Vojska se ,,navodno" drži neutralno a ako imaju podršku onda ne sluti na dobro.Toliko puta su vrtili onu scenu kad Yingluk daje intervju i gotovo plačnim glasom kaže: šta hoćete više od mene ,ja sam tajlanđanka,želite li da napustim zemlju i nikad se ne vratim" a akcent je bio na sceni desetak sekundi kasnije kad je ona završila intervju a onda se navodno smejala. To je bilo čak i kod nas na TV.
Tajland doživljavam kao drugu svoju zemlju i ne bih voleo da je rasture kao onu našu a sada imaju čistu nameštenu poziciju za to- polarizovano društvo.Oni na jugu su naoštreni a taksista na Puketu mi je pre par godina doslovno rekao: ako treba neka se država podeli kao i vaša ali Taksin se neće vratiti.
Iako su veliki saveznici USA kod Tajlanđana nisam primetio preteranu ljubav prema jenkijima.Naprotiv,još mi je u sećanju scena za vreme jednog Svetskog prvenstva u fudbalu .Igrali su Slovenija- USA.Kad sam krenuo iz hotela USA je vodila 1:0 i upravo na Walking streetu odjednom slavlje u barovima a najviše od ,,igračica".Iznenadio sam se jer Slovenija je izjednačila.Ne znaju oni puno o Sloveniji - navijali su protiv USA.
Iako autor ovog foruma živi u Japanu ,u slučaju potrebe, očekujemo ekskluzivne insajderske izveštaje iz Thai,kao što su bili oni o zemljotresu u Japanu za ljude koji misle svojom glavom.