Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 61 to 80 of 118

Thread: Gde se penzionisati?

  1. #61
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    [QUOTE=onnut;9975]
    U Thai sam putovao 10+ puta , po mesec dana, mogao bih da kažem da sam živeo tamo godinu dana, u kontinuitetu od 1994 do godina korone.
    ...
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Zadnjih godina uhvatim sebe da pitam šta ću ja više tamo.
    Jeste da je bilo duže kod mene a isto se pitam: Šta ću ja više u Thai.
    Azija, moja dežela.

  2. #62
    [QUOTE=yoyogi;9982]
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    U Thai sam putovao 10+ puta , po mesec dana, mogao bih da kažem da sam živeo tamo godinu dana, u kontinuitetu od 1994 do godina korone.
    ...

    Jeste da je bilo duže kod mene a isto se pitam: Šta ću ja više u Thai.
    Za razliku od vas ja se ne pitam sta radim u govnari Australiji:

    Name:  449666-mi-smo-ovdje-samo-zbog-para.jpg
Views: 106
Size:  27.3 KB

    Sve jasno

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    [QUOTE=aussie;9983]
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post

    Za razliku od vas ja se ne pitam sta radim u govnari Australiji:

    Sve jasno
    Samo zbog para? Mora da opasno zarađuješ, svaka ti čast. Kada je Miki Maus AUD pao 2009, ja sam bio na , prevedeno, na 350,000 dolara plate iz Japana. U US$, to je bilo više nego što je bila plata Condoleza Rice, tadašnja potpredsenice Amerike.
    Azija, moja dežela.

  4. #64
    [QUOTE=yoyogi;9984]
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Samo zbog para? Mora da opasno zarađuješ, svaka ti čast. Kada je Miki Maus AUD pao 2009, ja sam bio na , prevedeno, na 350,000 dolara plate iz Japana. U US$, to je bilo više nego što je bila plata Condoleza Rice, tadašnja potpredsenice Amerike.
    Nisam tu cifru dostigao ali po primanjima upadam u 3% najplacenijih u Australiji. Ta tvoja plata bi mogla da sam na Director level, ali u tom slucaju bi mi na porez otislo skoro 60% povecanja plate. Tako da nisam motivisan to da radim jer neto plata bi bila veca za trecinu, ali bi nivo zahtevanog rada i stresa lako bio tri puta veci. Moja je procena da nije vredno toga, nekom drugom jeste, pa neka zaradjuju to.

  5. #65
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    [QUOTE=aussie;9985]
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post

    Nisam tu cifru dostigao ali po primanjima upadam u 3% najplacenijih u Australiji. Ta tvoja plata bi mogla da sam na Director level, ali u tom slucaju bi mi na porez otislo skoro 60% povecanja plate. Tako da nisam motivisan to da radim jer neto plata bi bila veca za trecinu, ali bi nivo zahtevanog rada i stresa lako bio tri puta veci. Moja je procena da nije vredno toga, nekom drugom jeste, pa neka zaradjuju to.
    Je li baš tako? Onda bi kapetan Džambo Džeta trebao da se vrati na kancelarijske sekretarske poslove jer mu platu ionako pojede porez?
    Azija, moja dežela.

  6. #66
    Nije dobro poredjenje jer i direktor i ja radimo od kuce, a kad smo u kancelariji ako je nesto izuzetno onda smo obojica tu. Njegov i moj posao nije sustinski razlicit, ali njegovo je da razmislja o mnogo vise stvari od mene, bude pod vecim stresom, ima manje vremena itd. Moja racunica je jednostavno: ne vredi to 33% moje neto plate. Da je neto plata dupla onda bih uzeo u razmatranje, ovako ne.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Nije dobro poredjenje jer i direktor i ja radimo od kuce, a kad smo u kancelariji ako je nesto izuzetno onda smo obojica tu. Njegov i moj posao nije sustinski razlicit, ali njegovo je da razmislja o mnogo vise stvari od mene, bude pod vecim stresom, ima manje vremena itd. Moja racunica je jednostavno: ne vredi to 33% moje neto plate. Da je neto plata dupla onda bih uzeo u razmatranje, ovako ne.
    Pa ako si u 3% najbolje plaćenih, tebe ne bi trebalo da brine 30K godišnje za školu. To ne bi ni osetio. Šta je onda platiti 30k neto (za to treba da zaradiš 40K)? Valjda je i direktor u tih 3% najbolje plaćenih.
    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Jeste, ali to je ovde, na Tajlandu toliko da me plate nema sanse.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Pa ako tako lepo i dobro plaćeno živiš, što ti Tajland uopšte pada na pamet? Niti je lepši niti demokratskiji niti uređeniji niti bogatiji od Australije.
    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Zašto u planovima za penziju nema nigde Srbije?
    Nije da baš nema. Ja tamo imam komforan dvosoban stan u kome mogu da živim. Nisam ga izdavao, drug iz detinjstva sa porodicom u njemu živi od 2006. Bez kirije, samo plaća komunalije.
    Bar 20 puta su me drugari i drugarice provozali po gradu, komentarisali, izvodili me preko neta real time na ručkove i večere, po radnjama, po supermarketima. Svega ima, osoblje ljubazno, sve je kao po svetu.

    Opet, kažu mi, ako imaš para da se lečiš po privatnim klinikama, ako te ne zanima školstvo i politika, u Srbiji je super. To je da se odseče taj deo briga, maltene kao da si pod nekim lekovima. I to je bolje nego Thai gde nisi svoj na svome a gde isto treba da se otkačiš od tih istih stvari i da te ne brinu.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Pa ako tako lepo i dobro plaćeno živiš, što ti Tajland uopšte pada na pamet? Niti je lepši niti demokratskiji niti uređeniji niti bogatiji od Australije.
    Zato sto cak i kad si medju 3% najplacenijih opet ne mozes u Sidneju da priustis solidnu kucu u solidnom kraju.

    Ti mene pitas a sam si napisao ovo: "Nekretnine: ostankom u Japanu, ćerka dobija poklon 2 miliona dolara. Toliko neće platiti kamata na kredite za stan/kuću a toliko u Australiji plate bankama za radni vek. Australijsko ludilo sa cenama nekretnina ovde ne važi: cene nekretnina padaju kao polovnim automobilima kako stare."

  12. #72
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Nije da baš nema. Ja tamo imam komforan dvosoban stan u kome mogu da živim. Nisam ga izdavao, drug iz detinjstva sa porodicom u njemu živi od 2006. Bez kirije, samo plaća komunalije.

    Opet, kažu mi, ako imaš para da se lečiš po privatnim klinikama, ako te ne zanima školstvo i politika, u Srbiji je super. To je da se odseče taj deo briga, maltene kao da si pod nekim lekovima. I to je bolje nego Thai gde nisi svoj na svome a gde isto treba da se otkačiš od tih istih stvari i da te ne brinu.
    Ako imas stan to je jedna prica, u Beogradu je sad kvadrat 3000 eura. Ako to poredimo sa Bangkokom ispade BKK jeftiniji ihahaj.
    Kako nisi svoj na svome ako ti je zena Thai, a i ti da se potrudis mozes da dobijes papire?

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Znaš kako je Niče rekao: "Ludilo pojedinca je retkost. A masovno ludilo je svakodnevnica". To se desilo u Australiji sa nekretninama.

    Stan u kojem živim u Nagoji je 1,200 AUD mesečno. Komforan, 3-soban, 72 kvm, lepo održavana zgrada. Na lokaciji kao Chatstwood u Sydney (samo što vozovi idu tačno na 3 minuta).

    Kada mi ćerka ode na studije, ne moram više da živim u gradu. Kupiću stan negde na plaži, radim od kuće ionako. Cena, možda 60-80 hiljada AUD za dvosoban stan. Ne treba kredit, toliko ima na računu. Za te pare u Sydney jedva možeš parking da kupiš.
    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Ako imas stan to je jedna prica, u Beogradu je sad kvadrat 3000 eura. Ako to poredimo sa Bangkokom ispade BKK jeftiniji ihahaj.
    Kako nisi svoj na svome ako ti je zena Thai, a i ti da se potrudis mozes da dobijes papire?
    Zabole me uvo za Thai papire. Stan u Bangkoku je moje uknjiženo vlasništvo, u junu idemo da ga prevedem na ćerku, neka ona gleda šta će sa njim. Koliko da ima adresu i kućne papire u Thai. To joj treba za Thai pasoš, bankovni račun, sve što treba Thai nationals.
    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Ne moze ni parking mesto vise za to da se kupi.

    Evo primer sta moze da se kupi sada u BKK za 80 hiljada eura, a u Beogradu bi tako nesto kostalo 250 hiljada eura: https://www.ddproperty.com/en/proper...-sale-10498104

  16. #76
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Zabole me uvo za Thai papire. Stan u Bangkoku je moje uknjiženo vlasništvo, u junu idemo da ga prevedem na ćerku, neka ona gleda šta će sa njim. Koliko da ima adresu i kućne papire u Thai. To joj treba za Thai pasoš, bankovni račun, sve što treba Thai nationals.
    Moje je dete dobilo Thai pasos u konzulatu u Sidneju 6 meseci nakon rodjenja bez icega, nikad bilo na Tajlandu, nikakav racun ili stan. Sta treba, dokumenta majke i oca, da se overi krstenica, da se izabere Thai ime i na kraju da ga uslikaju tu u konzulatu. Kad dodjes na red sve zavrseno za 10 minuta pod uslovom da imas svu dokumentaciju pripremljenu koju su trazili.

    A slepci u srpskom konzultatu mecku su rodili, 6 meseci upisivali u maticnu knjigu. I to zato sto sam ih zvao da pitam. Da ih nisam zvao ko zna kada bi to bilo. Na pamet mi nije padalo da preko njih vadim izvod iz maticne knjige i potvrdu o drzavljanstvu. S njima sam zavrsio i to povadio u Srbiji.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Ne moze ni parking mesto vise za to da se kupi.

    Evo primer sta moze da se kupi sada u BKK za 80 hiljada eura, a u Beogradu bi tako nesto kostalo 250 hiljada eura: https://www.ddproperty.com/en/proper...-sale-10498104
    Kada mi već šalješ linkove, evo šta može u Japanu da se kupi, na plaži, za 68,000 AUD:

    https://suumo.jp/ms/chuko/kyoto/sc_miyazu/nc_93749340/
    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Moje je dete dobilo Thai pasos u konzulatu u Sidneju 6 meseci nakon rodjenja bez icega, nikad bilo na Tajlandu, nikakav racun ili stan. Sta treba, dokumenta majke i oca, da se overi krstenica, da se izabere Thai ime i na kraju da ga uslikaju tu u konzulatu. Kad dodjes na red sve zavrseno za 10 minuta pod uslovom da imas svu dokumentaciju pripremljenu koju su trazili.

    A slepci u srpskom konzultatu mecku su rodili, 6 meseci upisivali u maticnu knjigu. I to zato sto sam ih zvao da pitam. Da ih nisam zvao ko zna kada bi to bilo.
    Morali su da postoje house papers iz Thai. Mora da bude zakačena za neku adresu znanu upravi u Thai. Ćerka se rodila dok nismo imali svoj stan, registrovana je bila na ženine kućne papire u provinciji. To smo morali za obnove pasoša da tražimo da nam faksom pošalju. Sada je registrovana na naš stan i te papire imamo.
    Azija, moja dežela.

  19. #79
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Kada mi već šalješ linkove, evo šta može u Japanu da se kupi, na plaži, za 68,000 AUD:

    https://suumo.jp/ms/chuko/kyoto/sc_miyazu/nc_93749340/
    Ovo moze kad se radi od kuce ili za penzionere. Ali previse daleko od bilo kakvog veceg grada. Sto moze biti i prednost, ali ne kad mora da se ide u kancelariju.
    Meni izlazi 75K AUD kada konvertujem 6.8M JPY.

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Ovo moze kad se radi od kuce ili za penzionere. Ali previse daleko od bilo kakvog veceg grada. Sto moze biti i prednost, ali ne kad mora da se ide u kancelariju.
    Meni izlazi 75K AUD kada konvertujem 6.8M JPY.
    Svejedno, peanuts za svoj stan. A veliki grad, pa iz njega bih se i iselio.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •