Results 1 to 20 of 219

Thread: Foto za danas (2017)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,556
    Ala su se naparkirali...Nagashima aquapark.



    Kada bi kola mogla ovako da se spakuju.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,556
    Što ti je moć medija kao FaceBook. Degenerisali su čovečanstvo.

    Ova devojka, prvo okrenuta leđima prema plaži (Koh Samet, Thailand) ima važnije stvari da vidi na ekrančiću smartphone nego gde se nalazi



    Pa se onda, okrene prema moru



    Pet para ne daje gde je, možda stvarno ni ne zna gde je



    Čak i pređe u potrk da bude lajkovana

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,556
    Prva long play ploča koju sam kupio bila je baš ova:



    Robna kuća "Beograd", Dušanovac, 1973, ja osnovac. Kupio sam album opet, 2 x CD, u Japanu.

    Deep Purple. Tada je Japan bio sinonim za jeftinu elektroniku, trebalo je hrabrosti da se dupli album ovako nazove.

    Omot, sa leva na desno, orgulje Jon Lord (pokojni), Roger Glover (bas), Ian Gillan (vokal a na omotu i ovi bubnjevi), Ian Paice bubnjevi, Ritchie Blackmore solo gitara.

    Da me i danas probudiš u 2 ujutro i pitaš ko su bili članovi Deep Purple, znao bih.
    Solo gitara iz Child in time je na nivou Stairway to heaven, Led Zeppelin & Jimmy Page. Dva najbolja gitarska sola u istoriji rock muzike, rekao bih.

    Pita me ćerka, šta je to kič (kitcsh).

    Odmah se dohvatim ovog famoznog omota Deep Purple in Rock, posle machine Head njihov najbolji album, a omot je nešto što bi htelo da bude umetnost, a nije, kao gobleni koje domaćice vezu. To je taj kitcsh.



    Koliko god da sam ja (dete Titove Jugoslavije) voleo nešto sa strane, ovo je smeće. To sam mnogo kasnije shvatio.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,556
    Baan Phe,



    getaway za Koh Samet.



    Ova nereprezentativna duga građevina su sve restorani sa plastičnim hoklicama, prže svežu ribu



    "U luci male barke..."



    Do pre nekoliko meseci (tačnije, do 22. juna 2017) su uveče skoro sve nestajale - isplovljavale u lov.



    Tog dana je na snagu stupio zakon koji nalaže da se ilegalni radnici 'vataju k'o zečevi i proteruju.
    Posledice te glupe odluke su za jedan dan zaprepastile i samu vlast koja ju je donela: 800 hiljada ilegalnih radnika iz Kambodže i Burme je zagušilo granice u svojoj bežaniji.
    Opustela su gradilišta, ribarski brodovi bez posada. Od tih 800 hiljada, 80 hiljada je radilo na ribarskim brodovima.

    Vlast je požurila da kaže (u novinama koje ilegalni radnici ne znaju da čitaju i na TV koji ne razumeju) da neće da ih hapse nego "da ih upute" da odu u svoju zemlju i tamo dobiju vizu.

    Kako je to moguće kada ni za jedno zanimanje koje Thai mogu da obave stranac ne može da dobije radnu vizu, to je zakon. Ni lekari ni inženjeri, praktično niko osim nastavnika stranih jezika. Taman posla fizikalci na građevinama ili na barkama.

    Tako, za oko Božića, očekuje se da morska hrana duplo poskupi.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,556
    Danas je bio karate dan. Turnir. Bilo je 200 takmičara, raznih (mladih pa i dečjih) godina.

    Organizovani juriš na svet:





    Ko je po Zapadu (a što i da ne, na Istoku, pa i u Beogradu) po velikim gradovima video špic sate, to je kao isto



    Ono što je interesantno, kada počne, prvo najmlađi učesnici turnira, sudije sede i drže kamene face, kao da sude na Olimpijadi.
    Gledati ih kako se suzdržavaju da se osmehnu na dečju koncentraciju i posvećenost ovom sportu





    Moja ćerka je izvukla tešku protivnicu, crni pojas (moja ćerka je plavi) i izgubila sa 2:4.

    Imaju kacige, rukavice a ispod kimona prsluk za ublažavanje udaraca. Niko ne dobije batine, niko ne zadobije povrede. Nije kao boks.



    Lepo se poklone sudijama i jedna drugoj na kraju.
    Mogle su da sede kod kuće i na Netu a ovo je bila prava aktivnost koja oblikuje mlade osobe i decu.

    Roditelji, kao mi, stajali 9-5. Samo da budu tu.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,556

    Zri pirinač

    Biciklom po okolini, Sto, Aichi, pirinač zri, neke su njive već požnjevene.

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,556

    Dan ruralno, dan urbano

    Nagoya Aichi Prefecture Hall i Nagoya City Hall.



    Imaju malo starinskog šmeka



    Ako je Nagoya Castle bio uništen u bombardovanju 1945. onda su i ove dve zgrade preko puta njega morale ponovo da se sagrade.



    Zamak je sagrađen 1635. potpuno uništen 1945. i ponovo izgrađen 1959.



    Ima i lift, aircondition inače je unutra i spolja verna replika.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •