ide, ja sam bio danas. Nalazi se 25km od Pattaya. Napisacu vise u ovom tredu.



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Sri Ratcha, meni poznata po sočnoj i krupnoj vrsti ananasa, koji sam , ove godine,čak i u obližnjoj Pataji teško pronalazio.

    I naravno po,istoimenom, ljutom čili sosu ( do nedavno sam ga imao u kući , da slikam, kad ono-potrošilo se)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    646
    Nisam gledao za ananas ali Sri Ratcha chill sosa nema po supermarketima. U Japanu ga ima svugde, cak imaju i vending masine kao za koka kolu, 500 dinara. Mozda, u Thai imaju sve vrste ljutine pa taj sos ne bi imao prodju ili vec postoji pod drugim imenima slicnog sadrzaja.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    646
    Sri Ratcha, Health Park.



    Mislim da je park skoro 1km, okupira celu obalu u centru. Vise je mesto za dogadjaje gde svi dolaze.



    Bio cetvrtak, radni dan, poneko dodje na piknik.



    Ima i plazu, nije neka, kao da je u Pataji bolja. Nema pasa lutalica, nema da ti neko nesto pokusava da proda, nema da ti nesto naplacuju.





    Dobar restoran, na stubovima, bio je pun za vreme rucka

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    646
    Sri Ratcha imao ovo park-ostrvo spojeno mostom sa kopnom, Ko Loi.



    Ovako se vidi sa vidikovca



    Parking je pun, odatle idu brodovi (za 100 ljudi) do ostrva gde je more cisto, dodju ujutro i vrate se uvece.
    Ova "rogata" zgrada je kineski restoran




    Hindu, kineski, Thai pagode







    Ovaj ima statue svih likova iz lunarnog kalendara



    Cenjeni kineski restoran, ima puno Kineza u Sri Ratcha





    Hrana je bila autenticna kineska, nije ni cudo da je pola restorana bilo puno Kineza za radni dan rucak, porodice

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    646
    Da zavrsim Sri Ratcha. Idustrijski i lucki grad, da stignes do njega na putu su hiljade kamiona sa kontejnerima.
    Mesto je poznato po odlicnim restoranima, velika populacija stranaca (Japan, Kina, Zapadne zemlje) koji tu zive sluzbeno. Nema koje kuhinje nema.







    Sa vidikovca (tu je i hram), vidi se poluostrvo



    NOVOTEL nije jedini veliki hotel, masovno odsednje poslovnih putnika



    U daljini, sa druge strane zaliva, naziru se visoke zgrade Cha Am i Hua Hin







    Gradi se i dalje u gradu



    Ova zgrada, "Hampton", stanovi idu od 3.29 miliona THB, to je nesto vise od 100,000 dolara



    Medjutim, to su garsonjere, 25-32 kvadrata

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •