Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 97

Thread: Foto za danas, 2022.

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Foto za danas, 2022.

    Godina 2022. je kineska godina tigra. Ima mnogo interpretacija (kao horoskop).



    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Shirakawa-go. Nisam mogao da izdržim a da opet ne odem tamo, bio sam po mećavi pre dve nedelje.
    Slika od podneva pa od 14h, pa noćna.



    Drugačiji ugao Sunčevog svetla posle 2 sata



    Pa onda po mraku. Snežne pahuljice padaju.

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya. Japan je najveće svetsko tržište luksuzne robe.
    Red za kupovinu Rolex satova, kao nekada kod nas, sirotih, penzioneri za ulje.
    Premeštena radnja Rolex, otvorena danas, posle praznika, 4. januar 2022. Verovatno je neki popust za prvi dan.
    I imućni znaju da čekaju. Početna cena satova je 5,000 EUR pa do neba. Hej, ako si hteo da kupiš sat za 5,000 EUR pa uvaćariš 200EUR popusta, i njih to veseli.
    Sam imam Seiko Solar, 140 EUR, nema baterija, nema navijanja, 15 minuta bilo kojeg svetla (sunčevo, sijalica u sobi) godišnje i radi, vreme tačno.

    Kada se pojavio Apple iWatch, dizajner Jon Ive (dizajnirao sve Apple proizvode) je rekao: "Ovo će uznemiriti Rolex".
    CEO Rolex, sa pravom je rekao: "Šta me briga šta se dešava sa satovima, mi smo na tržištu luksuzne robe."



    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya, Sakae. To je kao njihove Terazije. Dva miliona stanovnika. Inženjerstvo, robotika, nauka, elektroninka, automobili (rodno mesto Toyota).



    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hristos se rodi!

    Na današnji dan 1992, baš negde u ovo vreme, sleteo sam u Australiju i počeo novi život. Aparat koji me je doneo je bio Boeing 747-SP registracija VH-EAA (isporuka januar 1981 - rashodovan mart 2002.). Izgleda dežmekasto, nije optička varka. Bio je 14m kraći od standardnog Jumbo jet a imao istu pogonsku grupu. Piloti kažu da je bio okretan i živahan kao sportski auto.
    Proizvedeno ih je 48 primeraka. Ova slika je sa Nagoya Komaki airport, 1989.

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Shirakawa-go.
    U petak, 7. januar 2022. pao je sneg u Tokiju i 500 osoba je primljeno u bolnice zbog padanja na klizavici. Ko zna koliko ih je ustalo i nastavilo i nije išlo ili odvezeno u bolnice.

    To je još i dobro. Uz svaki veći sneg po nekoliko ljudi pogine, padnu dok čiste sneg sa krovova kuće. Kao ovaj (koji nije pao), ima dvoručnu lopatu sa kašikom maltene kao građevinska ručna kolica.
    Prvi sneg je vlažan i težak, kuća stenje pod njime.



    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan. Drugi ponedeljak u januaru je državni praznik “Seijin no Hi” (Coming-of-Age day), dan punoletstva. Iako su punoletni i mogu da glasaju, voze motocikle i automobile sa 18. godina, da kupe cigarete ili alkohol mogu samo stariji od 20 godina.
    Na današnji dan, svi koji u ovoj godini pune 21 postaju potpuno punoletni.
    Ceremonije na sve strane, istina, umanjene zbog pandemije.

    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Hirugano Kogen, Snow Park.
    Ćerka i ja. Sneg je bio suv i dobar, 120cm.



    Evo nje, kako ide, bez štapova, kratke skije, za mlade. Ja idem iza nje i snimam.

    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    QANTAS, The Australian Airline.



    U inflight magazinu sam pročitao ovo (živa istina):

    ("Mate" je kolokvijalno za "prijatelju, druže, burazeru").

    Australijanac:
    Započinje razgovor sa saputnikom: "Vraćaš se kući, "mate"?

    Saputnik: "Ne, idem da održim predavanje na Sydney University, ja sam profesor na Univerzitetu Upsalla (Švedska)".

    Australijanac:
    "A o čemu je predavanje"?

    Saputnik:
    "O tehnikama i metodama razmišljanja".

    Australijanac:
    "Mate, ti si u pogrešnom avionu. Jedino što mi u Australiji razumemo su pivo i plaža".
    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Immigration Office.
    Znao je Turčin gde da se montira.



    Restoran mu je stalno pun. Isti lanac "Mega Kebab", mislim da ih ima 10 u Nagoji.





    Jelovnik

    Azija, moja dežela.

  11. #11
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, pogled sa terase. Sneg. Ne bude više od ovoga a i to ne preživi podne.

    Azija, moja dežela.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thai, Bangkok, od juče. Otvorena je izložba "Ghibli Studios", legendarni animirani filmofi iz tog studija, okosnica je anime My
    Neihbor Totoro
    , crtani film uz koji su odrasli svi Japanci rođeni posle 1982.
    Ghibli Park se pravi, kao tematski park u mom Moricoro parku, Nagoya, treba da bude otvoren ove godine.
    Slika je iz novina, iz razumljivih razloga. Još nema putovanja.

    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Korankei klisura, Toyota City, naj-neveselije doba da se poseti. 12. Februar 2022.

    Azija, moja dežela.

  14. #14
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya, Nagakute, moj bivši grad (60,000 stanovnika). U ulici su sve jedna do druge radnje luksuznih kola. Porsche, Alfa Romeo, Volvo, Land Rover, Abarth, Lexus, Mercedes, BMW.



    Ima se, može se. Opet, uvoznih automobila je samo 5% od celog tržišta.
    Azija, moja dežela.

  15. #15
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thai, Bangkok, Huay Kwang, turistima poznatije kao Ratchadaphisek. Tu je bio centar azijskog turizma, tu su odsedali turisti iz Koreje, Kine, Malezije, Singapura, Tajvana.
    Ulična tuča, neobična. Nepoznati tip je prišao ženskoj (Pareploy Saeaia, 24) da kucne čašu sa njim, dok je jela sa drugaricom. Ona je odbila, on se vratio i polio je pivom.
    Vidi se da joj je haljina mokra.

    Ustade ona i onda i nogama i rukama



    Drugarica je snimila i pojavilo se na društvenim mrežama (skinuto sa sa sajta novina Bangkok Post, 16. Februar 2022)



    Nije bilo da neki muškarac dođe u odbranu nego ona sama udara.
    Azija, moja dežela.

  16. #16
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya. Procvetala "ume" kajsija u dvorištu komšijske kuće.



    Od nje se pravi "umešu", liker, u junu.

    Azija, moja dežela.

  17. #17
    Pa i ne treba joj pomoc, s obzirom da je bivsi profesionalni bokser, a sada trener.

  18. #18
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Pa i ne treba joj pomoc, s obzirom da je bivsi profesionalni bokser, a sada trener.
    Ima tu još nešto, ne rečeno u tekstu iz novina.

    Huay Kwang je sedište prostitucije za Thai lokal i za azijsku klijentelu. Tu je i najveća javna kuća na svetu, Poseidon.

    Ta devojka se obukla kako se tu i očekuje, normalna Thai bi pre bila viđena mrtva nego u toj haljini.

    Šta se verovatno desilo: taj tip je, misleći da to uvek baš na tom mestu tako lako ide, izazvao incident. Namerio se na verovatno pravu osobu ali na pogrešan način. Znao je i on da udari, vidi se na klipu kako je mlatnuo jednoga od učesnika tuče.
    Nju nije smeo, prvo jer je žensko a drugo, pojma nema koje saveznike ona ima u vidokrugu, mogli su tačno da ga ubiju od batina, namrtvo. Zato je tako ponizno i trpeo njene udarce i psovke.

    Na klipu se čuje kako mu viče "yehtmae" = yebaču svoje majke.
    Azija, moja dežela.

  19. #19
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, poslednji dan februara 2022. Išao sam na obavezni sistematski pregled (preko firme), 22 pregleda i analize i doktor mi na kraju protumači rezultate, zdrav sam, sa gubitkom 10kg od prošle godine ispadoh još zdraviji.
    Ništa da se ponovo proveri, "samo nastavi tako".



    Još drvoredi nisu ozeleneli. Ova ulica ide od moje kuće do centra Nagoye, 7km, sve je ovako. Široka. A široka je jer su Ameri Nagoju razrovali do temelja pa je posle 2. Svetskog rata sve projektovano i građeno ponovo.

    Azija, moja dežela.

  20. #20
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Neko bi mi rekao "Sad si našao sa Rusima da se petljaš"?

    Danas mi je stigla pošiljka naručena preko knjizara.com.
    Sabrana dela Dostojevskog, Lav Tolstoj "Rat i Mir" 4 dela, Ana Karenjina 2 dela i još 3 knjige Milovana Danojlića. Sajt je expeditivan, stiglo je za 5 dana, DHL, na vrata.

    Dostojevski je za 20 godina napisao 8,000 strana, to je strana-dve dnevno, u proseku.

    Čitao sam ja to i pre, raspareno, neke počinjao pa prestajao. Već sam imao 5 knjiga Dostojevskog od raznih izdavača.

    Ako me nema na sajtu, znate gde sam.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •