Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 121 to 123 of 123

Thread: Gde se penzionisati?

  1. #121
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Moj post iz 2019, Bang nam Phueng, meandar reke gde bi biznismeni napravili Menheten, da nije dato armiji na upravljanje i nema izgradnje. Odmah uz taj naskuplji deo Bangkoka.

    Bang nam Phueng
    Ove godine u BKK,hotel mi je bio možda 1,5-2 km od Bang nam Phueng, koji je geografski skoro uvučen u grad

    Name:  20240717_153438.jpg
Views: 1073
Size:  60.6 KB

    Šteta što mi je ovaj kondominijum ( "Ideo"), blokirao pogled.Ali video se jedan kraj poluostrva

    Name:  20240717_153009.jpg
Views: 1066
Size:  38.5 KB

    I drugi kraj, prema gradu.

    Name:  20240717_153037.jpg
Views: 1042
Size:  37.6 KB

    Name:  20240717_153107.jpg
Views: 1078
Size:  28.9 KB

    Zelenilo.Tačno što kažeš-mogao bi biti Menheten.

    Sila kapitala i profita, porušiće tu barijeru zvanu kraljevska zemlja/vojska,u budućnosti, u nekoj političkoj ( režiranoj) nestabilnosti.

  2. #122
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Zelenilo.Tačno što kažeš-mogao bi biti Menheten.

    Sila kapitala i profita, porušiće tu barijeru zvanu kraljevska zemlja/vojska,u budućnosti, u nekoj političkoj ( režiranoj) nestabilnosti.
    Vojska je tu upletena, ispretpletana do nerazdvojnosti, lojalni generali koji svrgavaju izglasane premijere na mig rojalne klase, nece tu skoro, ako ikada, biti promene. Pa i oni su u toj igri izdavanja zemlje za gradnju u najskupljim delovima BKK.
    Pa i za industriju, banke, tvrdi se da u Thai ne postoji poslovna strategija nego samo "dilovi". Nisu nezakoniti ali su van pojma EU ili Amerike.
    Sami Thai, 3 generacije ne znaju za drugu vlast nego sto je ova, kontunuitet. Ne bune se, ruralni Thai, vecinom izglasaju vlast a onda tu vlast BKK elita smeni. Opet nanovo.

    Thai nisu simbol demokratije ali su mnogo bogatiji i srecniji nego Burma ili Laos. Tako to nekako ide.
    Azija, moja dežela.

  3. #123
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Bio sam u agenciji "Thai Visa Center", komercijalna firma.

    Komplikovano je dobiti penzionersku vizu mada to neko moze i sam da uradi (mnogi i rade), sa nekoliko poseta Immigration, uvek nesto fali.

    Agencija sve to uradi (ne treba da ides u Immigration, sve kod njih), cena 52,000 THB (kao 1,300 EUR) prvi put pa narednih godina 20,000 THB (500 EUR) da to obnavljaju i odrzavaju, raportiraju za tebe na svaka obavezna 3 meseca.
    Mozda prvi put i odem sa njima, ako se odlucim da se penzionisem u Thai.

    Ako se aplicira iz Thai, mora da se bude tamo 2 meseca pa onda aplikacija. Agencija boravak produzi za jos 30 dana.

    Stvar je u tome da treba da imas u Thai banci 20,000 EUR, onda te Immigration ne pita za mesecne prihode (65,000 THB, kao 1,500 EUR mesecno) za ciju potvrdu moras da ides u ambasadu (koju? Australia ili Japan?)

    Ako apliciram iz Japana, onda mora uverenje o neosudjivanju iz policije i zdravstveno osiguranje. Aplicirati iz Thai, to ne treba.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •