Results 1 to 20 of 104

Thread: Tajland: Hua Hin letovaliste

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    The Venezia Hua Hin

    Na 2.5 sata od Bangkoka, sve auto put, Hua Hin ne prestaje da buja. Ove godine ima dve nove atrakcije, ova je zapravo shopping mall, The Venezia Hua Hin.
    (Imaju nekoliko odlicnih fotografija na sajtu).

    Naravno, niko ne mora nista da kupi ali je okruzenje prijatno.
    Kopija Venecije (gde sam bio , u Italiji, nekoliko puta.)
    Trg Svetog Marka:



    Nocu:



    Malo kitcha, nema veze:



    Neobicno za Thai i za turiste iz Azije, evropska arhitektura:






    Ima i kanale:



    Sa mosticima na kojima se svako slika:




    I gondole:




    Sudeci po konopcima na stalcima, ocekuju se redovi za voznju:





    Nekih 50% radnji je jos neotvoreno. U nekima se radi, neke imaju drvene roletne.




    Ovo je mrtva sezona, sada se radi na onome sto ce da se otvori pocetkom decembra. Mada mi se cini da ce ovo biti potpuno otvoreno 1. septembra 2013.






    Ovo je velika hala, jos nije otvorena, vidi se da ce biti kao pokrivena pijaca za butike :



    Od ove lepo obojene kuce



    Pocinje pokrivena ulica



    A publika? Ugavnom mladji od 30. Cak je i ovom konju doslo da okrene glavu:

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin, jos jedno slatko "Potemkinovo selo". Kopija Santorinija, Santorini Park.



    Dusu dalo za slikanje:



    Ferris wheel (3 EUR po osobi, nije jeftino):



    A nije ni malo. To je u stvari shopping mall uz Aqua Park (koji se otvara 17. avgusta 2013.):



    Ugodjaj je kao da si stvarno tamo, u Grckoj:




    Boganvilije:




    Uske ulice I beli krec & plavi zaklopci za prozore:




    Kako ova kopija "pali"? Azijatima je verovatno dovoljno jer mnogi nikada nece otici do originala. Kao nama kopije japanskih basti ili kineskih cetvrti:



    Nisam bio u Grckoj od 1990. pa je I meni bilo prijatno:



    Jos malo slika:






    Interesantno, bizarno cak, da se placa ulaz 1.5 EUR da se udje u shopping mall. Kao da se placa ulaz u robnu kucu. Mislim da je taj ulaz ukljucen u cenu ulaza u waterpark, kada se otvori:




    Ko hoce samo u shopping mall, imace da plati za ugodjaj:





    Radnje su dobre, cak i dobre marke.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Barke: da nema njih, more bi nocu bila crna rupa:



    Love "na svicu". Hua Hin je poznat po svezoj, kvalitetnoj i jeftinoj (30% cene iz Bangkoka) morskoj hrani. Jedna od barki na gornjoj slici pripada restoranu na cijoj sam terasi i "parkirana" je bas ispred.




    Preko dana su ovako ostavljene:






    Imaju obod da se naslone i ne prevrnu kada ih oseka ostavi na suvom:







    Ne postoji marina ili luka, pored tolike obale. Nemoguce je jer je more plitko i razlika izmedju oseke i plime moze da bude 1km od tacke plime i tacke oseke.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin, Sheraton. Jasno i glasno, i koliko kosta zapaliti u nepusackoj sobi.
    Nema posle "Ciko,nisam ja".

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Hua Hin Temple i plaza

    Ovo je trebalo da bude na drugom Forumu, kompresovanije, ali nije i nece biti, ne idem vise tamo.

    U punom obliku.

    Gledajuci niz 7 km dugu plazu, mnogi se zapitaju sta li je posle onog brda na horizontu? To brdo u stvari i jeste ta kamena glava po kojij je Hua Hin dobio ime.



    Kada se pridje blizu, ima budisticki hram na brdu




    Gledano sa samog brda, panorama Hua Hin



    A ispred samog nosa, kanali



    U kojima se odmaraju barke koje su nocas lovile ribu. Ispod samo brda, mnogi ribari prodaju tu ribu ispred svojih kuca, navodno najbolja i najsvezija morska hrana u celom Thai. Ova gradjevina, kao brod, je riblji restoran:





    Oko hrama je mnostvo majmuna, divljih, niposto ih ne hraniti ili dirati.





    Nacionalna i zute (budisticke) zastave:




    U podnozju prodaju "malai", cvetne vencice, koji se poloze u hram. Ova zicara sluzi da ih vrati dole gde su prodati i da ih prodaju ponovo. Jedan vencic se proda po 10-15 puta dnevno.





    Da zadjemo iza brda. Neko pravi ekstravagantnu kucu (ova slika je iz 2005.)







    A plaza - nizasta, kao i prethodnih 7 km sa druge strane. Samo Thai, nema nista:





    I, da vidimo "kamenu glavu" sa druge strane. Muljeviti pesak i nista. Nema nikakvog razloga da se tamo ide.


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Beograd,Srbija
    Posts
    9
    Slike su prelepe,opisi su divni, hvala momci ali što se mene tiče veliiiiika šteta za plažu
    Bar da se može šetati,ležati ili malo pokvasiti noge bez bojazni da me napadnu psli lutalice ili,
    ako zaspim, te odvratne mušice, zaista šteta.Ako sam dobro razumela "život" na plaži zaboraviti???

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,558
    Moze, na ostrvima. Ja uvek iznajmim auto tako da mi daljina centra za snabdevanje nije bitna. Kada sam prvi put bio na Koh Samui (2003) tek je bio otvoren Lotus Tesco i bili smo u bungalovu na samoj plazi, Chaveng Noi.



    Samo, to nije "Tajland za male pare". Ovaj bungalov je bio 2,200THB dnevno.



    Plutanje u samom toplom moru



    Ili u bazenu



    Ta plaza je ono sa omota kokos sapuna, predivna.




    Kolima se ode u supermarket i kupi pivo i sta treba i uvece sedi na verandi ili seta plazom.

    Uvece restorancici iznesu stolove i stolice uz samu vodenu liniju, pomere ako naidje plima. Nisu skupi, osetno nize cene nego hotelskih restorana uz samu plazu.



    Ovo je dobro ako 3 meseca sabijes u jedan. Za duze, ovo mozes da nadjes i za nizu cenu, tamo gde su bekpekeri i omladina samo onda ulazis u ono da nemas kola i da je izbor svega ogranicen. Lokalna hrana je svugde jeftina od ulicnih prodavaca.
    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,558
    Quote Originally Posted by MirjanaP View Post
    Slike su prelepe,opisi su divni, hvala momci ali što se mene tiče veliiiiika šteta za plažu
    Bar da se može šetati,ležati ili malo pokvasiti noge bez bojazni da me napadnu psli lutalice ili,
    ako zaspim, te odvratne mušice, zaista šteta.Ako sam dobro razumela "život" na plaži zaboraviti???
    Nisu ti psi agresivni, samo sto ja ne volim da ih vidim.
    Ti , ako vec imas svoje kuce, ih mozda ne bi ni primetila.
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •