Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 81 to 90 of 90

Thread: Tajland 2024

  1. #81
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    646
    Zavrsena je tura po Isaan, Saraburi vodopadi poslednja stanica.



    Tu se i kupaju, piknikuju



    Od sutra cu da krenem detaljnije.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #82
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Bangkok, slika iz ofisa osiguravajuceg zavoda, 15 sprat. Vidi se moja zgrada i "Yellow Line" voza. Linija je 30km i ima 23 stanice.
    Meni je (kada bi bi trebala) nekih 7 minuta peske.



    Moja stanica je La Salle. Komsija (Amerikanac) mi kaze da nije rado prihvacena od strane publike, bilo je tehnickih problema, otpadanja tockova, dugih zastoja na sred trase (ne WC u vozu). Verovatno je to do sada reseno ali komsija tvrdi, ostaje skepticnost putujuce publike.



    Pogledam traku, tu nema sina.





    Voz nema masinovodju, automatizovan. Nije Maglev, ide tako sto se kao pauk hvata nogama (gde su tockovi) za spoljasnju stranu trase.



    Proizvodjac je Bombardier (kanadski), fabrika u Wuhu, Kina.
    Azija, moja dežela.

  3. #83
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Bangkok, isto slika iz osiguravajuceg zavoda. Ovako sam ja nekada (2008-2010) mogao da vidim sa terase Souvarnabhumi Airport. Onda se izgradilo i zaklonilo mi vidik. Uz pomoc dvogleda, mogao sa da pogodim koji avion i koje firme polece.

    Azija, moja dežela.

  4. #84
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Ova zgrada, odmah uz moju, Bang Na, meni izgleda monstruozno, ima (jos) stanove na prodaju , 50,000 EUR za 24 kvadrata. "Nue" se zove.



    Masovno AirBnB izdavanje. Ne znam kako tu moze da se zivi funkcionalan zivot u malim stanovima i bekpekerima na sve strane.
    Azija, moja dežela.

  5. #85
    I mene je ,nedavno, iznenadila na Google Map.
    Ne sećam se da je bila niti si ti ranije pisao o njoj.
    Onda vidim da je to novo, 1,5 godina .

    Noble, developer, poznat mi je iz moje faze, pre 15 godina
    kada sam gledao kondominijume u BKK.
    Radili su luksuznije ,ili srednje klase, visoke zgrade.
    Ova ima 42 sprata ali po onom što čitam , izgleda da su fušerili.Masovno se žale: pucaju zidovi, 2-3 lifta od 5 ne rade, mravi i insekti u sobama, buka sa ulice ,iživljavanje motorima , buka iz obližnjih barova i noćne pijace vikendom,portira ko da i nema, gosti sa AirBnB kao što pišeš...

    To tebi ide u prilog.

    Neka ih sa AirBnB u toj zgradi.Blizu im i stanica "yelow line". Neće u tvoju.
    I ja, da ništa ne znam o toj lokaciji, a tražim stan na kratko, u toj zoni,uzeo bih nov," luksuzniji",bliži stanici..u toj Nue Noble.

    Mada,koliko sam proverio na AirBnB , za npr. idući mesec bila je samo jedna ponuda of 60 € za noć, što i nije jeftino s obzirom da je BKK pun jeftinih short rent ili hotele i u centru.

  6. #86
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    I mene je ,nedavno, iznenadila na Google Map.
    Ne sećam se da je bila niti si ti ranije pisao o njoj.
    Onda vidim da je to novo, 1,5 godina .

    Noble, developer, poznat mi je iz moje faze, pre 15 godina
    kada sam gledao kondominijume u BKK.
    Radili su luksuznije ,ili srednje klase, visoke zgrade.
    Ova ima 42 sprata ali po onom što čitam , izgleda da su fušerili.Masovno se žale: pucaju zidovi, 2-3 lifta od 5 ne rade, mravi i insekti u sobama, buka sa ulice ,iživljavanje motorima , buka iz obližnjih barova i noćne pijace vikendom,portira ko da i nema, gosti sa AirBnB kao što pišeš...

    To tebi ide u prilog.

    Neka ih sa AirBnB u toj zgradi.Blizu im i stanica "yelow line". Neće u tvoju.
    I ja, da ništa ne znam o toj lokaciji, a tražim stan na kratko, u toj zoni,uzeo bih nov," luksuzniji",bliži stanici..u toj Nue Noble.

    Mada,koliko sam proverio na AirBnB , za npr. idući mesec bila je samo jedna ponuda of 60 € za noć, što i nije jeftino s obzirom da je BKK pun jeftinih short rent ili hotele i u centru.
    Sve si u pravu kao i uvek. Nisam o toj zgradi pisao ranije (nisam bio u Thai 4.5 godine) zgrada se u medjuvremenu izgradila. 60 EUR za noc? Istina, garsonjera ali je to skupo mislim。Pogotovo sto oni na kratkom boravku, bez kola, bez znanja grada, ne znaju ni gde su. U centru (nekom od vise centara) ima jeftinije a skoro isto.
    Mislim, tako mali stanovi, tu se instaliraju svalerke, "mia noi". Mia = zena, "Noi" = mala, sa strane, za koju zvanicna zena ne zna.
    Azija, moja dežela.

  7. #87
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Poslednji dan u BKK, u mojoj zgradi. Uzivanje na bazenu, voda 32C.



    Avion je bio pun. Airbus A350-900.



    Polazak je bio u 00:05, taman posle ponoci. Putnicu su verovatno vec vecerali pa je usluga minimalna.
    Nema kolica sa picima, svako dobije malu flasicu vode. Ja na bookingu narucio seafood, pa sam i dobio nesto. Foccacia seafood





    Putnik do mene, dobio krofnu



    Dorucak je bio bolji (kolica idu sa kafom i cajem). Meni pomfrit, riba i kiche sa rakovima. Ostalima, bez preferencija, 2 kobasice i kajgana.



    Let je bio udoban, bez signala paljenja "vezite pojaseve".



    Stigoh u Nagoju, vremenske prilike kao u Bangkoku



    E, ovaj put nece biti godina ili godine da se ode u svoj dom u Bangkoku. Da se pozdravljam sa mestom kao sto smo se mi pozdravljali sa morem na kraju letovanja. Mozda 2 meseca.
    Primetio sam, ako smanjujem slike, na velikom ekranu su siromasne. Ostavljacu ih kakve jesu.

    Nisam zavrsio postove o turi po Isan, nastavicu, kao Mekong.
    Azija, moja dežela.

  8. #88
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Nekada (za 24 godine) sam vidjao policajce stalno, zaustavljali me, imali laminirane kao jelovnike koju kaznu treba da platim, bez razloga. 300-500 THB (kao 8-12 EUR). Kesh.
    Da li je hunta koja je bila na vlasti sredila tu korupciju, ne znam. Jedini put za 26 dana u Thai da sam video saobracajnog policajca ove godine je bio u teskoj provinciji, Maha Sarakam, da je zaustavio saobracaj da deca iz skole mogu bezbedno da predju ulicu. To rade svaki dan, za sve skole.

    Azija, moja dežela.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,627
    Ove kuce koje vidim sa balkona u Bangkoku, kaze mi komsija da su 16 miliona THB, to je 400 hiljada EUR.

    Azija, moja dežela.

  10. #90
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ove kuce koje vidim sa balkona u Bangkoku, kaze mi komsija da su 16 miliona THB, to je 400 hiljada EUR.

    To su kuće (ne stanovi ) ,sa 1 spratom,bez zajedničkih zidova,ulaza i sl. sa komšijama i površinom od 200+ m2.

    Cena im je oko 2.000 €/m2.

    Razumljivo, s obzirom da je malo stambenih kvadrata na površini osnove placa.
    Tu je grunt bitna stavka u ceni.

    Hipotetički, to bi bilo nezamislivo skupo negde u centru BKK.

    Čak i u mom malom mestu ,u Srbiji, Investitori koji kupuju placeve ( na kojima postoje kuće) ,za podizanje zgrade, plaćaju onoliko kolika je površina građevinskog zemljišta.Uopšte ih ne interesuje kolika je površina " stare" kuće na tom placu,godina izgradnje, uređenost..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •