Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 23 of 23

Thread: Tajland Isan tura 2,500km: Buriram, Si Saket, Ubon Ratchatani, Yasothon, Roi Et..

  1. #21
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    650
    3 - Nakhon Ratchasima (Korat), poslednji post


    Zaduzbina, hram koji su podiglu Thao Suranaree i njen muz




    Kao ladja koja se odupire vetru i talasima





    To su njih dvoje



    Tu sam prvi put video da ove losose hrane na cuclu. 20THB (pola EUR) bocica





    Grad ima visoke zgrade, hotele







    Central, isto kao u Bangkoku



    Na parkingu kineski elektricni auto



    U supermarketu ima svega osim bilo kakvog alkohola. Kazu, u krugu od 2 km su srednje skole i Univerzitet, nijedna radnja ne prodaje ni pivo, ni 7-11 ne prodaje.



    Salmon iz Norveske, ovaj prvi je 45 EUR za kilo



    Poslednje dve stanice, Hindu hram





    I Khmer, iz 1108. godine, Phimai



    To je onaj koji izgleda kao umanjeni Angkor Wat u Kambodzi, mozda je to i bio model za Angkor





    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #22
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    650
    1 - Saraburi, vodopadi

    Poslednji dan ture. Bila je nedelja 10 avgust 2024.



    Prestaju ravni Isan pejzazi







    Ovo mi je bilo novo, peceni na rostilju presovani prasici sa povadjenim kostima. I pilici. Bilo je i pre samo ne na desetine u nizu duz puta. Ima i ribe







    To je blizu i na putu za vodopade "Chet Sao Noi"





    Tu su masovni piknici, za njih je to na prodaju







    Ima i na licu mesta da se kupi





    Kupanje u osvezavajucoj vodi





    Most u gornjoj slici je pola u Saraburi, pola u Nakhon Ratcasima (Khorat)





    Vodopad se, po legendi, zove "Chet Sao Noi" po 7 nevesti koje su tu dosle da se kupaju i sve su netragom nestale.





    Ima bas 7 vodopada, kao za njih 7.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #23
    Svaka čast na ovom putopisu po Isanu!

    Sa zanimanjem sam pratio.

    Trebalo je prilično truda i vremena da se sve ovo hronološki posloži i opiše.
    Siguran sam da na srpskom jeziku nema ništa bolje od ovako opisanog Isana, a pogotovo, što je to i nemoguće tako obići,i doživeti, kao običan turista, bez Thai national.

    Drugačije sam zamišljao Isan.
    Više kao neku pustahiju,ruralnu oblast..ali videh lepe zelene predele i lepo uređene gradove.Gradovi sa uređenim jezerima,šoping molovima , tornjevima sa vidikovcem,neobičnim hramovima..

    Za razliku od one holanđanke ,koju ste sreli kod nekog hrama,i sličnih stranaca, koji tu dođu da obilaze hramove za koje ,kasnije, neće znati ni koji su,pa još traže zapadnu hranu, mene su više interesovale one svakodnevne stvari sa ulice, iz života..
    Onaj divlji med,peći za ćumur,presovani prasići i pilići sa kojima se ide na Thai piknik na reku,vodopad, večera sa virtualnim prijateljima sa neta ,njihovo ponašanje u realnosti, tipično voće za taj kraj,šta se prodaje uz put..

    Za cene hotele od 20 € sam znao od ranije a deluju pristojno.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •