Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Japan hiking: Tsumago & Magome Caravansaray

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Japan hiking: Tsumago & Magome Caravansaray

    Tsumago i Magome su dve legendarne stanice karavana od pre 300 godina.

    Mesta su odlično očuvana i daju utisak da si vekovima unazad.

    Premda žitelji imaju Internet 1Gbit, po ulicama nema kablova. Kao da si potonuo nazad u vreme.

    Kiso Valley, to je mesto radnje.

    Planine, kao sto je Japan 90% planinska zemlja, mozda 70% šuma je neprohodno.




    Oba ta dva mesta, Tsumago i Magome, 8km udaljena, i bila su stanice karavana u kojima su prenocili daimyo (kao danas guverneri okruga) i njihova pratnja kada idu u Tokio da se poklone Shogunu.

    Oba su sama po sebi turističke atrakcije, autobusi voze turiste u jedno pa drugo. Neki (kao ja) idu i peške od jednog do drugog.

    Laka muzika za infarktaše, staza nije teška.

    Bio sam 3 puta, evo malo slika.

    Magome. Malo i čisto mesto:



    Glavna ulica:




    Na displeju su kvalitetni proizvodi od drveta, to je glavna delatnost u planinskom kraju koji ima malo prostora za poljoprivredu:











    Tu sad počinje. Ići na hiking Magome - Tsumago, nije baš bez bezbednosnih priprema.

    Ima tu međeda.






    Šta to znaČi? Moraš da imas zvonce da te mečka cuje i skloni se. Najgore je ako staviš iPod i giljaš?
    Medved trci brže od konja na kratke staze, da mu utekneš na drvo, tek je tu majstor. Pogotovo ako si naišao na mečiće, majka je uvek tu negde da te sahrani.

    Zato, zvonce, da se okači na pojas i da zvocka:





    Odavde počinje:








    Na svakih 2km ima veliko zvono, da se lepo izvoni:







    Koliko god da je retko da se medved nadje na putu, šta mi vredi to "retko" ako se desi baš meni?

    Stvarno, da me mečka odere u Japanu, ko bi verovao? Da u neonskoj zemlji neko tako nastrada? Mislili bi da sam dileja koja je uskakala u kavez u Zoo vrtu da se grli sa medvedima.

    Naravno, ništa se nije desilo, staza (nekadašnji put karavana) je fantastična. Otisao 8km i vratio se, peške, sam.

    Usputno selo:





    Priroda, fantasticna, nije bilo "shuma, medved i ja". Nije bilo mecke da naplati mostarinu:











    "juku" znaci "saraj".




    Usput, suma je uglavnom ovakva: hinoki, japanski cempres. To je vazno, bice o tome jos posle, pocev od sledeceg posta.

    Hinoki raste pravo kao strela, vrlo sporo, stotinama godina, pre nego sto postane upotrebljiv za namestaj.





    Raste sporo? Koliko sporo? Kakvi su mu godovi?


    Ovako sporo, pise na tabli:





    Malo uvelicano:




    Posadjeni 1716, uz posecena stabla pre 300 godina, dva pelcera sa strane, konacno su se ujedinila 2009-te.

    Tako ujedinjena, izgledaju mlada. Jos 300 godina:





    Ovako su trakom obelezena da prolaznici vide:





    Na kraju, stigne se u mesto Tsumago. Neki pocnu sa te strane, isto je.











    Ove zene, uvek su tu, prave sesire od hinoki potkorice:





    Kvalitetni proizvodi od drveta, uvek na prodaju. Nema dranja turista, cena ista i tu i u Tokiju.





    Vrlo slatko mesto, Tsumago:





    Isto mesto, ovaj izdignuti zbun:





    je u maju mesecu izgledao lepse i mirisljavije. Visteria cvecka:








    Sada, šta? Ništa, hiking back Tsumago -> Magome. Kroz šume i prašume i (ne nemoguće) mečke.

    Zvono sam iznajmio u turistickom birou, 12$, mogao sam da ga vratim na drugom kraju staze i dobijem depozit nazad.
    Sluzbenica na pocetnom mestu je bila u neverici (davala mi red voznje autobusa i broj taksija da se vratim) nije verovala da sam otisao peske i vratio se. Za 3 sata.

    Stvarno, kada se postavi u proporciju, ovo je bilo kao prepesaciti relaciju Merkator - Slavija i nazad. Istina, kroz divljinu.

    Kazu mi iskusni hikeri, tu se bre ide zimi, kada medvedi spavaju. Jos je lepse po snegu.
    Last edited by yoyogi; 23-04-14 at 16:11.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    sjajna prica, bez senzacija, a zanimljiva i sa obiljem slika prati se kao kratak film. steta sto neki ljudi neumeju ili nemogu da cene obicne svakodnevne dozivljaje i dogadjaje...treba imati sposobnost zapazanje, hvala...

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Hinoki drvo, Kiso dolina

    Ova dva mesta, magome i Tsumago su u Kiso dolini. Van Japana malo poznata a unutar, cim se kaze Kiso, svi znaju da tu raste jedinstveno i jako kvalitetno drvo, hinoki.

    Da ponovimo sliku kako "mlada" (mlada, od 300 godina starosti izgledaju, nekih 20-30cm precnika) sa karavanskog puta Magome -Tsumago izgledaju:





    To drvo jako sporo raste, da dostigne prvih 10cm precnika treba mu mozda 10 godina a onda, 1mm godisnje.


    Evo godova iz preseka, muzej drveta u Tsumago (obavezno posetiti, zajedno je sa originalnim sarajom gde su vlastodrsci nocili):













    Jako je tvrdo, kao gvozdje, ovo je alat kojim su ga sekli i obradjivali:






    Jedinstven slucaj u Japanu (a mozda i u svetu) da su seljaci, zbog planinskog kraja i obilnih suma imali malo prostora za pririnac i porez su placali u drvetu. Ovako je izgledalo za 2 sela gde je jedno imalo pristup velikim stablima a drugo manjim. Poreski paket da ide shogunu:






    Sada dolazi vazan deo. Sva stabla su bila proglasena drzavnim vlasnistvom. Niko nije smeo da ih pipne bez dozvole. Za veca stabla, po 500 godina da rastu, meni danas izgleda sasvim normalno da ne smeju da se diraju niti mislim da bi neko pokusao.

    Nije uvek bilo tako. Potkorica stabla je dobra ne samo za sesire koje sam pokazao u prethodnom postu nego i za fitilj puske kremenjace.

    Ovaj tip je, 1669., otisao da oguli koru i da se okoristi.





    Pa su ga uhvatili. Pa, po zakonu:



    (primetimo da mu je ime Gon'emon: tada je medju obicnim svetom bilo samo jedno ime, nije bilo prezimena)






    Njegova porodica u prvom redu:





    Sto se vise zna o tom drvetu, vise je shvatljiva brutalnost vlasti u sprovodjenju zakona.

    Ove kuce, gashou zukuri, u njima se i danas zivi, stare su po 200-300-400 godina. Vitalni delovi su od hinoki drveta.
    I tamno drvece u kadru i oko kuca i u daljini, su isto hinoki, nisu borovi:





    U njima nema ni jednog jedinog eksera ili komada gvozdja. Sve ovako:





    Kako opstaju toliko dugo bez impregnacije, lakiranja?

    Opstaju tako sto hinoki ima veciti limunasti miris koji nijedan insekt ne podnosi. Jos, rast stotinama godina daje stablo koje je cvrsto kao gvozdje (setimo se da su nasi od tresnjinog drveta pravili topove, ovo je 10 puta jace).


    Ko misli da ovo nije znao (za miris) verovatno je video ili cuo za ove drvene kuglice koje se stavljaju u ormare da sprece moljce i druge bube da ulaze i uvek daju niskofrekventni ali osetan miris sadrzaju ormara.

    To je to, bas taj hinoki, od reslova se prave ove kuglice i jos svasta:





    Ima razlicitih vrsta hinoki





    Od najboljih se prave i kade, vecite:








    Sa strane oko moje kuce ima 6 stabala hinokija, u "mom ataru". Kuca je iz 1990. i mislio sam da su landscaperi doneli hinoki od negde i tu ga zaboli:





    Medutim, kada sam video stablo izlozeno na stolu za vezbu u decjem parku, vidim da oni u pocetku rastu brzo.







    Tako, ova moja su bas tu negde, 20 godina stara. I lepo mirise lisce, kao smreka.
    Last edited by yoyogi; 23-04-14 at 16:08.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    .....Tu sad pocinje. Ici na hiking Magome - Tsumago, nije bas bez bezbednosnih priprema.

    Ima tu medjeda.




    Sta to znaci? Moras da imas zvonce da te mecka cuje i skloni se. Najgore je ako stavis iPod i giljas i onda, sta?
    Medved trci brze od konja na kratke staze, da mu uteknes na drvo, tek je tu majstor. Pogotovo ako si naisao na mecice, majka je uvek tu negde da te sahrani.

    Zato, zvonce, da se okaci na pojas i da zvocka:





    Odavde pocinje:








    Na svakih 2km ima veliko zvono, da se lepo izvoni:







    Koliko god da je retko da se medved nadje na putu, sta mi vredi to "retko" ako se desi bas meni?

    Stvarno, da me mecka odere u Japanu, ko bi verovao? Da u neonskoj zemlji neko tako nastrada? Mislili bi da sam dileja koja uskakala u kavez u Zoo vrtu da se grli sa medvedima.
    ....

    Kazu mi iskusni hikeri, tu se bre ide zimi, kada medvedi spavaju. Jos je lepse po snegu.

    Holly shoot!

    Ovo se desilo u Nagano, ova dva mesta gde sam isao na hajking su bas u Nagano. Medved napao cetvoro ljudi, kazu sada je opasno jer pred zimski san traze hranu da se natove. Kaze, 837 puta vidjen medved za 6 meseci.


    Bear attacks 4 men in Nagano

    October 24, 2011 ( 22 )NAGANO —

    An Asiatic black bear attacked four men in Yamanouchi town, Nagano Prefecture, on Friday. One of the
    men was seriously injured, while the other three suffered minor injuries to their arms and faces.

    NHK reported that the attack took place shortly before 6 a.m. when the
    80-kilogram male bear wandered into a residential area. The first man, 64, was
    attacked while he was walking. The bear then went into a nearby garden and
    seriously injured the resident, a man in his 80s, and attacked his two neighbors
    who had come to help him.
    One of the men said he tried to fend off the bear with a shovel. The bear went
    into the neighbors’ home through the front door. It remained inside until a
    hunter shot it dead about 90 minutes later, NHK reported.
    Prefectural authorities said that there have been 837 reported sightings of wild
    bears since April
    .
    Authorities said in autumn, bears aggressively search for
    food before hibernating for the winter.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Magome je mesto pospano i danas.




    Nema bandera, kablova i antena. Kao da je vreme stalo:



    Istina, lepo je:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  6. #6
    Magome i Tsumago, 7. decembar 2013. Ista mesta kao u postu, samo pozna jesen.

    Novembar:



    Jesenja idila:





    Vidi se Mt Ena Novembar:



    Isto mesto, decembar:




    Decembar:



    Bilo je puno turista, u 4 popodne, "not a saussage" na ulici:








    Dobro, nadje se poneko:




    Moja cerka:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #7
    Tsumago, selo udaljeno od magome 8km, susedna stanica karavana. Po jesenjem danu:





    Radnje gde se prodaju prakticne stvari i suveniri od "hinoki" drveta, koje je najkvalitetnije bas ovde. Daske za secenje u kuhinji. Kostaju po 50EUR:




    I, nasim domacicama znane, kuglice od hinoki drveta koje rasteruju moljce iz ormara:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #8
    Magome, po danu posle snega.

    Moje omiljeno pospano mesto:



    Nema kablova, bandera, sve je pod zemljom da ne narusava izgled mesta kakvo je bilo pre 300 godina:



    Galbe su postavljene da sprece turiste da idu ispod krovova sa kojih moze da nagrne 100-200kg snega na glavu:



    Sta im je ovo, nad potokom i sa drvenim kablicima?



    To je za pozar. Te su kuce jako zapaljive, ovako bi se mestani poredjali u red i dodavali vodu za gasenje:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  9. #9
    Kuca u Magome, sa leve strane se vidi da stekuju dzakove soli. To je, pretpostavljam, ako s eulica na nizbrdici ne cisti, turisti ce prestati da dolaze posle nekoliko izvestaja o padanju i povredjivanju.



    Kuca ima i ribnjak, sa "carps" ribama, prekriven mrezicom:



    Mreza je da ne bi neka gladna zivotinja, rakun na primer, preko noci za jedan sat potamanila sve ribe.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  10. #10
    Na samo sat vremena od nas, ova dva pospana sela, Magome i Tsumago, gde je vreme zapecaceno u bocu od pre 200 godina, su uvek poslastica za posetiti.

    Tako i turistima. Na desetine autobusa ih dovoze i puste da sat vremena razgledaju. Pojma nemaju ni kako se mesto zove niti sta je predstavljalo u istoriji. Slikaju se pored "sakure". Misle to to:



    Dok sam slikao cerku pored tog cvetnog aranzmana, jedan me pita, "Sta li je plod?".
    Nemci. Objasnim da to nije sakura a da je plod kajsjije "ume", za blagu rakiju "umesho".
    Pa gde je onda ta sakura, pita on. Kazem, ovde dolazi za 3 nedelje, planinski i hladan kraj, sakura je ono gde su vam autobusi parkirani. Nema nista od cveta za sada.



    Onda vidim ovog "komandosa" iz iste ture. Ne zna ni kako se mesto zove ali sve sto vidi, a ne razume, ide negde na lajkove:



    Opremio se svime, osim da zna gde mu je doope a gde glava. iPad mu je na opasacu, tom vojniku degeneracije i gluposti:



    Koju je raciku uopste isao na put? Govedo.

    Vi koji ste procitali ove postove, znate o tom mestu 100 puta vise nego taj karakter, koji je tamo i fizicki bio.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  11. #11
    Prolecna poseta Ena kanjonu, Magome i Tsumago

    Uraslo u novo zelenilo



    Vitak kao srna u skoku



    Svetsko cudo, prirodno napakovane stene koje nista ne obara



    I, namerno, 5pm, kada turisti odu, pospani Magome, ista ulica i ista mesta kao u drugim godisnjim dobima



    U daljini Mt Ena



    Tsumago, posle razlaza turista



    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Lep dan 21. septembar 2014, da odemo u Magome, odatle se lepo vidi Mount Ena, 2,191m.

    Vidi joj se hrbat



    Samo mesto Magome, lepo i pospano, kada se razidju turisti, oko 17h, utone u letargiju.




    Slikano danas, Mt Ena u daljini




    Slikano u januaru, sa istog mesta


    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Slikano iz Magome, Mt Ena,



    na koju je tesko popeti se (ne sto je fizicki tesko nego sto nema nista osim sto imas sa sobom) i jos je 29 od 30 dana u oblacima. Zato, ova planina do nje, Fujimidai (odakle se po cistom danu moze videti 250km udaljeni Mt Fuji) ima sve do vrha, cak i zicaru (istina, sa druge strane od nas).

    Tu idemo, na levi od kao vrhova, gde se vide ove kao "goleti"



    Da se do tih "goleti" dodje, ide se vijugavim (asfaltiranim) uskim sumskim putem 15km, kroz sume hinokija




    Hinoki, endemski japanski cempresi nisu nigde bolji nego bas ovde, u Kiso Valley, od njih se prave hramovi koji traju po 1,300 godina




    Moze kolima da se dodje do samog planinarskog doma, koji radi od 1. aprila do 1. novembra.

    Nepotrebno je reci, i on je od hinoki drveta



    Besplatno moze da se udje, sedne, jede svoja hrana




    Ima i ovu radnju sa jednostavnim jelima (instant nudle, sladoled), hladni napitci i kafa



    Unutrasnji restoran i trpezarija ako je lose vreme (6 od 10 dana)



    Na spratu su sobe, grupne, mislim da sam video da je po osobi 3,200Y (toliko i dinara)




    Reklo bi se, soba je za 10-12 ljudi. Uglavnom planinari koji su ionako u drustvu. Dom nema ni struju ni vodu ni telefon. Ima neciji mobilni. Struja je od sopstvenog generatora a voda je koju su sami dovezli i napunili u rezervoare. Ima WC, ima jos jedna kao planinska kuca koja je samo WC na putu do vrha. To koriste svi koji na planinu dodju a posto je sa vodom tesko, ima "honesty box" u koji se ubaci 100Y (100 dinara) posle koriscenja, nema osobe koja naplacuje, nego "na rec".

    Ne znam kako nocu izgleda prespavati u planinarskom domu: mrtva tisina a cuje se samo dizel generator. Nadam se da i njega ugase.



    Od planinarskog doma, idemo na ovu kracu stazu, 1.1km.



    Uspon nije strasan, ljudi vode i malu decu, treba nekih 20 minuta i propisno se oznoji do gore



    Evo nas na vrhu. Temperatura je bila 10C, dole je bilo 30C



    Da prvo pogledamo Magome, iz njega smo gledali drugu sliku iz ovog posta:



    Mt Ena, malo blize:



    Ova slika je off-topic, iz 2010, kako se bas mesto na kome stojimo vidi sa Mt Ena (tada nisam znao sta je).




    Posle sam shvatio da u stvari treba otici na mesto sa kojeg se vidi Mt Ena a ostalo se vidi isto lepo. Od tada sam bio na Mt Fujimidai 3 puta.

    Sada one "goleti" i zasto sam ih pisao pod navodnicima. To su polja obrasla "sasa" travom, visom od coveka.








    U daljini se vidi, kao najvisa, Mt Komagatake, 2,963m. Tu smo bili, ima ovde . I opet cemo sledeceg vikenda ako bude lepo vreme. Nema na planini sale, to se zna. Za nekoliko minuta od zivog coveka postane statistika.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  14. #14

    Japan: Tradicionalni raspored sedenja u 19. veku

    Tsumago, kuca muzej iz 1875. Ognjiste koje se nikada ne gasi, ne samo zbog vatre nego i zbog dima koji drzi insekte drvojede podalje.

    Kako se sedi: gde je ova drvena cigla u pesku, na nju staresina porodice stavi noge i to je najbolje mesto za sedenje.



    Sa njegove desne strane sede njegova majka i zena. Kustos podize tatami i vidi se da je jedna strana sa tatamijem ispod. Tu sedi majka. Ovaj samo sa drvetom ispod, tu sedi snaja, to je lose mesto, bez tatamija ispod je hladno. Jesu li mogli da stave i tu tatami? Naravno da jesu ali to je bilo pravilo da snaja ne sme da uziva.



    Sa leve strane mu sede gosti, kada ih ima. A ispred njega, gde je onaj zaklon, tu sede deca. To je najgore mesto oko vatre. Na njega ide dim, na njega zapljusne hladan vazduh kada se otvore vrata. To da se deca uce od malih nogu na teskoce zivota.



    Samo mesto, kada se razidju turisti, tone u komu u 5 popodne.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  15. #15
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Holly shoot!

    Ovo se desilo u Nagano, ova dva mesta gde sam isao na hajking su bas u Nagano. Medved napao cetvoro ljudi, kazu sada je opasno jer pred zimski san traze hranu da se natove. Kaze, 837 puta vidjen medved za 6 meseci.


    Bear attacks 4 men in Nagano

    October 24, 2011 ( 22 )NAGANO —

    An Asiatic black bear attacked four men in Yamanouchi town, Nagano Prefecture, on Friday. One of the
    men was seriously injured, while the other three suffered minor injuries to their arms and faces.

    NHK reported that the attack took place shortly before 6 a.m. when the
    80-kilogram male bear wandered into a residential area. The first man, 64, was
    attacked while he was walking. The bear then went into a nearby garden and
    seriously injured the resident, a man in his 80s, and attacked his two neighbors
    who had come to help him.
    One of the men said he tried to fend off the bear with a shovel. The bear went
    into the neighbors’ home through the front door. It remained inside until a
    hunter shot it dead about 90 minutes later, NHK reported.
    Prefectural authorities said that there have been 837 reported sightings of wild
    bears since April
    .
    Authorities said in autumn, bears aggressively search for
    food before hibernating for the winter.
    Pre dve nedelje, jedan turista, za zenom, dosao u Magome da uziva u tisini a sutra ite peske u Tsumago.
    Pitali me nesto drugo a kad mi rece za Tsumago 8km kroz sumu u planinu, ja mu rekoh da uzme zvonce iz turistickog biro, da plasi medvede. Njegova zena, u cudu "To mora da je sala?!".
    Nije, rekoh. Oni u neverici. U neonskom Japanu da ih dohvati mecka.
    Evo, od juce.


    Woman apparently killed by bear in Akita forest
    NATIONAL JUN. 10, 2016 - 06:45PM JST ( 15 )AKITA —
    The body of a woman who had been missing since Wednesday in a forest in Kazuno, Akita Prefecture, was found on Friday morning.

    Police said the woman, who is believed to be 74-year-old Tsuwa Suzuki, was badly mauled most likely by a bear. However, a positive identification has yet to be made.

    Fuji TV reported that Suzuki had come from Towada in neighboring Aomori Prefecture.

    There have been several bear sightings recently. Three men have been killed by bears in the same area since May 21.

    According to police, the woman had gone picking bamboo shoots in the forest, a popular activity among locals. Her car was found parked at the entrance to the forest on Wednesday afternoon, and she had not been seen since.

    Police and members of local fire fighters searched for the woman on Thursday without luck. They resumed the search on Friday and found her body at around 10:40 a.m.

    Meanwhile, Kyodo News reported that a hunter killed a bear in the forest near where the body was found.

    Japan Today
    Azija, moja dežela.

  16. #16
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nadjeni ljudski ostaci u stomaku bijenog medveda. Kaze, posto je svo cetvoro ubijenih bilo u relativno maloj zoni, moguce da je to jedan isti medved. Samo 130cm visok, a tako opasan.

    Human remains found in stomach of bear shot dead in Akita
    NATIONAL JUN. 14, 2016 - 06:45AM JST ( 5 )TOKYO —
    Human remains have been found in the stomach of a bear which was shot dead Friday near the area in northern Japan where the corpse of a person believed to have been mauled was found earlier, the local government said Monday.

    The 1.3-meter-long Asian black bear was killed by a hunter on Friday in a forest in Kazuno in Akita Prefecture after the corpse, which appears to be the fourth victim in a string of bear attacks, was found the same day. Police have been looking into whether it was the same bear that attacked some or all of the victims.

    Since late May, corpses of two men and a woman in their 70s and a man in his 60s have been found in the forest, according to police. They are believed to have gone to the area to pick edible plants.

    Takeshi Komatsu, a veterinarian with the municipal government of Kitaakita in Akita, said that because the attacks appear to have occurred in a limited area over a short period of time, all four people were likely killed by the same bear.

    Noting that the victims had been severely mauled, Komatsu said, “After tasting humans, the bear may have learned it can eat us.”

    © KYODO
    Azija, moja dežela.

  17. #17
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Magome: Umetnici na delu

    Juce je bila verovatno poseta studenata likovne akademije. Mladi su bili, postavili opremu na strateska mesta, ovo je bilo 4 popodne.



    Ostavljen stafelaj pa sam uslikao sta je naslikao



    Dole su bila jos dvojica, slikala vodeni tocak za mlevenje heljde.

    Azija, moja dežela.

  18. #18
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Isto to, pospano mesto, u 16:30 kada turisti odu u svoje autobuse, pozatvara sve, nema ni ulicne rasvete. Treba baterijska lampa da se prodje. Tek ako u nekoj kuci uz jedinu ulicu ima svetla, oko nje se vidi.

    Od 3. do 23. novembra (posle toga moze da padne 1m snega za noc) postave ove lanterne od 18-20h.





    To su se mestani dogovorili, svaka kuca iznese svoju. Unutra lanterne imaju kao malu plinsku bocu za kampovanje i na njoj sijalicu, nema kablova niti vetar moze da ih ugasi.





    Ovi, osvetljeni, su "minshuku", tradicionalne japanse guest-house u kojima moze da se ostane jednu noc. Gosti pred veceru (bilo je 18:30) u yukatama



    Lepo je bilo prosetati, temperatura je bila 14C, uzbrdica, malo rekreacije.
    Azija, moja dežela.

  19. #19
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Magome, kamelije u planini.



    Otporno je to ornamentalno cvece na hladnocu, ima mesnate listove, nije ni cudo da sveta u decembru.



    Otkako su se zatvorili akvaparkovi, ovo je 10-ta nedelja za redom da idem u to pospano starovremensko selo.
    Danas, da vidim kako idu kamelije. Lepo napreduju.





    Posle inspekcije i setnje, vulkanski zagrejana voda u Nakatsugawa banji,



    da se deca iskupaju 3 sata (cerka levo i njena drugarica Japanka desno).



    Okupana, navecerana deca, vec u pidzamama u restoranu, za sat vremena su u svojim toplim krevetima.
    Azija, moja dežela.

  20. #20
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Možda jeste pusto kada turisti odu



    ali ima ova radnja Japan Agriculture sa lokalnim proizvodima za koje turisti ne haju.



    Ova velika jabuka je 480 dinara komad, do nje su normalne jabuke 650 dinara kilo.



    Kada sam je isekao, slatka je bila (ne nesto mnogo više nego normalne jabuke) ali je tekstura mesa bila nekako sundjerastija, prefinjenija.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 16-08-15, 22:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •