Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Hua Hin: 5* Hoteli

  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Hua Hin: 5* Hoteli

    Izdvajam postojece postove i dodajem Hyatt.


    Marriott Hua Hin. Zatvoren je 2012. i sada je Ananatara Resort, posle renoviranja. Taj lanac je jednako dobar kao Marriott, oni su preuzeli nekoliko bivsih Marriott hotela (ukljucujuci i onaj veliki u Bangkoku, na obali reke).


    Istekao je najam od 10 godina i sada ga je kupila firma koja drzi prestizne hotele u Thai, Anantara Resorts. Opet ce ista zgrada i sobe u promet, pod imenom Anantara pa ga zato i pominjem, u njemu sam bio dok je radio kao Marriott.

    Do 2001. se zvao "Royal Garden Resort". Na samoj je plazi, na koju nema potrebe da se ide.



    Krug, po tropskoj kisi:



    Soba u prizemlju radi lakog in/out sa decjim kolicima:



    Bujna vegetacija:





    Samo 4 sprata:



    Restoran nema ni vrata ni prozore jer nema ni zidove. Dorucak je bogovski, mislim da je samo dorucak 20 EUR da se plati posebno:





    Isto i recepcija - ni vrata ni zidova:





    Svi ti skupi hoteli imaju najnizu sezonu od juna do kraja oktobra. Neki tada zatvore i rade renovacije. To je kisna sezona i gosti iz Amerike i Evrope idu na Floridu, Havaje ili u Spaniju.
    Tada su u Thai cene najnize. Marriott je bio 100EUR dnevno, to je trecina cene iz decembra, januara i februara.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin hotel Dusit Thani.

    Godinama je Dusit Thani Bangkok bio izglasavan za najbolji hotel na planeti, mozda 6-7 puta. Ovaj je ista firma i vidi se zasto je tako. Nikad nisam bio u boljem hotelu u zivotu.









    Jedna strana bazena je duboka 3.2m:



    Sobbe su fantasticne:





    WiFi 7.1 Mbps je besplatan:



    Restorani su jeftiniji i hrana sigurno bolja nego oni riff-raff na plazi sa psima lutalicama:













    Idem iduce godine ponovo, isti hotel.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hua Hin, Sheraton. Glanc nov hotel, u 20 slika.

    Recepcija, kao sto je cesto u Thai, nema zidova, vrata i prozora, tropska klima:




    Dok se sredjuju formalnosti, novopridosli gosti se posalju da ovde sednu, posluze im sok od egzoticnog voca:




    Soba je fantasticna, kreveti su "super sleeper", zbog Sheratona u Melbourne sam i sam kupio taj krevet za kuci, bio je 5,000$:




    Ukusno dizajnirano i kvalitetno, samo, cim se malo pipnu i odskrinu vrata balkona, aircon prestaje sa radom:





    Sheratoni u tropima imaju uvek ovaj stos (to sam imao i u Langkawi, Malaysia): da se prozor/zid kupatila otvara i moze iz kade da se gleda TV u sobi. Skroz desno je ogledalo u kupatilu, kroz taj pomereni zid:




    Balkon, ne treba ti pogled na more koje je uglavnom sivo a nocu na njemu nema nista. Mislim da su sobe sa pogledom na more i jeftinije od ovih sa pogledom na hotelsku lagunu:








    Nocni pogled:




    Dnevna aktivnost, ceo dan ovako:









    Velika laguna, glavni bazen








    Plutanje u tropskoj vodi (mada je slatkovodna) je porodicna specijalnost:





    Ni tropska oluja nema veze:





    400m vijugavog kanala kroz tropsku vegetaciju:





    Ove su sobe na samoj laguni su najskuplje: pravo iz nje u vodu, ne treba nigde da se ide. Iz nekog razloga, soba ima jedan kljuc (karticu) i ko izadje, mora da je ostavi kako bi onima unutra bilo struje. Kada se vrati, ovi iznutra moraju da otvore vrata, samo, sta ako su u vodi, pa ne cuju? Ako i cuju, brisanje peskirom pre prolaska kroz sobu do vrata:





    Da ne bi bilo problema, ko ima malu decu, moze da uzme ovu sa kapijom, da se ne daj Boze nesto ne desi:





    I, tu naziremo problem ovog hotela: zidovi izmedju balkona ne idu do samog plafona. Prvo. razgovor se cuje. Drugo, ako neko pusi, onda dim ide onim drugima. Ako i ne pusi, neko moze njemu da posalje dim.
    Drugi problem je da si na videlu, nema privatnosti. Pesacki promet kroz lagunu je dosta ziv, hotelske sluzbe i servisi su svi 24x7 i onda: oni gledaju tebe, ti gledas njih. A izasao na balkon da pijes pivo i duvanis.

    Zato vise necu da idem u taj hotel, nista bez Dusit Thani. Kvalitet, osoblje i cena su identicni a tamo su sobe sa balkonima koji imaju pune zidove.

    Ima jos jedan problem: u Dusit Thani, konfiguracija lagune je takva da podstice druzenje. Moja cerka je u svakom trenutku imala nekoga da se igra u bazenu. U Sheratonu jedna jedina rec nije razmenjena ni sa kime, mada je bio pun. Kao da oblik lagune podstice ljude da budu sami sa sobom i nisakim se ne druze.
    U samoci, radili smo fringipani patrolu, da pokupimo opali cvet iz lagune:



    Ili vezbu spasavanja Barbike iz vode:



    Pola gore, pola dole:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Nije problem ovo kamenje na plaži...


    Name:  20150705_133314.jpg
Views: 442
Size:  42.3 KB

    hotel Hilton ima velik bazen...

    Name:  20150629_183903.jpg
Views: 335
Size:  41.3 KB


    a tu,uz sam hotel sa leve strane su i one kolibe-restorani gde je Yojogi ubijo "seafood plate"za 200 B

    Name:  20150629_151428.jpg
Views: 422
Size:  46.0 KB

  5. #5
    Iako smo dobili vredne i 90%tačne informacije sa ovog (i još jednog sajta)o mestu,hotelima, okolnim atrakcijama(zahvalnost Yoyogiju za to) naš krajnji utisak o ovom mestu,što iz objektivnih što subjektivnih razloga je -negativan.Za neupotrebljivost plaže i mora smo bili pripremljeni, a kako smo pre Hua Hina bili na Ko Samui i tamo se baš izuživali u kristalno čistoj plavoj toploj morskoj vodi ,ovde nam to nije bio prioritet.Ipak more i plaža je ovde daleko gora od Pataje, Jomtiena.Očekivali smo da će ovako velik bazen Hiltona biti dobra zamena za to.Inače pozicija ovog hotela je pun pogodak ,u centru svega.Hotel jeste zreo za renoviranje ali je bio pa skoro pun a cena relativno pristojna za to ime i položaj oko 120€
    za trokrevetnu sobu sa doručkom za sve.Slična cena je u tom periodu bila i u Dusitu ali je ovaj daleko od centra.Da demantujem Yojogija ( ništa 500 € samo penthausi i sl)doduše nisam rezervaciju ni pokušavao preko sajtova za to (agoda,booking com...)već preko jedne turist.org u Srbiji koja inače zastupa Dertours,Meiers i sl.Sobe nisu tako male , naprotiv, 42 kvm.ali je pogled sa njega i pozicija praktično bio i jedini pravi pozitivan utisak iz ovog mesta.Kao što Yoyogi reče nema tu pasa lutalica, dosadnih prodavačica reklo bi se uživanje..

    Name:  20150629_151653.jpg
Views: 359
Size:  56.2 KB

    pogled iz hola..

    Name:  20150629_151628.jpg
Views: 406
Size:  44.6 KB

    ali je ovaj hotel ( i generalno ceo Tajland) zadesila nova
    pošast zvana -kineski turisti.Čak i u ovako skupom hotelu samo par kineskih porodica je napravilo pravi haos i kupanje u ovako lepom bazenu paktično učinila nemogućim.Decu u pelenama su bez ustručavanja kupali u bazenu (za odrasle) i još redovno te pelene "ispirali"u tom bazenu, mokri se cedili u liftu ...Dakle od kupanja tu pa skoro ništa a more neupotrebljivo.

  6. #6
    Cvetni aranžman u holu hotela "Hilton" u Hua Hinu

    Name:  20150702_222553-1.jpg
Views: 343
Size:  48.1 KB

    A iz sobe smo, jedan dan,posle kiše, "uhvatili" i ovu dugu

    Name:  20150630_164117.jpg
Views: 322
Size:  22.7 KB

    A noću pun mesec "ko lubenica sija iznad" pučine Hua Hina

    Name:  20150702_195748.jpg
Views: 320
Size:  12.4 KB

    Tačno pre godinu dana smo bili ovde.

  7. #7
    Tačno je to za Šeraton.
    Ali njega nisam poredio već hotele koji su ti dilema i uporedio sa Hiltonom gde sam bio.

    Sad sam detaljnije pogledao.
    Šeraton je zaista dug oko 200 m pa je obim (pravougaoni) oko 500 m.To je lagoon stil bazena.Tamo vidim i još 2 bazena ali to je Blue Lagoon.Možda i to pripada kompleksu Šeratona.Ti to znaš -bio si tamo.

    Ono što sam napisao je da su bazeni Dusit Thani, Hiltona i Hyata otprilike isti.
    Ovaj Hiltonov "dug" oko 50m.

    Name:  20150629_171900-1.jpg
Views: 320
Size:  59.4 KB

    Otprilike isto i Dusit Thani.

    Za Hyatt Regency sam već pogrešio.Ima zelenila, drveća, pa mi se letimično gledajući na mapu, satelitski, učinilo da je isto.Sada kada sam zumirao vidim da je veći .Mozda oko 100 m a ima i lazy river.
    Dakle još jedan plus za Hyatt.

    Šta reći za bazen ovog hotela Centara Grand koji sam svaki dan gledao sa balkona sobe.

    Name:  20150701_183714.jpg
Views: 544
Size:  37.4 KB

    Manji od Hiltonovog.Ali velik kompleks.Tu ima još 3 takva bazena.

    Tačno je da je Hilton star i da je kupljen od Melie(španski lanac).

    Ali bio sam naprimer. u Hilton hotelu , novijem, pretpostavljam od početka njihov, u Sharm El-Shaiku, gde je bazen otprilike iste veličine kao ovaj u Hua Hinu.Ali tamo ima još 5-6 manjih bazena raspoređenih uz paviljone.A Hilton je ime.

    Sa druge strane 2 puta sam bio i u Melia hotelima.To je po veličini 17 lanac u svetu i nije za potcenjivanje.Da budem iskren nisam primetio da je po bilo čemu losiji od Hiltona ako ne i bolji.
    Naprimer na Kubi u Varaderu , gde sam bio 2000 g, gost je bio i naš fudbaler Peđa Mijatović sa sadasnjom ženom.Bio je tada na vrhuncu i mogao je da bira gde da odsedne a rekao mi je da je prezadovoljan hotelom.
    Bio sam i u hotelu Melia na Baliju.
    U albumu nađoh i sliku tog hotela iz 1998.







    Nisu te sobe male zato što su bile Melia.
    Ova soba u Hiltonu (bivša Melia) je 42 kvm.

    Name:  20150703_144217-1.jpg
Views: 307
Size:  26.7 KB

    Mislim da su u Dusitu 38 kvm.
    Ali da su stare-jesu.
    Mozda je tu veći problem kako na dodatni (dečiji) krevet (vidi se na slici) smestiti neko "dete" koje je previše poraslo.Možda će tate da se žrtvuju.A opet cena je nekad dosta niža sa ovim dodatnim nego da se uzima trokrevetna ako je i ima u tom hotelu.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Tačno je to za Šeraton.
    Ali njega nisam poredio već hotele koji su ti dilema i uporedio sa Hiltonom gde sam bio.

    Sad sam detaljnije pogledao.
    Šeraton je zaista dug oko 200 m pa je obim (pravougaoni) oko 500 m.To je lagoon stil bazena.Tamo vidim i još 2 bazena ali to je Blue Lagoon.Možda i to pripada kompleksu Šeratona.Ti to znaš -bio si tamo.
    Sheraton su 2 bazena povezana lagunom, sa mostovima preko nje. Ima jos jedan bazen, decji, u sredini ostvca.

    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Hotel koji je na drugoj strani mesta, secam se kada se gradio 2002.


    Njihov sajt.


    Ne znas koji je bolji od kojega a da treba opet da idem u neki od njih, ne bih se lako odlucio.




    Kao sto i dolici hotelu tog renomea, sve je fantasticno. Sobe su ogromne



    Kupatilu mogu da se odguraju zidovi



    Terasa. Aircon u Sheratonu se gasi kada se vrata terase otvore 5mm, ovde ne



    Na samoj obali mora je, po plimi nema peska da se prodje tik uza zid hotela



    Na plazu se ide u setnju, nikad nisam vide da se neko kupa, pogotovo ne iz hotela



    Stepenasta zgrada u daljini je Hilton, to je centar mesta Hua Hin



    Porodicno uzivanje



    Ova kao "lazy river" ima jednu manu: ne tece, mirna je, moras sam da se kreces.



    Prolazi na nekoliko metara od samih soba



    Samo jos da tece, pa da zaspis u gumi za plivanje



    Na ostrvcetu je restoran (jedan od 6)



    Nocni pogled na vodu (kupanje prestaje u 18h)



    Sama tropska basta hotela i restorani



    Dorucak (uvece je vecera)



    Ima i unutra ali se to prvo zauzme. Hotel je bio pun kao sipak (3-8 avgust), pretvorili su banket salu u dorucak



    Ovo mu je najveca pogodnost: ima 6 restorana i cene su kao u samom mestu. Ni to nije jeftino kao sto bi neko mislio, 4-5 EUR za obrok (nema tu fora + hleb + salata + mora nesto da se popije + baksis).
    Hrana je skoro upola jeftinija nego po ulicama i restoranima oko Hiltona. Da ne govorimo o kvalitetu i sanitarnom stanju.



    Nikakvog razloga nema da se se ide u mesto, cak ni da se izadje iz hotela. Ima na 300m van kruga 7-11 za pivo i sitne stvari.



    Verovatno najpoznatije Thai jelo, Pad Thai, sa morskom hranom, 4 EUR. Toliko je po kolibama i pod satrama cips u gradu.



    Hotel ima shuttle bus za grad, mislim da je 50THB po osobi. Nije mi palo na pamet da odem jedan jedini put.



    Takodje, ima i svoj autobus do Bankok Grand Hyatt Eravan hotela. To je dobar deal. Mislim da ide u 9am i stize 1pm.

    Sledece godine treba da idem opet i ovaj put cu morati da ponovim hotel. Jedan sa kojim sam se upoznao na bazenu (preko dece) je bio u Intercontinental Hua Hin i kaze da je nizasta, neuporedivo manji bazen, kao da nije za porodicno letovanje.

    Hilton mi je nepotrebno centralan i bazen mu je manji. Ostaje mi da razmislim Dusit Thani ili Sheraton.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  10. #10
    Quote Originally Posted by onnut View Post


    Name:  20150630_164117.jpg
Views: 322
Size:  22.7 KB


    Sa Hiltona se vidi, maltene mu je u senci ovaj hotel, sada je valjda "Centara". Secam ga se kao Sofitel i Anantara.


    To je prvi hotel u Hua Hin, izgradjen 1932. kao "Railway Hotel", izgleda kao kraljevska palata u Hua Hin i to je zacetak turizma koji je dosao sa prugom za Maleziju i Singapur.

    Na samoj je obali, levo je njegova ograda



    Kada je gradjen, tada nije bilo klime, sve je moralo da se prepravi pa ne znam kako je to ispalo.



    "Krug" ima uniformisane cuvare, nema prodavaca da te unzemiravaju, nema pasa lutalica



    Ko hoce, samo izadje na plazu i kupi sta mu treba



    Bazen mu je manji od drugih hotela, nema "lazy river" koja je najbolja bas u Sheratonu (i najveca)





    Restoran na otvorenom, ima jos dva u zgradi



    Zbog centralnog polozaja, bolji je od bivseg Marriott (sada Anantara) i od Intercontinental (za koji mi je rekao jedan sto je bio da nije dobar kada ima dece).
    Za turiste bez sopstvenog prevoza, dobar je jer je u samom centru mesta, kao i Hilton.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  11. #11
    Da.
    Taj hotel, sa punim nazivom, se sada zove "Centara Grand Beach Resort & Villas Hua Hin".

    Kada sam bio u Hiltonu , terasa i soba mi je bila okrenuta baš prema njemu.

    Ogroman hotel .Mislim bar 5 puta veći prostor od Hiltona.
    Luksuzan, centralno lociran.Ali nije jeftino.
    Za moj ukus je star.
    Nisam primetio veliku gužvu tamo.
    Uglavnom stariji gosti.


    Name:  20150703_152028.jpg
Views: 352
Size:  34.6 KB

    Ta zgrada, sa crvenim krovom, u obliku grčkog slova "omega" , građena u kolonijalnom stilu .To je hotel o kome pišeš i gde si ranije bio.
    Bivši "Railway".Ima unutra i muzej.

    Gledao sam ga,i pratio aktivnosti,svaki dan.

    Name:  20150629_150132.jpg
Views: 281
Size:  39.7 KB

    U donjem desnom uglu slike se vidi ulaz u hotel iz ulice koja vodi na plažu.
    Uvećano je ovako.

    Name:  20150630_164127-1.jpg
Views: 324
Size:  62.8 KB

    Piše "Centara...."
    Ali onda vidim da ima isti oblik ulaza i ovamo(preko) prema Hiltonu.
    Mislio sam to je neki drugi hotel između Centara i Hiltona.

    Ali sa ulice vidim piše isto - "Centara"(u pozadini je Hilton)

    Name:  20161211_192136.jpg
Views: 362
Size:  47.6 KB

    To ,prema Hiltonu ,je drugo krilo istog tog hotela tj. drugi deo onog imena -"& Villas..."

    Evo kako taj deo izgleda

    Name:  20150705_133355.jpg
Views: 292
Size:  57.7 KB

    Deluks vile.
    Brojao sam ih preko 40.
    U dnu se malo vidi da svaka ima svoj bazen i đakuzi.

    Na slici dole se bolje vide ti bazeni.

    Vile su locirane tačno u pozadini onih ljubičastih suncobrana na javnoj plaži.

    Name:  20150629_150307.jpg
Views: 262
Size:  41.6 KB

    U sklopu tih vila se nalazi i jedan veći bazen.Tu je ,uz taj bazen, restoran domaće Thai kuhinje Suan Bua.

    Name:  20150701_183714.jpg
Views: 336
Size:  37.4 KB

    Slaba je tu bila aktivnost.Koliko god se osoblje trudilo i nameštalo stolove uz bazen,pa brzo, zbog kiše sklanjalo stolnjake, skoro da nikog nikad nije bilo.Ni u bazenu ni u restoranu.
    Čuo sam da je restoran skup.

    Taj deo vila mi deluje novije/modernije.
    Ali pitanje je kako se održava.

    Glavni utisak mi je bila ogromna bašta tog (starijeg dela) hotela.
    Predivna je.

    Name:  20150705_133344.jpg
Views: 280
Size:  34.5 KB

    Name:  20150630_164134.jpg
Views: 298
Size:  45.5 KB

    Ali uveče mi je cela ta zona hotela delovalo mrtvo.
    Vidi se taj osvetljeni bazen uz restoran i glavna "omega" zgrada.

    Name:  20150629_191718.jpg
Views: 270
Size:  20.6 KB

  12. #12
    Što reče kolega Yojogi: "Hua Hin ne prestaje da iznenaduje" !

    Šta reći onda za ovo

    Name:  Mahasamutr-Hua-Hin-Masterplan.jpg
Views: 274
Size:  51.9 KB

    MahaSamutr ("okean" na thai ) se zove.

    Pa gde će to biti ?
    Neće , nego već jeste, - urađeno i to baš u Hua Hinu.
    Trebalo bi da je već otvoreno.

    Soi 112.
    Negde ispod onih brda iza Kao Takiaba.

    Name:  20150630_164134-1.jpg
Views: 371
Size:  37.6 KB

    Evo ga već i na gogle mapi.
    Plava pribadača.
    Crvena je Hilton.
    Dole desno Kao Takiab.


    Name:  20161211_232056.jpg
Views: 282
Size:  40.9 KB

    Pa to je okean.Jedrilice, surferi..
    Najveća ljudski napravljena laguna u Aziji i treća u svetu.
    Veća je samo jedna u Čileu a druga u Sarm El Seiku.

    Name:  Mahasamutr-hua-hin.jpg
Views: 372
Size:  48.7 KB

    7 hektara lagune . 800 m duzine.Ima 90 vila od 600 kv. sa cenom 1 mil.€.

    Kolega Yojogi voli velike bazene.
    Već ga vidim tamo iduće godine.
    Makar u poseti.

    Da vidimo uživo i te slike.

  13. #13
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Da.
    Deluks vile.
    Brojao sam ih preko 40.
    U dnu se malo vidi da svaka ima svoj bazen i đakuzi.

    Na slici dole se bolje vide ti bazeni.

    Vile su locirane tačno u pozadini onih ljubičastih suncobrana na javnoj plaži.

    Name:  20150629_150307.jpg
Views: 262
Size:  41.6 KB
    To je mozda to: nijedan od ovih gde sam bio nema vile sa sopstvenim bazenom. Zato mozda i nema neke aktivnosti, svako u svome, room service. Mozda medeni meseci da se parovi lepo izljube u samoci.
    Azija, moja dežela.

  14. #14
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Što reče kolega Yojogi: "Hua Hin ne prestaje da iznenaduje" !

    Šta reći onda za ovo

    Name:  Mahasamutr-Hua-Hin-Masterplan.jpg
Views: 274
Size:  51.9 KB

    MahaSamutr ("okean" na thai ) se zove.
    Ovo meni ne izgleda kao turizam. Mahasamutr.
    Sama laguna, ako ima brodskog prometa, nije bezbedna za kupanje.

    Stranci ne mogu da kupe kucu u Thai, to je onda za bogate lokalce a takvi vec imaju nekretnine odavno.

    Ima nesto slicno samo manje, vec 15 godina, Blue Lagoon

    stanovi (apartmani) uz lagunu. Sada se izdaje, vlasnici dali agenciji pa sta izda - izda. To sam mislio da probam 2013. kad mi jedan Koreanac na bazenu u zgradi rece da je Sheraton bolji od toga, da su jedno uz drugo. Tako sam propustio.

    Secam se kada je to sagradjeno, bilo je kao Sheraton Apartmani, posle je dosao i hotel.

    Evo im ga i cenovnik. Kada se odbije dorucak za 3 osobe, ispadne skuplje nego Sheraton hotel. Jednosoban apartman u nivou bazena 8,000THB. Kada se odbiju vecere koje ne moraju da se jedu napolju, apartman ima potpuno opremljenu svoju kuhinju, onda je slicno kao Sheraton s tim da ima zasebnu spavacu sobu.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  15. #15
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Evo ga opet, Sheraton Hua Hin, 6 dana.



    Kristalno cista slatka voda



    Jeste daleko od mesta Hua Hin, ako neko bas hoce tamo da ide, ima besplatan shuttle bus, hotelski



    Eno i Hiltona u slici, on nije samo odlican hotel vec i simbol centra mesta



    Nocni pogled na lagunu iz nase sobe



    Bili smo ovde 2013. i opet se vratili. Sad ima da plutamo u vodi i nista ne radimo.

    Malo zbunjuce, Internet rezervacija kaze dorucak je 650THB (~16 EUR) a hotel kaze 450THB (~11 EUR).

    Ta razlika su u Thai znacajne pare, za samu cenu dorucka ima stotine ne svetskih lanaca ali dobrih obicnih hotela koji daju sobu i dorucak za tu cenu. Istina, nije od tice mleko ali daleko raznovrsnije od onoga sto se kod kuce jede.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #16
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pivo na bazenu. Interesantno servirano, na ledu a case ga poklope da se ne ugreva.



    Retko ga pijem ali ovaj put da podignem casu

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #17
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Evo ga opet, Sheraton Hua Hin, 6 dana.



    Kristalno cista slatka voda



    Jeste daleko od mesta Hua Hin, ako neko bas hoce
    Bazen zaista izgleda impozantno(kakva li je tek laguna?) a o čistoći vode takvog hotelskog brenda ne sumnjam.

    A eto, za razliku od toga,u Krašićima u CG, žena već nedelju dana ima infekciju oka dobijenu iz mora.Nema godine da se tamo ne zaradi neka bolest,virusno oboljenje,...Pitanje je kako se održavaju ti prečišćivači kanalizacije kod ispuštanja u more...pa mi sad hvali Krasiće...koji me neće videti ove godine.

    Pohvala za reportaže sa odmora a pogotovo za neobične slike kiše na bazenu -ispod.

    Mi smo u Singapuru , u Pan Pacifiku,gore na bazenu , i to neuporedivo manjem od ovoga, uvek imali vidno istaknut certifikat o kvalitetu vode.

    Name:  2017-08-04 06.31.00.jpg
Views: 236
Size:  25.7 KB

    Name:  2017-08-04 06.31.25.jpg
Views: 235
Size:  45.9 KB

    Istina,tamo se voda normalno pije iz gradske mreže,za razliku od drugih susednih zemalja.

    Druže uživaj za 10 - to si i zaslužio.

    Primamljivo deluje i ovo hladno Singa pivo,ovako iz leda,a pogotovo sada, iz moje perspektive u Srbiji ,gde gori i nebo i zemlja na 40 C.

  18. #18
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Da resimo misteriju Blue Lagoon Hua Hin, odmah do Sheratona, cak i deo njega.

    Vec na ulazu se vidi da je to posebna firma, nije vise Sheraton.



    Ne kaze Sheraton u imenu



    Negde sam nasao da je to pod menadzmentom Blue Lagoon Hua Hin od 2007. Kako se secam, kada su poceli da prave 2002. i da prodaju, na sav glas je bilo da ce to biti Sheraton. I bio je, prve 3 godine, to je normalno.

    Moje su se sumnje obistinile da "to nije to" cim ga privatno izdaju pojedinci (vlasnici) gde god stignu a Sheraton sa time nema veze. Od Sheratona je ostalo samo ono sto zakonski ne mogu da izbegnu - da se izvuku od prodajnog fluffa.

    Odem tamo, zive duse. Jedna jedina kola parkirana. Skocim u vodu, provedem 90 minuta slikajuci sa vode, ni zive duse.



    Laguna je identicna, ako ne i bolja nego Sheratonova, bar duplo je duza.



    Oko lagune nema staza, samo pravo iz kuce. Neki delovi imaju i "slepu ulicu", uvalu, samo za njih



    Ovo je "glavna ulica" lagune. Nikoga zivoga, ni znaka zivota.



    Po namestaju na terasama i gde je bila otklonjena zavesa - svi su razlicito opremljeni.





    Koliko su poseceni, kaze i ovaj korov (ima ga bas ova kuca i na njihovom sajtu)



    Ko god nema biljke, a to je 95%, tu nije bilo prometa ni zivota mesecima, mozda godinama



    Ovaj je zabio plasticne boce sa vodom u saksije, da se cuvaju same



    Ovo je vila od 22 miliona THB (630 hiljada EUR da se kupi)



    Ispod vode, cista je, izgleda kao i Sheraton laguna.



    Sta smo imali. Stanovi i vile su bili 7.5 mil THB (200K EUR) do 22 miliona EUR. Ima ih jos 30-ak neprodatih.

    Odrzavanje mora da je bar 400 EUR mesecno (137 jedinica). Ima puno radnika (jedino sam njih i video) koji ciste okolo i sam bazen.

    Ko se zayebo, zayebo se da tamo kupi. Tu ne moze da se zivi, daleko je od svega. A atraktivnost zarade od izdavanja je propala sa odlaskom Sheratona posle 3 godine. I skupo je. Dok je Sheraton dupke pun, medju ovim apartmanima moze da se oseti kao u kaubosjkim filmovima gde kroz opusteli grad vetar valja onu travu u kolutovima.

    Na sajtovima za izdavanje, pozuruju te, kazu 46% izdato. Mozda taj sajt ima jedan 1-soban i 1 dvosoban stan pa je izdao 46% dodeljene kvadrature?

    Malo kasnije se primeti, nema WiFi. Vlasnici stanova su pojedinci koji nece da placaju (najjeftiniji paketi su 200THB mesecno) stalan WiFi ako im tamo godinama niko ne dolazi. A da jedan plati, na sajt ne sme da se stavi da ga imaju svi.
    U Thai, turisti, ako ne das besplatan WiFi on ima silno da se namuci ako uopste i uspe da ga nekako dobije za pare i bez ugovora. Ko ce danas da se izoluje a pri tome plati skupo mesto na bilo koje vreme?

    Ne preporucujem, sa moje mape je ovo mesto izbrisano zauvek. Propalo mesto. Ni za dzabe tamo ne bih otisao, da budem jedini sa svetlom u avetinjskom naselju. Taman posla da platim 7000THB dnevno.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #19
    Pažljivo sam pročitao i pregledao slike prethodnog posta.

    Insajderski istraženo , kako bih i ja uradio, analizirano , uz tvoja legendarno dobra zapažanja detalja.Kao da sam tamo.Preostalo mi je samo da se virtualno postavim i analiziram kako bi se mi osećali tamo.

    Iz mog ugla bi to izgedalo ovako-

    To što nema nikoga na bazenu/laguni ,a koja je dobro održavana, meni ne bi smetalo.Naprotiv,nemamo dece pa da treba neko društvo, a još kad se setim kako je bilo u bazenu Hiltona sa kinezima,decom...

    Ono što bi u mom slučaju još bio plus je komfor , kuhinja, veš mašina...ali jasno..mi različito idemo...i o tome smo već diskutovali.

    Tu bi i bio kraj pozitivnog.

    To što je avetinjski prazan...ne znam...nije baš prijatno....a takav kompleks...ali sigurno je osvetljeno,portiri...može da bude i dobro,bez buke..ali...nije zgodno.


    Ali...ja bih tu bio bez kola.
    Što reče-daleko od svega.Možda ima 7/11 ili Family Mart ali nisam ja backpaker pa bih morao u supermarket daleko u Market Village ili Villa.Deranje za prevoz a shutle bus,ako ga ima, treba biti tačno na vreme...i ništa od toga.Sta imam onda od kuhinje?Neću se valjda hraniti u skupom Sheratonu!To negativno iskustvo već imam iz jednog resorta iz Naklua na periferiji Pataye-ogroman bazen,dva nivoa-ali daleko od svega..I ne samo to.Ove godine smo samo jednom spremili ručak u hotelskom apartmanu Pan Pacifica u Singapuru.I šta se desilo?Prostorija se toliko zadimila od peći da smo strahovali da će se upaliti alarm plus što se miris par dana uvukao u stan gde se prozori na toj visini ne otvaraju,iako je ventilacija čini se normalno radila.I onda se familija opet vratila na hranu iz tržnih centara istina malo zaobilazno preko KFC.

    A to da nema wi-fi bi bila nemoguća misija za ćerku koja bi se "dosađivala sa matorcima".

    Da zaključimo- da smo bili tu ,za toliki novac 7000 THB, iako smo u drugačijoj situaciji, osećali bi se i mi prevarenim i razočaranim i ,nakon čitanja tvog posta, malo analize, menjam mišljenje izneto pre mesec dana.

    Džaba im tolika laguna.

    A za kupovinu tih i sličnih apartmana- mogao sam se i ja "opeći".

    Makar si im se iskupao u toj avetinjskoj laguni , sat i po, dok si obilazio.

  20. #20
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Radisson Blu, on je do Sheratona, možda 200m jedan od drugoga.



    Kako uđeš sa plaže, bazen za najjeftinije (ako je tu išta jeftino) apartmane koji nemaju svoj privatni



    Restoran uz bazen i sa pogledom na plažu, jedan od 5-6 u hotelu



    Cifre su kao na barbutu, nije ni čudo da nema neke navale



    Ulazi u apartmane koji nemaju svoj "izlaz na more"





    Kompleks je uzak i dugačak, ovo je drugi bazen, nije kao sa prve slike. Apartmani posle bazena, imaju izlaz na dugački bazen "od vrata do vrata", vidi se na njihovim slikama na linku, dotle ko nije gost i da tu ima sobu, ne može da dođe



    A ovaj ima svoj privatni, gore, na terasi. Plavo je debelo staklo zida bazena

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •