Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 181 to 200 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

  1. #181
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Gde ćeš na 42C nego u "Grčku". Opet Laguna Gamagori, na sat vremena vožnje od nas.





    Voda, slatkovodna, kristalno čista, a n a100m od Pacifika. Topla, možda 35C. Neko bi rekao da i ne osvežava.



    Odemo na rivu. Ovo je kopija mediteranskog mesta, ovaj deo je više kao Italija ili Španija



    A tamo, moja obavezna stanica za ručak, gyros ili kako ga ovde zovu, po Turcima koji vode ovaj lanac radnji, doner kebab. Mediteranski baš.



    Lepo proveden porodični dan.
    Azija, moja dežela.

  2. #182
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Drugi dan vikenda, drugi aquapark, Nagashima Resort.



    Ima ih 10 u krugu od sat vremena od Nagoya, tačno da provedeš odmor po njima. Mi idemo vikendima, menjamo. Sada je još važnije imati ih, kada nema putovanja u inostranstvo.





    Azija, moja dežela.

  3. #183
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Radni dan, letnja idila u mom parku Higashiyama. Pauza za ručak. Botanička bašta + Zoo.



    Ima i gashou-zukuri kuća iz 1842 (preneta sa mesta pre nego što je bilo potopljeno veštačkim jezerom).



    Može da se uđe.

    Azija, moja dežela.

  4. #184
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Čas bas gitare od juče. Video je 6 minuta 24 sekunde. Dosta je prvi minut da se stekne utisak.



    Sledećeg časa isto, samo stojećki.
    Azija, moja dežela.

  5. #185
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Opet "Grčka", na 38C. Laguna Gamagori.





    Turčin, doner kebab. Primetimo koliko je velika količina mesa (pileće grudi) na okretanju. 11:45am



    Onda, u 17:00, skoro sve je prodao



    Video sam možda 100 hiljada Japanki u kupaćim kostimima. Ako su ovo devojke (kao ova slika) ili majke koje su dovodile decu u aquaparkove kao što smo i mi dovodili ćerku, isto. Nikada, ni na jednoj, nema celulita. Verovatno, japanska ishrana.

    Azija, moja dežela.

  6. #186
    Zaista, gledajući ove slike (i da nema japanskog printa kod donera ) pomislio bih da su sa Mediterana.

    Eto apsurda, da vi hiljadama kilometara daleko imate Grčko-Mediteransku "arhitekturu" i hranu, a mi ,komšije, u Grčku ne možemo zbog covid zatvorene granice.

    A taj doner, toliko deluje sočan na slici, da mi krenu voda na usta.Može piletina , mada bih da imam izbor preferirao njihovu izvornu jagnjetinu a cene prilagodio balkanskim standardima iako ni to u Japanu nije skupo.

  7. #187
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nema jagnjetine, bilo je nekada dva donera, govedina i piletina. Ostala samo piletina.

    Jagnjetina u Japanu postoji samo nominalno, po nekim internet radnjama. Japanci ne mogu da zamisle da neko jede jagnjetinu. Kao što ostatak sveta ne može da shvati da Japanci jedu neke druge stvari.
    Azija, moja dežela.

  8. #188
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dosta je bilo "Grčke" i Nagashima aqua parks, reče familija. Pa bili smo 6 + 2 puta. Nešto drugo ( a već pre viđeno).

    Branje grožđa. Tu idemo svake godine, od 2009. Na prvi pogled, vinograd je kao polje neke lisnate trave.



    A ispod, ceo eko-sistem. Stotine porodica sa decom



    Kažu ti u kom je delu plantaže grožđe zrelo, nema omaške. Ovaj omot, koji grozdove štiti od ptica i kroz koji grozd može da diše, ima prozorčić, ako neko baš hoće da vidi stanje



    Ubrani grozdovi idu u posudu sa ledom, da se ohlade, 10-15 minuta



    Interesantno meni, kora (opna) grozda se ne jede nego isisaš puce a opnu odbaciš



    Ima igara i zabave za decu, puste zlatne ribice u reku pa ih deca hvataju



    Druga stanica za isti dan, Korankei klisura. Puno ljudi, BBQ





    Mi smo samo došli, bento lunch box za piknik na divljim vodama (reka je Tomoe, Toyota City)





    Šetnja kroz Asuke, nekada trgovački centar za so (sol), stucco kuće, 19-ti vek



    poslednja stanica, Senmaida, rice terraces



    Pirinač u klasu





    Infinite view





    Trebalo je ovo napraviti, na grbači, dovući i slagati kamen, pre 300 godina, bez mehanizacije



    Lepo prođe porodični dan, svezajedno 10 sati. Stanica posle ovoga je bila naša banja, onsen.
    Azija, moja dežela.

  9. #189
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Čas bas gitare. Note i bass sekvence.



    Pijanisti je lako da prati, reči teorije nastavnik nije trebao da kaže.



    Sa nestrpljenjem čekam 3. septembar 2020. kada će ista pesma (Led Zeppelin Whole Lotta Love) biti odsvirana stojećki.

    Tu će da je nauči kako se instrument pravilno drži. Već mi reče ćerka, sedeći, pola sata čas je zamori, ne zna kako bi bila na nekoj svirci 2 sata i da treba da stoji.
    Azija, moja dežela.

  10. #190
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ove breskve prvi put vidim. Dolaze ovako raspuknute. Da umanjim sliku, bile bi kao oni smajliji što ih ljudi stavljaju u postove i poruke.
    Ta sorta se zove "George IV".



    Tekstura je kao mango. Neko, ko ne zna, možda bi i pomislio da je mango. Ništa od curenja i nezgodacije koja dolazi sa običnim breskvama.

    Azija, moja dežela.

  11. #191
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Evo ga, Led Zeppelin, "Whole Lotta Love", stojećki. Bas gitara je 4kg, zamorno je.



    Pesma je na 95% brzine. Sledeći čas je završavaju (5 x 30 minuta časovi) sa 100% brzine i onda ide nova, iz japanske video igre. To neću da snimam.
    Azija, moja dežela.

  12. #192
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Evo ga, Led Zeppelin, "Whole Lotta Love", stojećki. Bas gitara je 4kg, zamorno je.



    Pesma je na 95% brzine. Sledeći čas je završavaju (5 x 30 minuta časovi) sa 100% brzine i onda ide nova, iz japanske video igre. To neću da snimam.
    Lepo.

    Kao da je na Fenderu Džon Pol Džons.

    I stari dobri glas Roberta Planta.

  13. #193
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Lepo.

    Kao da je na Fenderu Džon Pol Džons.

    I stari dobri glas Roberta Planta.
    Hvala. U ovom klipu (ne klipu nego u pesmi koja se uvežbava, nastavnik isekao) je isečen onaj neobjašnjivi prekid muziciranja i neka psihodelija, u sred pesme. Tako je bilo i kada je taj singl bio izdat u Japanu 1968.
    Azija, moja dežela.

  14. #194
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kao Beograđanima Ada, Laguna Gamagori





    U 17:00 svi bazeni se isprazne (ljudima)



    A publika koja je kupila karte za noćno kupanje (od 18:00) se šetka. To je mladima kao večernji izlazak



    Sa "Japan leto" Noćno kupanje 2017
    Azija, moja dežela.

  15. #195
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je već bilo na Azijska kuhinja, danas je bilo na stolu. Japanska sarma. Više je kao supa





    U sarmama nema pirinča, pre će biti kao oveća, duguljasta, pileća knedla

    Azija, moja dežela.

  16. #196
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Korankei klisura, Toyota City. Danas, samo za ručak.

    Pecaroši pecaju "ayu", japansku pastmku, koje ima u izobilju



    Posle tajfuna i obilnih kiša, reka Tomoe je promenila tok, nema mesta za šatore i BBQ



    Ovaj restoran, zbog kojeg smo danas otišli tamo na ručak





    U uličici sa "stucco" fasadama



    Je uvek izgledao ili prazan (kao zatvoren) ili pun. Ili smo imali svoje piknik korpe. Danas smo bili rešili da tu ručamo



    Ima samo 4 stvari na meniju



    Ovako su stigle na sto





    Ta "ayu" pastmka, kao oveća girica je neverovatno ukusna. Par do nas, mladi Japanci, je pojeo sve osim glave



    A sve sa pogledom sa stola

    Azija, moja dežela.

  17. #197
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Poslednja poseta pirinčanim poljima za ovu godinu, pirinač će sav biti požnjeven.







    Parcele su male, visoko gore i mašina ne može da uđe, žanje se ručno



    Ovde je požnjeveno samo ono što tajfun prošle nedelje nije polegao. Čeka se da se uspravi



    Sledeće sađenje je u maju 2021.
    Azija, moja dežela.

  18. #198
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Korankei klisura, Toyota City

    Video 55 sekundi. Reka je Tomoe

    Azija, moja dežela.

  19. #199
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Otsu, Shiga Prefecture, Omi jingu shrine.











    "Miko", službenica hrama



    Ima u okviru hrama muzej satova



    A ispred, ovaj "Fire clock":

    Fire Clock: A unique kind of clock used in ancient China. The fire in the pot would slowly melt one rope and each rope indicates two hours. Donated by Rolex



    Poklon firme "Rolex" za "Praznik vremena" 1979. Tada je umro Emperor Hirohito (bio je Emperor 1926-1979, i kroz 2. Svetski rat). Sa njegovom smrću počinje nova vremenska era, godine se računaju od 1.



    Nije slučajno baš Rolex. Za njih je Japan verovatno najveće tržište na svetu.
    Azija, moja dežela.

  20. #200
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas nađoh vremena da opet uradim svoju 20km bicikl stazu. Pirinač, zreo, miriše maltene kao zrelo žito u Srbiji polovinom juna. Kuće u pozadini su seljačke, poljoprivrednici.



    Ma, kao idila. Kod ovog drveta imaju klupe, bilo je nekoliko žena sa decom.



    Uđe kombajn



    Verovatno očekuju da napune ovaj kamionet sa te jedne njive, sa uzdignutim kanatama. Možda, 3 tone pirinča. Ako nama, porodici, treba 60kg pirinča godišnje, ovde ostaje mnogo za prodaju.



    Jeste ruralna sredina ali tu se i IKEA namontirala



    Naravno da sam svratio u njihovu prodavnicu švedskih stvari za jelo. Švedske palačinke (nije ih bilo 6 meseci), švedske "meat balls".
    Te švedske meat balls su u stvari ćufteta, to je svita švedskog kralja donela kao recept iz Turske, još 1720-te.

    Sutra, Nagano, planine, hiking.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •