Results 1 to 15 of 15

Thread: Toyota Prius

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ako ima toliko Prius-a....zasto ima samo jedno mesto za punjenje??? Ili koliko uopste ima tih stanica u gradu, koliko traje punjenje? Sta se desava ako dodju dva automobila da pune?? Kako se dogovore?

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Quote Originally Posted by Forward View Post
    Ako ima toliko Prius-a....zasto ima samo jedno mesto za punjenje??? Ili koliko uopste ima tih stanica u gradu, koliko traje punjenje? Sta se desava ako dodju dva automobila da pune?? Kako se dogovore?
    Stanica za punjenje ima na odmoristima uz auto put, po jedna. Punjenje na njima traje sat vremena.

    Nema ih vise jer su Priusi hibridi, retko koji se puni sa mreze pa i oni imaju benzinski motor. Skoro iskljucivo su sluzbena vozila, pune ih nocu i vikendom kada ih ne voze.
    To samo za sacicu onih (kao Nissan Leaf) koji su samo na struju.

    Zato su elektricna kola i propala. Javnost to nece.

    U Detroitu, u muzeju Ford, ima mapa Menhetna (kao 3 puta krug dvojke) iz 1938. sa 32 stanice za punjenje elektricnih kola koja su i tada bila moguca.
    Ne vredi, niko to ni onda nije hteo.

    Imas na "Automobili i motocikli sa Istoka - slike sa ulice" o Nissan "Leaf" prikacenom na punjac na odmoristu.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Stavio ja jednom sliku unutrasnjosti mog Priusa a jedan mi kaze "Od kada je Prius auto?".




    Juce taj "sto nije auto", gleda u Mt Ena (2191m). Gleda iz prvog reda i udise cist vazduh k'o gospodin, sa drugim Toyotama. Ne-Toyota su u drugom redu.




    Kod kupovine, kaze mi diler moze sa 5 ili 7 sedista. Sa 7 sedista ima treci red koji se sklapa u pod prtljaznika, normalno se ne vidi i ne zauzima prostor. Ono u sta ulazi je mesto za bateriju (kod 5 sedista modela) a baterija je drugacijeg dizajna i smestena je izmedju prednja dva sedista, Odozgo izgleda kao skladiste za DVD i naslon za lakat.




    Pokaze mi na izlozenom modelu kako to izgleda i upecam se ja. Doplatim 1,500 EUR za jos jedan red sedista. Sama sedista su 500EUR ali taj tip baterije je mnogo skuplji, 1,000EUR vise od standardne i mnogo vece baterije.


    I to je bio prvi i poslednji put da sam video ta sedista.
    Nikada ih nisam uspravio niti se secam kako se to radi. Bacene pare nizasta. Kada za 3 godine budem kupovao Toyota Mirai (ona kola sto idu na vodu), treci red sedista me nece videti.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  4. #4
    Dva Priusa, predjasni i sadasnji model. Moje je kao ovaj levo.



    Novi je jos klinastijeg oblika nego stari

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Similar Threads

  1. Toyota Kaikan - stalna izlozba uz Toyota Head Office
    By yoyogi in forum Automobili & motocikli sa Istoka
    Replies: 0
    Last Post: 04-11-12, 16:45

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •