Results 1 to 20 of 98

Thread: Japan - zima

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,557
    Od danas, Chausuyama Snow Park.

    Ocigledno da nema dovoljno snega. Na Alpima u daljini se vidi ali to nije nista za ovo doba godine:



    Samo ovo mesto, u prolece ima cvetne baste, ovako izgleda, u kontrastu:




    Sneg je na samom skijalistu uglavnom vestacki (mislim, masine ga napravile, pravi je):









    Ovo je jedino skijaliste u Aichi (mojoj) prefekturi. Blizu i jeftino, nema ni naplate parkinga, ni putarine i ski pas je 20$ za dan.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Tokyo.

    Zima u gradu, kada ima snega. Nije cesto i kratko se zadrzava.


    Izgleda kao teska mecava...i bila je 3 sata:



    Medjutim, prethodna slika je isto ovo mesto slikano sa vidikovca. To je na krovu robne kuce "Taksahimaya", Shinjuku. Vide se dole neoni ulice:




    Na krovu ove zgrade, gde ima 30-ak dobrih restorana:





    Yoyogi park, decja igra. U sredini levo od ogolele krosnje drveta je Park Hyatt (iz "Lost in Translation") sa desne strane krosnje je zgrada mog ofisa:





    Yoyogi park, put prema hramu Meiji Jingu:


    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  3. #3
    Cuveni time-share apartmani. Nikad nisam video da to funkcionise, uvek je izgledalo kao neka prevara. Kao, platis jeftinije i onda mozes da koristis neko vreme godisnje (ovaj apartman je 15 dana godisnje). To je moj direktor tako kupio od akcija Sun Microsystems dok je tamo radio i kada je kvadrat bio 50,000$ (sada je mozda 3,000$).


    FIT Resort Village


    Jednom godisnje pozove svoje saradnike na vikend, ne sve. Onda se popodne provede u spremanju vecere, svi zajedno, onda malo cirke. Ujutro spremanje dorucka, ciscenje i povratak.









    Unutra su fantasticno opremljeni, kao 5* apartmani.








    Atrakcija je, u samom su podnozju Mt Fuji. Bio je leden dan, mozda -15C pa nije moglo da se uziva:










    Ostade u retrovizoru:

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  4. #4
    Snega u gradovima skoro nikad nema bar ne duze od nekoliko sati ili mozda 1 dan.

    Kod mene u ulici, dovezli su 2 kamiona snega i napravili ovu malu rampu da se desa spustaju.



    Voz iznad je Linimo, robotski, bez osoblja, bez masinovodje. I bez tockova - lebdi nad sinama (maglev) i bessuman je.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,557
    Moje omiljeno mesto, Kourankei.

    Evo ga po leti i jeseni:






    Ovo su slike od prosle godine, sada nema snega:













    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,557
    Daikan, to je ime za najhladniji dan u godini.

    Bilo je na Hokaidu (Sapporo) 12, Januara -28C.

    Kode mene, Aichi, to je negde sada.

    Moj omiljeni bor, (cerka ga zove "lone tree" i uvek ceka napeto da ga vidi kad prodjemo) stoji i nista mu ne fali.



    Sve u snegu i ledu (Chausu planina):



    U podnozju planine, za obelezavanje tog dana, man-made ledenice:









    Na ovoj sceni, vidi se da je bina, sutra ce biti majstori borilackih vestina, da po hladnoci treniraju i odrze govor:

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    29. januar.
    To sto je sneg i hladno u planinama ne znaci da je toliko opasno uz more, gde 90% stanovnistva zivi.

    Od mene (Aichi, Nagoya) vidi se u daljini planina Ontake, sva u snegu.



    Sa istog mesta odakle se ta planina vidi, deca uz besplatnu kucu za igranje



    imaju i ovu opnu za skakanje. Njima nije tesko, oni skacu, mnoga deca su i bosonoga (sa obucom se ionako ne sme na opnu a carape se skinu da se ne klizaju), vide se patikice oko podnozja opne.




    Roditeljima koji, neaktivni, prate, nije bas svejedno na 8C:



Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •