Kolega Mekong jedno praktično pitanje:da li sve ove slike sa visine fotografišete baš iz vašeg stana?

Ja imam tu tehičku devijaciju da stalno prostorno postavljam i lociram objekte i tako ih pamtim.

Onda pogledam ove slike , sve objekte lociram prema upamćenoj slici rasporeda zgrada .
Ali onda mi nešto iskoči nelogično.

Uzmimo npr.ove tri slike:

Ovo je pogled na istok ,kažete sa vašeg balkona

Name:  2016thai01.jpg
Views: 503
Size:  50.4 KB

Ovo bi bio na jug tj bazen unutra

Name:  2016thai02.jpg
Views: 501
Size:  33.0 KB

I ovo na sever ka restoranima i ulazu u kompleks

Name:  2016shoppingmall01.jpg
Views: 517
Size:  83.3 KB

Nešto gledam pa to je radijus od oko 300 stepeni.

Onda vidim da stanovi ne izlaze balkonima/prozorima na suprotne zidove .Ima samo stanova na uglu.Ali opet nije toliki radijus.A nije po slikama visina za 16 sprat i penthaus.

Onda odlučim da nađem gde je presek tj gde je stan iz koga se mogu videti/fotografisati sve tri slike.

Da se razumemo nema tu nikakve privatne radoznalosti već jednostavno-slika mi se ne uklapa.

I zaključak-nema tog zajednićkog preseka.

Ako uzmemo da je reper prva slika ka Ikea i Mega onda bi mogli po pravcu i visini skoro ubosti balkon sa koga je slikano.
Ali odatle se ne može videti ono sa druge slike tj. bazen sem ako nije slikano kao u ogledalu.
Moj zaključak je da je ta druga slika sa nekog prozora/balkona iz hodnika te zgrade.

Onda treća slika gde bi se videla delom ona stara zgrada ali ne i oni restorani pogotovo u tom radijusu.
Opet zaključujem da je to slikano iz hodnika sa nekog prozora ili čak sa vrha te zgrade.

E sad i zgrade su malo uvrnute.Ima izbočina.

Ne znam gde grešim?
I da li grešim?